Author Topic: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<  (Read 3188 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline markowic

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
>>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« on: 12/October/2012 »
Cao svima, imam nekoliko KONKRETNIH Pitanja na koja bi hteo dobiti profesionalne, iskusne i detaljne odgovore.
Sve ovo ocekujem od ljudi koji su na ovom forumu jer smatram da su sve ovo sto sam naveo u predhodnoj recenici.... :)
Mogu da radim sve, engleski: mogu da razgovaram ne mnogo tecno ali da se razumemo sve!

Stvari stoje ovako:
Na brod bi isao jer zelim da:
1) usavrsim engleski,
2) proputujem
3) naravno zaradim

Koji je po vama najboljii posao da krenem da radim na brodu a da sam vecim delom napolje dok radim?
Ne bih hteo da ne vidim sunce po nedelju dana i td...

Sta mi je najbitnije za taj posao da znam i kako da ga usavrsavam pre nego da odem na brod?

Jel tacno da nema odredjenog radnog vremena, mozes da radis po 4 a i po 16h dnevno i da nemas slobadan dan pa tako i vremena da izadjes u luku?

Koliko je to sve moguce da ja realizujem?

Nadam se da nece biti demotivacionih odgovora vec najpozitivnije kolko je to moguce!

Hvala svima unapred!!! :)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« Reply #1 on: 12/October/2012 »
Ako hoces profesionalne odgovore, valjda onda moras da nam platis?
Sef bi to trebalo i da uradi, 10 eura po topic-u, pa ti vidi da li ces otvarati topic za sve i svasta.
Nego da se vratimo na temu.

Imas do detalja opisane skoro sve pozicije na brodu, ukljucujuci i radno vreme i opis posla.
Odluka je na tebi jer te mi na forumu ne poznajemo, ne znamo koje su ti radne sposobnosti, navike i koliko zaista poznajes engleski.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« Reply #2 on: 12/October/2012 »
haha.. bas tako.. dobar odgovor...

 mogao sam i ja tako lipo srocit pitanje da mi se sve stavi na gotovo i to je to...


probaj napraviti kao sto sam i ja...

nekih 2-10 sati citanja formuma.. saznati ces sve szto ti treba definitivno!!!
onda nakon toga ako se dogodi da imas neko pitanje, razvali ;)


ja sam prvo bar tjedan dana listao forum... pa se registrirao i nastavio listati.. i sada ima i dalje pitanja.. ali sam siguran 100% da na njih nema odgovora na forumu, pa ce valjda netko znati...

ali ovo sto ti pitas je stvarno pokazalo da ni sam neznas sto hoces....
nabijem te...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« Reply #3 on: 12/October/2012 »
Sve ovo ocekujem od ljudi koji su na ovom forumu ...

 :bathtime:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline markowic

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« Reply #4 on: 12/October/2012 »
hahah, Umesto sto ste potrosili vremena smisljajuci sta cete da odgovorite da bi bili cool, mogli ste da odgovorite na sva pitanja , a nema ih mnogo....pa kad dodje novi clan ne bi morao da luta! :)
Mislim da je ova jedna od hiljadu tema na kojoj ste davali slicne odgovore.
Nemojte zameriti na ovome.
Izvinite na svemu i hvala vam beskrajno sto uopste postoji ovaj forum! Sve naj naj!!!!!  :yeah: uzivajte :run:
Moze delete slobodno ;)

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« Reply #5 on: 12/October/2012 »
hahah, Umesto sto ste potrosili vremena smisljajuci sta cete da odgovorite da bi bili cool, mogli ste da odgovorite na sva pitanja , a nema ih mnogo....pa kad dodje novi clan ne bi morao da luta! :)
Mislim da je ova jedna od hiljadu tema na kojoj ste davali slicne odgovore.
Nemojte zameriti na ovome.
Izvinite na svemu i hvala vam beskrajno sto uopste postoji ovaj forum! Sve naj naj!!!!!  :yeah: uzivajte :run:
Moze delete slobodno ;)

ja sam totalno novi na ovom forumu... ali ti mogu sa sigurnoscu reci da sa takvim stavom koji imas u ove dvije poruke, definitivno nebi docekao kraj prvog tjedna na brodu... tako da razmisli o tome malo...

a najbolji savjet ti je sigurno dan.. prelistaj forum.... sva pitanja koja si postavio imas odgovor vec negdje i istovremeno ces dobit odgovore na pitanja koja nisi ni znao da trebas pitati...!!!
eto..

sretno,
nabijem te...

Offline markowic

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« Reply #6 on: 12/October/2012 »
sve sto sam izneo stvarno tako mislim, ne ljutim se nikome, cak se izvinjavam.
ne znam sta sam lose uradio ali ok. ;)
Hvala ti u svakom slucaju.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« Reply #7 on: 12/October/2012 »
Try like Cruise director,F&B supervisor or Bar menager :)
Šalim se po tvojim rečima,probaj Restoran ili Bar ili čisti pod za 610$ i kompanija će te častiti sa još 5'$ na mesečnom nivou.Opet ako ideš na bilo koju početnu poziciju ne možeš očekivati neku ozbiljnu lovu.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« Reply #8 on: 13/October/2012 »
Netko na prvom ugovoru nemoze očekivati da će raditi malo, izlaziti u svakom portu i još pored toga zaraditi. Prvo zato sto na prvom ugovoru te kompanija testira da vidi jesi li vrijedan truda da te promovirati ili si samo došao "odradit" i otići. Zato niti nemaju promjenu departmenta u prvom ugovoru. Moraju znati da ćeš biti s njima neko duže vrijeme kako bi oni onda uložili pažnju i novac u tebe.
Bez obzira koja si pozicija (osim naravno galley steward ili kuhar) imat ćeš tokom ugovora vremena posjetiti sve luke. Samo ne svaki put. Na prvi ugovor se dolazi raditi i dokazati se. Poslije toga se prebacis u "shore ex" I bit ćeš vani vise nego dovoljno.

Offline markowic

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: >>>Prvi ugovor usmerenja<<<
« Reply #9 on: 13/October/2012 »
Netko na prvom ugovoru nemoze očekivati da će raditi malo, izlaziti u svakom portu i još pored toga zaraditi. Prvo zato sto na prvom ugovoru te kompanija testira da vidi jesi li vrijedan truda da te promovirati ili si samo došao "odradit" i otići. Zato niti nemaju promjenu departmenta u prvom ugovoru. Moraju znati da ćeš biti s njima neko duže vrijeme kako bi oni onda uložili pažnju i novac u tebe.
Bez obzira koja si pozicija (osim naravno galley steward ili kuhar) imat ćeš tokom ugovora vremena posjetiti sve luke. Samo ne svaki put. Na prvi ugovor se dolazi raditi i dokazati se. Poslije toga se prebacis u "shore ex" I bit ćeš vani vise nego dovoljno.
Hvala, hvala, hvala  :run: :yahoo:
Ma ne mora u svaku luku da izlazim ali bar po jednom u svakoj tokom ugovora je dovoljno :) :yeah: