Author Topic: Preliminarni intevju Princess i P&O. 7/8 Oct. 2012 - Rezultati  (Read 4479 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Toliko ljudi na intervjuu, a nigde nijednog da prenese utiske sa istog.

Offline Shoperka

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Toliko ljudi na intervjuu, a nigde nijednog da prenese utiske sa istog.

Ne znam sta te konkretno zanima, koja pozicija, sta u vezi intervjua,...
Ja ti mogu reci da se za poziciju shop prvo ide na preliminarni intervju na kojem te pitaju po nesto iz cva, da kazes nesto o sebi, i tako neka opustena pitanja da bi videli kako stojis sa engleskim. Mene su pitali da kazem nesto o parfimeriji u kojoj sam radila, sta se najvise prodavalo, i tako neka pitanja koja nisu mnogo teska. posle toga nam kazu ko od nas ostaje na treningu. tu nam pricaju o brodu, ugovoru, sigurnosnim sistemima i td i i z toga imamo final test sutra. Radili smi psiho test koji j eprelak i na srpskom je i u petak imamo marlins i usmeni deo psiho testa.....eto

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
kao sto rece kupoholicarka pitaj sta te zanima :D
ko pita ne skita :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
mene konkretno interesuje recepcija, neka pitanja,  utisci i sl.

mada i ostalo nije na odmet, valjace i meni a i drugima   :plovim:

Offline Shoperka

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
mene konkretno interesuje recepcija, neka pitanja,  utisci i sl.

mada i ostalo nije na odmet, valjace i meni a i drugima   :plovim:

Za recepciju znam samo da moras znati minimum dva fluently i da imas preporuku iz hotela sa 5* Znam i da ih nije mnogo bilo sada na intervjuu, dvoje, cini mi se. Testovi i treninzi su im isti kao i za shop, ali na preliminarnom sigurno zahtevaju visi nivo znanja engleskog nego za ostale pozicije...Moras da se razumes u taj neki program koji se koristi na recepciji koliko znam, procackaj po forumu, sigruno negde nesto pise i o toj poziciji. Neki moj utisak prema onome sto sam procitala ovde je da to nije bas jednostavan posao, putnici se zale na sve i svasta i najvise "stradaju" upravo oni na recepciji,...Ali to je samo moj utisak, i to ne iz licnog iskustva tako da iscitaj forum ili kontaktiraj agenciju, ali razmisli pre nego sto doneses odluku.
Nadam se da sam bila od koristi ;D

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
mene konkretno interesuje recepcija, neka pitanja,  utisci i sl.

mada i ostalo nije na odmet, valjace i meni a i drugima   :plovim:

Za recepciju ili ti Junior assistant purser smo konkurisali samo jedna devojka i ja. Potreban ti je fully fluent english, basic znanje drugog stranog jezika, min 2 godine radnog iskustva u hotelima sa 5 zvezdica i naravno minimum dve preporuke iz istih. Takodje ce te pitati na kom programu si radio na recepciji (obicno je to Fidelio ili Oracle), da opises jednu neprijatnu situaciju tj zalbu nekog gosta i kako si je ti resio. Naravno, uz ova pitanja, idu i ona osnovna o tebi, tvom zivotu i sl. Prakticno sve ono sto navedes u CV-u. Od usko vezanih pitanja na testu za nas pursere ce biti i recimo da li si radio na kasi tj sa novcem, cekovima, putnim nalozima i sl. ili si samo radio na guest relations-u. Na brodu je posao recepcionera bas sirok pojam. Mozes raditi u back office-u, front desku, guest relations desku, crew desk...znaci zurka 24/7 :D sto rece Shoperka, mi smo ti koje gosti najcesce cimaju i na koje najcesce shilje ... banana (kao sto rece Chaba) :D
Sad sam poprilicno dremovan pa sam mozda i nesto izostavio ali ti slobodno pitaj sta te jos zanima vezano za recepciju.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
... ali ti slobodno pitaj sta te jos zanima vezano za recepciju.

Nema potrebe da se udaljavamo od teme i stvaramo zbrku.
Pitanja o shopu i recepciji su uredno posložena u pripadajućim temama.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Kao sto rece Sef sve je vec postavljeno i napisano ranije. Napisacu ja odgovarajuci post u sekciji predvidjenoj za to.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline D10S

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Prosao prliminarni,prosao obuku,znacii ljudii ludnicaa je bila..druzenje,party i ucenje korisni stvarii :D !
Zahvaljujem se cjeloj Ekipi (zna se ko su) :D !

Cekamo finalni ! :) ako nekog nesto interesuje neka pita :)
Btw prosao sam za Bar Utillity :p
Better to fight for something than live for nothing.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Bar utility ovaj smajli sve govori
 :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline D10S

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Bar utility ovaj smajli sve govori
 :D

to tako mora ! :neee:
Better to fight for something than live for nothing.

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
evo i ja sa se javim napokon.

ja sam bio za shop - fragrance i prošao sam. svi za shop su prošli.

imali smo preliminarne intervjue i obuku. to je ukupno trajalo 6 dana. neki su bili tamo 4 dana, neki 5, zavisi od pozicije. neki imali intervju 7., neki 8., neki 9.okt.
ima delova predavanja koja slušaju svi na svim pozicijama. bilo nas je oko 140. negde sam tako čuo. i plus za svaku poziciju postoje specifična predavanja koja samo oni slušaju. staff pozicije samo pogledaju neki video clip od 15min. znači ima klip za photo, klip za shop, za JAP..... buffet imaju postavljanje stola, nošenje tanjira. bar sluša o pićima. kuvari seckaju povrće. mislim da utility cleaner nemaju nista specifično. predavač je jako dobar, harizmatičan, ima extra smisao za humor pa su predavanja jako zanimljiva.

i ta predavanja traju 2-3-4 dana. i onda kažu: sutra u 11h test. i ima dosta toga, uči se celo popodne i jutro. bezbednost, sigurnost, procedure, o kompaniji, ponašanje zaposlenih, kojih vrednosti kompanije se moramo pridržavati, uvek da budemo extra fini prema passangers. naravno, obuka i test su na engleskom. mada ako baš ništa ne znaš, pomognu ti... potpisuje se nekoliko dokumenata na kojima piše da ti je potpuno jasno koliko ćeš raditi, šta će biti tvoj posao, da te niko nije terao da to potpišeš, koje su tvoje obaveze, koje su obaveze kompanije, koje su obaveze agencije, da su svestan u šta se upuštaš, da si svestan kolika ti je plata. i onda koji idu za shop, photo, AV, JAP dobiju još jedan test specifičan za njihovu poziciju. nije teško.

radi se psihološki test. pa posle usmeni deo gde ti odprilike pročita rezultate. taj deo je PSIHO. ona uzme rezultate testa, tamo neki grafikoni, brojevi, šeme. i nekoliko minuta priča o tome kakva si osoba i 90% je istina. onda da 8 papira sa bojama i biraš koje ti se najviše sviđaju po redu, od 1 do 8. ona to zapiše, otvori knjigu, nađe taj niz brojeva i krene da priča ponovo kakva si osoba. da pojasnim govori: odnos prema karijeri, prema ljudima, ciljevi, strahovi, ponašanje, komunikacija. ona nam to čita:  +U+  a mi:  ""]] pitam: jel sam prošao??!! a ona: ovo ide u Princess kompaniju i oni će odlučiti dal si sane/insane. a ja:  :pad:  :moli:

test marlins. lako da lakše ne može biti. svi su prošli. mislim da se razlikuje za staff i crew.

i sad čekamo FINALNI intervju koga se svi plaše.

detalje oko intervjua o shopu ću napisati u odeljku namenjenom za gift shop.