Author Topic: cao,cao!  (Read 4715 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bla,bla

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
cao,cao!
« on: 21/March/2009 »
Cao svima!Pre svega ja sam Anja!Imam 24 godine.                                                                                                               Kao i kod svih novajlija,moje impresije su cisto odusevljenje!!!Šefe...sta reci...svaka cast!                                                           Ovo je forum zbog kog sam odlucila da kontaktiram ljude iz EP.To je bilo u decmbru 2008.                                                              Prosla sam intervju,iako to nisam ocekivala.Moja pozicija je bar/waitress.                                                                                 Naravno zavrsila sam lekarski i posle nekog vremena dobila tacan datum ukrcaja,a to je 16 maj.                                                  Sad cekam garantno pismo s kojim cu u ambasadu.                                                                                                                  Imam par pitanja...Kao prvo kakav je sistem sa tips-om?                                                                                                         Drugo,koje su cene cigareta na brodu i u kojim prostorijama je za osoblje dozvoljeno pusenje,ako te prostorije uopste postoje?        Hvala unapred!!!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: cao,cao!
« Reply #1 on: 21/March/2009 »
Cao svima!Pre svega ja sam Anja!Imam 24 godine.                                                                                                               Kao i kod svih novajlija,moje impresije su cisto odusevljenje!!!Šefe...sta reci...svaka cast!                                                           Ovo je forum zbog kog sam odlucila da kontaktiram ljude iz EP.To je bilo u decmbru 2008.                                                              Prosla sam intervju,iako to nisam ocekivala.Moja pozicija je bar/waitress.                                                                                 Naravno zavrsila sam lekarski i posle nekog vremena dobila tacan datum ukrcaja,a to je 16 maj.                                                  Sad cekam garantno pismo s kojim cu u ambasadu.                                                                                                                  Imam par pitanja...Kao prvo kakav je sistem sa tips-om?                                                                                                         Drugo,koje su cene cigareta na brodu i u kojim prostorijama je za osoblje dozvoljeno pusenje,ako te prostorije uopste postoje?        Hvala unapred!!!

Steka bilo kojih cigareta na brodu,bar u gift shopu ti kosta,23.95,a ako kupis dve,drugu dobijes za 18,tj. dve za 41.95 $
a imas odredjene smoking zone,zavisi od broda do broda
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: cao,cao!
« Reply #2 on: 21/March/2009 »
Cao svima!Pre svega ja sam Anja!Imam 24 godine.                                                                                                               Kao i kod svih novajlija,moje impresije su cisto odusevljenje!!!Šefe...sta reci...svaka cast!                                                           Ovo je forum zbog kog sam odlucila da kontaktiram ljude iz EP.To je bilo u decmbru 2008.                                                              Prosla sam intervju,iako to nisam ocekivala.Moja pozicija je bar/waitress.                                                                                 Naravno zavrsila sam lekarski i posle nekog vremena dobila tacan datum ukrcaja,a to je 16 maj.                                                  Sad cekam garantno pismo s kojim cu u ambasadu.                                                                                                                  Imam par pitanja...Kao prvo kakav je sistem sa tips-om?                                                                                                         Drugo,koje su cene cigareta na brodu i u kojim prostorijama je za osoblje dozvoljeno pusenje,ako te prostorije uopste postoje?        Hvala unapred!!!

Pa dobrodosla na forum!  :-))))'

Evo par rijeci za dobrodoslicu,

Bar waitress je jedna od najboljih pozicija za cure.
Sistem zarade je takav da imas postotak od prodanih pica + postotak od prekoracenog "targeta" za cijeli cruise.
Iznos mjesecne zarade dooosta ovisi o tvojoj prirodi. Ako si komunikativna, otvorit ce ti se putevi za napredovanje.
Znam vise cura koje su sa pozicije bar waitress dogurale do manager-ske pozicije na Disney-u.
Sa vremenom, hoces-neces, naucis sve sto se o poslu moze znati.

Sto se tice pusenja, zavisi od kompanije, ali obicno je dozvoljeno i u kabini (ako se slaze tvoja cimerica), i u crew bar-u, a to ti je dovoljno za pocetak. Na Princess-u je dozvoljeno i u restoranu za posadu. Lijepo se najedes, pa zapalis.

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bla,bla

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: cao,cao!
« Reply #3 on: 21/March/2009 »
Ljudi,hvala na dobrodoslici! :run:                                                                                                                                          Divni ste!!!Vidimo se ovde!

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: cao,cao!
« Reply #4 on: 21/March/2009 »
Na Carnivalu 17 $ šteka Marlbora

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: cao,cao!
« Reply #5 on: 21/March/2009 »
jel to u baru ili u shopu,cijena za steku.nemoguce da je shop,jer moja kompanija ima shopove i kod vas, cijena je jedinstvena i iznosi 23.95 $ za steku
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: cao,cao!
« Reply #6 on: 21/March/2009 »
U shopu, ja kupovala

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: cao,cao!
« Reply #7 on: 21/March/2009 »
ne mogu da vjerujem,jer je to nemoguce,ista firma,samo drugi brod...ali kako god,nek' se samo pusi,pa kako god...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline bla,bla

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: cao,cao!
« Reply #8 on: 22/March/2009 »
E,pa drago mi je da sam otvorila novu diskusiju! :D                                                                                                                   Ima jos milion stvari koje me interesuju!                                                                                                                               A sigurna sam da cu ovde naci odgovore na sve svoje nedoumice!                                                                                              Dakle,da li postoji sansa da me odbiju u ambasadi?I sta bi mogao da bude razlog?                                                                          I da,cene cigareta nisu strasne kao sto sam mislila. :run:                                                                                                          Mislim ljudi,cigare i kafa ce biti jedini poroci koji ce mi ostati,s obzirom da je alkohol rizicna grupa! :ban:                                             Ima ovde u Beogradu udruzenje barmena,drze neke kurseve,pa sam mislila da bi bilo pametno...a?                                                    Nije neka cifra velika,a i osecala bih se sigurnije,iako sam 7 godina u poslu,cini mi se kao da nista ne znam.. oT

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: cao,cao!
« Reply #9 on: 22/March/2009 »
E,pa drago mi je da sam otvorila novu diskusiju! :D                                                                                                                   Ima jos milion stvari koje me interesuju!                                                                                                                               A sigurna sam da cu ovde naci odgovore na sve svoje nedoumice!                                                                                              Dakle,da li postoji sansa da me odbiju u ambasadi?I sta bi mogao da bude razlog?                                                                          I da,cene cigareta nisu strasne kao sto sam mislila. :run:                                                                                                          Mislim ljudi,cigare i kafa ce biti jedini poroci koji ce mi ostati,s obzirom da je alkohol rizicna grupa! :ban:                                             Ima ovde u Beogradu udruzenje barmena,drze neke kurseve,pa sam mislila da bi bilo pametno...a?                                                    Nije neka cifra velika,a i osecala bih se sigurnije,iako sam 7 godina u poslu,cini mi se kao da nista ne znam.. oT

:-))))' pozdrav  koliko ja znam nisu jos nikoga odbili,to je cista formalnost,a to ti sve sredi agencija,ugovri ti termin ito je to,dodjes tamo i za par minuta gotovo... :run: a sad ne znan koji bi triba bit razlog odbijanja,vjerojatno neki "teski" kriminal lili...dont"t know :hekla:
utipkaj ambasada ili visa pa ce ti izbacit dosta toga ,tu na forumu nema sta nema.... ::yes:: pozdrav

Offline bla,bla

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: cao,cao!
« Reply #10 on: 22/March/2009 »
E,pa hvala!Sto se tice bilo kakvog kriminala...nema me u toj privrednoj grani.... :)Znaci formalnost.... :run: