Author Topic: Norwegian Cruise Line Photographer - Ima li tko kakve informacije?  (Read 4905 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Ima li tko kakve informacije o financijskim uvjetima rada za njih kao fotograf.
Znaci direktno za kompaniju, ne posrednik poput image i sl.

Placaju li kartu za prvi ugovor?
polog?
foto oprema, vlastita ili njihova... ako je vlastita koja?
uniforme...
placa..
bonusi..

i svi uvjeti sto se tice financija koji vam padnu na pamet???

ajte ljudi plz, ako imate tocne informacije pomozite mi u odluci.

hvala,
nabijem te...

Offline Stalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
E, ovako,

Ja sam konkurisala za NCL i prosla usmeni intervju. Oni su se tek nedavno prekinuli saradnju sa Image-om, pa sad sami traze svoje fotografe. Uveli su Skype intervju, za one koji prodju usmeni, ali on mi jos nije zakazan, tako da ne znam kako to izgleda.

Prevoz placaju oni, kao i uniformu. Opremu moras imati i znati kako njom da rukujes, posto, koliko sam ja shvatila, nemaju obuku koju na primer organizuje Image. Postoji lista  dozvoljene opreme i to mozes naci ovdje na forumu.

Plata je fiksna 1125 dolara, ali ne znam kako funkcionise za bonuse.

Eto, to je to sto znam. Pooozzzz  :)

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
otprilike takve informacije sam i ja skupio ..

iako mislim da za uniformu treba jedan dio platiti.. a plata je fiksna 1125 dolara, postoje i bonusi na ukupni promet ili tako nesto... placaju povratnu kartu.. nema pologa... ali moras imati vlastitu opremu i to komplet od tjela, objektiva i blica.. i ono sto oni uvjetuju... ukratko na opremu ako uzmes novu trebas pljunuti barem 1000-1500€ ...

po svemu mi se jako svidja, ali izbacio sam ih iz plana sto nemam trenutno uvjete za takvu kupnju opreme... mozda za godinu-2 budem..
do tada idem preko imagea bar skupiti iskustvo i opremu :D
nabijem te...

Offline Stalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Dragi moji ljudi,

Prodjoh na intervjuima i za Image i za NCL za poziciju fotografa. Tomi me vrbuje za Image, a mene srce vuce u NCL. Prilicno sam sigurna da cu poslusati sebe. Koliko mi je on objasnio, za fotografe za NCL ukrcaji pocinju u martu, sto znaci da ce se viza raditi u januaru.

Medical cu raditi sto prije, da se rijesim bijede. :D

Ko je jos prosao za NCL i da li mislite da sam odabrala dobro?


Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Ja sam se ipak odlucio za image, a ukrcaj ce biti jako brzo.. vec vizu rjesavam iduci tjedan  :D
nabijem te...

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Dragi moji ljudi,

Prodjoh na intervjuima i za Image i za NCL za poziciju fotografa. Tomi me vrbuje za Image, a mene srce vuce u NCL. Prilicno sam sigurna da cu poslusati sebe. Koliko mi je on objasnio, za fotografe za NCL ukrcaji pocinju u martu, sto znaci da ce se viza raditi u januaru.

Medical cu raditi sto prije, da se rijesim bijede. :D

Ko je jos prosao za NCL i da li mislite da sam odabrala dobro?



mislim da te srce vuce na pravu stranu NCL definitivno :party:
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline Stalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Negdje racunam: izace mi na isto sto se tice para na mjesecnom nivou, a ipak sam direktno u kompaniji. Uz to, po svemu sto sam procitala na forumu, djeluje mi da NCL ima mnogo opusteniji pristup poslu sto je veliki plus.

E sad, ne znam kakvi su sa napredovanjem... Jel ima neko neke informacije?

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Ako ti što znači, pitala sam regrutericu na treningu - ima promocija, nije objašnjavala razlike u plaći, al ljudi iz drugih departmenta kažu da NCL generalno brzo odobrava promjenu departmenta, pa ako tu nisu teški, neće valjda biti frka ni s fluktuacijom na zadanoj poziciji.
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Procitao sam sta ti je vecina napisala.... Ja sam radio ugovor za Image sad sam uposlenik NCL-a.... mogu ti reci jednu osnovnu razliku.... NCL zeli da bude RCCL po mnogo cemu pa kopiraju neke stvari ali generalna situacija je opustenija.... ako se ne nadjes u fotografiji mozes promjeniti departement sto nije slucaj sa Imageom... nemoj da te ja sad prepadnem pa da ne odes... definitivno idi... Image pravi covjeka od tebe.... ako budes budala kao ja pa provodis slobodno vrijeme u labu da bi dobio promociju na prvom ugovoru onda ce ti se genitalije otegnuti do poda.... ali ako se ponasas kao moj kolega argentinac... on zakasni na formal night a sutra dan ode u gostinjski pub pije sampanjac i pusi kubanku za sto dobije samo warning onda ce tebi biti do jaja.... balans je cudo... da nadjes sebi vremena za odradjivanje posla i zabavu u granicama iskustvo ce ti biti nezaboravno... samo naprijed.... sto se tice opreme ja ne znam minimalne zahtjeve NCL-a ali ja imam D90 18-105 i SB700 flash to moras imati kod njih 2 seta baterija .... image trazi samo tijelo...

Offline remaaz

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Pozdrav ljudi , evo proslo je par meseci od kad pokusavam da odem na brod kao fotograf. Pokusavam na sve strane, preko safe cruise-a, image-a, pa me evo interesuje i NCL. Kako bih mogao da stupim u kontakt sa njima i da li je moguce preko njih uzeti opremu na rate kao sto tu uslugu pruza image. Govorim engleski tecno, spanski po malo (ucim i dalje :D) i verujem da interview nece predstavljati nikakav problem.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Ovako, zadnji intervju za photo dep NCL je, koliko znam, bio u 11. mj u Makedoniji preko Kouzona, ja sam dobila posao preko EP u 10.mj u ZG i čekam datum ukrcaja. Čeka nas još četvero-petoro za photo. Opremu ne možeš kupiti od kompanije, nego prije ukrcaja, prema popisu iz agencije preporuča se Nikon D90 i kit 18-105, imaš to na forumu, kao i iskustva s intervjua. No, nije isključeno da će biti promjena. Koliko čujem od jednog kolege photosa koji je već mjesec i pol na Staru, radna rutina je ok, 45-60 sati, dakle, može se raditi i uživati.
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline remaaz

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Ja na NCL ne zelim preko agencije, nego direktno preko njih ako je to ikako moguce.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Khm, svi bismo rado izbjegli agenciju. Tražila sam njihov direktan kontakt preko Linkedina, gdje imaju svoj profil i oglašavaju otvorene pozicije. Naputak je uvijek isti - za većinu zemalja u kojima regrutiraju ljude moraš preko ovlaštenog posrednika. Ofc, uvijek možeš pokušati preko njihovog weba, al ne znam jel kome uspjelo otići mimo agencija. Ako se dokopaš kontakta, svakako javi ;)

I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline Chiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Ovako, zadnji intervju za photo dep NCL je, koliko znam, bio u 11. mj u Makedoniji preko Kouzona, ja sam dobila posao preko EP u 10.mj u ZG i čekam datum ukrcaja. Čeka nas još četvero-petoro za photo. Opremu ne možeš kupiti od kompanije, nego prije ukrcaja, prema popisu iz agencije preporuča se Nikon D90 i kit 18-105, imaš to na forumu, kao i iskustva s intervjua. No, nije isključeno da će biti promjena. Koliko čujem od jednog kolege photosa koji je već mjesec i pol na Staru, radna rutina je ok, 45-60 sati, dakle, može se raditi i uživati.

ja zaista ne znam sta je tebi NCL rekao ali meni je receno da i flash moram imati ti ovdje navodis samo tijelo i objektiv

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Da, moraš i flash, stavila sam na forum popis opreme koji sam dobila prije intrervjua, pa mi se nije dalo pisati
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.