Author Topic: Problemati?an foto-menager - help :(  (Read 10690 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #15 on: 11/October/2012 »
2. Stani na loptu malo. Kako je moguće da si radio 16 sati kada na Carnivalu postoji clock-in-clock-out sistem, čija zloupotreba se pomno promatra?
Ako stvarno jesi radio 16 sati, a morao si upisati u sistem manje, moraš imati svjedoka, po mogućnosti više njih, da bi to bio solidan argument.

Ma taj clock in, clock out nema veze sa nicim. To kompanija pokriva sebe. Ja sam jednom radio od 15h do sljedeci dan 23h bez spavanja sa pauzama od 1-3h. I kad mi manadjer iso spakirat warning reko sam mu to a on meni da sam ja kriv shta nisam reko kad sam vidio da mi raspored tako ide. :) Shta reci covijeku.
Zao mi shta nisam isa Hotel i staff al sad je gotovo. Dobio bi po repu za to 100%. A sta cu kad sam dobrica. :)

A da tek si dva tjedna na brodu tesko je. Nov si i josh ako manadjer taki kaki je. Mene moj nije volio i sredio me. :) Warning. :) Dao bi on meni i vise samo nije imo osnove. Al cim je nasao nesht odmah bez grca na licu.

Pricaj sa ljudima na brodu, tamo cesh najvise informacija naci. Al ja bi ak je bash tako crno oso Hotel Direktoru pa kud puklo al shta se onda desi da manadjer ima razgovoro sa hotel tio on ili ne i onda te zapamti i josh ti zagorca vise zivot al na finjaka...ugl ni dobro.

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #16 on: 11/October/2012 »
A kako ti se zove menadzer ?

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #17 on: 12/October/2012 »
Budi JAKO oprezan. Ljudima se štošta oprašta u prvih par nedelja, ali 3 sata kašnjenja...tu te ništa ne vadi. Probaj malo da spustiš stvari i skloni se sa radara (ako vidiš lopova ne hvataj ga, nego odmah prijavi AMS- u pa nek se on aka s njim). Kašnjenje  (mnogo toga se prašta, ali to nikako), u galeriji "kradi" trikove od iskusnijih i uvek PITAJ. Ljudi vole da odgovaraju na pitanja, a i ostavićeš utisak novajlije koji je odlučio da zagrize ozbiljno posle prvog perioda. Doći će i slikanje na red, polako.

Nisam siguran kako sve funkcioniše na Carnivalu, ali ako bi otišao kući tako brzo sa dva warninga, možda te ne bi ni vratili...? Zato mislim da je bolje da pokušaš tamo da izgladiš stvari. Nisi ni prvi ni poslednji koji je naređao par gluposti (nije bitno čija je krivica), i menadžer to zna- koliki god bio drkadžija. Možeš i da zatražiš da popričaš a njim u 4 oka ("Hoću da se popravim, došao sam da radim ozbiljno, šta mi preporučujete..."), to obično uspeva.

Muljaj malo!
 ;)

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #18 on: 12/October/2012 »
Ako si na Carnivalu na kojem si brodu? Jeli na tvom brodu sada novi human resources direktor?
Ako ne, jos malo pa ce ga postaviti i probaj izdrzati dok ne dodje.
Vise warning nemoze manager dat sam kako ga volja nego sve mora ici kroz HRD. Ako netko zeli dati warning onda mora imati dokumentirane razloge zasto to zeli napraviti. Tek onda HRD odlucuje moze li se dati warning ili ne.
Takodjer, ako te bilo sto muci, moras otici do HRD i ispricati sve.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #19 on: 12/October/2012 »
Da to je nova stvar na Carnivalu. Kad sam ja bio to je bilo samo na Destiny i josh jedan brod ne sicam se koji.

Radio sam emergency i moro sam ici sa HR direktorom pricat u vezi toga. A i za promociju kad sam trazio isto sam moro HR direktor.

Offline Marko001

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #20 on: 12/October/2012 »
Ma taj sustav fun time uopće nije radi radnika nego radi kompanije, tako npr čim radim više od 12 sati a događa se često on mi izbaci upozorenje da se nisam clock out-ao, a kako bi to mogao napraviti kad radim ? I jučer nam je menager držao prodike da će početi djeliti warninge za one koji imaju višak sati, pa nisam ja kriv što imam takav raspored, i nisam samo ja nego od nas 13, 9 nas ima overtime...
Ma samo da zaradim za troškove što sam dao da bih otišao na brod i vraćam se, pa da u Hr radim 12,13 i više sati dnevno imao bih veću plaću od tisuću dolara iliti 5900 kn. Neću se ulizivat tom k****nu od mengera i idućih 6-7 mjeseci trpiti ta sranja, ali nisam jedini već i stariji fotografi pucaju po šavovima samo što njima uskoro istječu ugovori pa se vraćaju kući...
Eto danas na gangwayu me stavio  da prodajem podvodne kamere i baterije i ja prodao 3 (prošli put sam prodao 12) i rekao mi je da to nije prihvatljivo i da sutra dok ne prodam 20 se ne mičem sa gangwaya pa makar bio tamo dok brod ne ode...  A tko danas ide na odmor bez kamere ?
Nisam lijen, i imam foto iskustva u hr ali ovo je stvarno previše šta oni očekuju, valjda misle da smo mi kao filipinci koji će radit za 200 dolara i šaku riže.
Eto danas pričao sa jednim konobarom iz hr i rekao mi je da je u prošlih mjesec dana 21 čovjek dao otkaz u njihovom odjelu.
Evo danas radio od 9 do 3, onda imam pauzu do 4 i sad radim do ponoći i onda do 5 ujutro tagiranje i display fotki...  Za 6 tisuća kuna ovo je ravno robiji.
Ako ja dam otkaz ja plaćam kartu natrag ne ? A ako oni meni daju onda oni plaćaju kartu ?
Pozdrav ljudi i tnx na odgovorima

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #21 on: 12/October/2012 »
Ako ja dam otkaz ja plaćam kartu natrag ne ? A ako oni meni daju onda oni plaćaju kartu ?
Ako planiras da das otkaz sacekaj platu i reci da nemas pare za kartu i kompanija ce ti platiti.Znam jednu devojku koja je dobila otkaz zbog tri worning-a i kad je podizala pare sto je zaradila ispostavilo se da su joj skinuli pare za kartu.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #22 on: 13/October/2012 »
Ako ja dam otkaz ja plaćam kartu natrag ne ? A ako oni meni daju onda oni plaćaju kartu ?

Pokupi svu love koju ti duguju, po mogućnosti dan prije US porta, strpaj u džep/sakrij i reci im da više nećeš radit, daješ otkaz, a nemaš love jer si morao poslati kući.
Ništa ti ne mogu.
Ne smiju te ostaviti u US, pa ti moraju platiti avionsku kartu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #23 on: 13/October/2012 »
Stvarno mi je zao sto imas takvo iskustvo.
Ono sto je problem je to sto ljudi ne napustaju kompaniju nego lose managere. Kompanija kao takva je dobra i brine se za radnike, ali nemo nista ako radnici ne prijave managere koji se izivljavaju. Ako mislis da si u pravu i da se tvoj manager ne ponasa prema tebi kako treba uvijek imas pravo zaliti se na to. Bez obzira koliko dugo si sa kompanijom. Prvo odi do osobe inzad tvog managera. U tvom slucaju to je hotel direktor. ako on nista ne napravi odi do staff kapetana. ako se opet nista ne dogodi odi skroz do kapetana, a ako i onda nista... onda nazovi hotline. to se nalazi u shipboard handbook-u.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #24 on: 13/October/2012 »
Znam kako ti je druze, kroz isto sr*nje sam prosao. Na zalost istina je ovo sto shef kaze, da treci warning stize uskoro. Jer kada se smrad nameraci da ti da warning, nacice on razlog bez ikakvih problema. Pogotovu ako ti je kenjao za "attitude"  tu ti uvek moze puci warning bez i da pita. Da se zalis taff capt. ne verujem da ce pomoci jer si tek stigao na brod.

Moj savet ti je da se spremis da ides kuci, povuci sve pare (max 1000$ na dan) na vreme, da ti ne bi odbili sa racuna. Mada njihova je obaveza da ti obezbede prevoz, jer te oni salju kuci, a u americi ne mozes ostati jer imas c1/d .

Ako ikako mozes pokusaj transfer na drugi brod, to bi te mozda izvuklo. Sta da ti kazem... i da, moj savet ti je da nikako nikada ne primenis fizicku silu na menageru , jer ako bude bar i jedan svedok, u portu ce te sacekati policija, pa moze doci do raznih komplikacija. Ako dobijes treci warning, obezbedjenje ce te cuvati 24h dok god si na brodu, neces moci da napustis kabinu, nece moci da zatvoris vrata od kabine, ispred ce uvek biti jedan do dva coveka da te cuvaju. U tom slucaju samo im kazi da hoces da pozoves policiju jer te drze protiv tvoje volje zatvorenog u kabini, sto nige ne stoji u ugovoru  da te mogu zatvoriti u kabinu i nedati da izadjes.

Sve najbolje, nadam se da ces se izvuci.

D.B. over and out
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #25 on: 13/October/2012 »
Borut, savjetujes da se ide do staff kapetana ako hotel director ne pomogne. Ali, zar nije staff kapetan glavni u deck department, a ne u hotel department? Ovo navodim cisto da nas fotograf ne napravi budalu od sebe.

Ja kad sam napustao Carnival, imao sam u glavi onu narodnu da vrana vrani oci ne vadi i da bi mi se prigovor na mog menadzera obio o glavu. Zato sam se rijesio na mediceal leave. Besplatna karta, a tokom bolovanja imas dzeparac od oko 390$ mjesecno
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #26 on: 13/October/2012 »
Borut, savjetujes da se ide do staff kapetana ako hotel director ne pomogne. Ali, zar nije staff kapetan glavni u deck department, a ne u hotel department? Ovo navodim cisto da nas fotograf ne napravi budalu od sebe.

Staff kapetan je zadužen za sve na brodu. Isto kao i kapetan. Obojica su dio deck departmenta, ali odgovornost im je za sve zaposlenike na brodu.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #27 on: 13/October/2012 »
Ponavljam, probaj transfer prvo, ako ne moze transfer idi na medical ili emergency. Otkaz je najgora moguca opcija, ne zatvaraj vrata i ne spaljuj mostove iza sebe!

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #28 on: 13/October/2012 »
Ponavljam, probaj transfer prvo, ako ne moze transfer idi na medical ili emergency. Otkaz je najgora moguca opcija, ne zatvaraj vrata i ne spaljuj mostove iza sebe!

I ja se slažem s ovim.

Offline Marko001

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #29 on: 14/October/2012 »
Borut, savjetujes da se ide do staff kapetana ako hotel director ne pomogne. Ali, zar nije staff kapetan glavni u deck department, a ne u hotel department? Ovo navodim cisto da nas fotograf ne napravi budalu od sebe.

Ja kad sam napustao Carnival, imao sam u glavi onu narodnu da vrana vrani oci ne vadi i da bi mi se prigovor na mog menadzera obio o glavu. Zato sam se rijesio na mediceal leave. Besplatna karta, a tokom bolovanja imas dzeparac od oko 390$ mjesecno

Probat ću tak nešt da, sam što nemam ni vremena da išt smislim jer cjele jeb* dane radim... namjerno mi pravi takav raspored sam da odustanem, a onaj fun time mi samo izbacuje greške - zaboravili ste se clock out-at i o tome će biti obaviješten paymaster - pa kak da se clock outam kad radim. Uglavnom radio sam po noći (tagiranje i display) i imao sam preko 12 sati (oko 15-16)i taj fun time sustav preko 12 sati ništa nije zabilježio.

Pričali su mi neki stariji fotografi kak je dost ljudi tužilo kompaniju zbog neplaćenih prekovremenih a pošto je to američka kompanija morali su im isplatit sve pare pa sad taj sustav namjerno onemogućava puno prekovremenih.
Evo čuo sam da baš prošli tjedan neki radnik (neznam koji brod) dobio 75 tisuća dolara zbog neplaćenih prekovremenih, no dost off topica...

Fala svima na odgovorima i savjetima, na brodu su ljudi što se tiče toga jako oprezni i svi se boje pričat kad se radi o menagerima i problemima jer kao što svi znate potrebno je jako puno muke da se dođe na brod pa ne žele da se zamjere menageru ili nekom drugom na višim pozicijama.


I da šta još... pošto se zna da imam 2 warninga neki od ljudi iz odjela mi seru cijelo vrijeme jer znaju da ne smijem ni pisnut jer idem kući, pa mi pametuju napravi ovo napravi ono, zašt si napravio to, zašt si napravio ovo...a radim i svoje i njihove poslove jer su neki lijeni da boli glava, a menger samo čeka da popi***m na nekoga od njih da me spakuje i pošalje kući.