Author Topic: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no  (Read 19588 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Stočari u Promini godinama traže osobu koja bi radila kao pastir. Unatoč vrlo dobroj plaći od tisuću eura, plaćenom stanu i hrani te kutiji cigareta dnevno, za ovaj posao nema zainteresiranih



Država je stoga dopustila 'uvoz' desetak pastira. 'Pala nam je velika briga s leđa. Godinama muku mučimo zbog nedostatka pastira. To je razlog zbog čega je Udruga ovčara i kozara Promine, koja okuplja 15-ak vlasnika stada, lani od resornog ministarstva zatražila uvoz te radne snage', kaže prominski stočar Mirko Validžić za Slobodnu Dalmaciju. On tvrdi da je osobno našim ljudima nudio plaću od tisuću eura, uz uvjet da potpišu da će mu čuvati stado od 600 grla barem godinu dana.

'Nažalost, nitko se ne odaziva na takve pozive. Istina, jednom mi se javio bračni par koji je ostao bez posla. Javio se i predomislio. Kažu: Što ako nas netko vidi da čuvamo ovce?' kaže Validžić.

To što neće raditi naši Hrvati, hoće Rumunji i Bosanci. Posljednjih godina u potprominskim selima najcjenjeniji pastiri stižu iz Rumunjske. Rumunji su, inače, na drniškom prostoru u ovom trenutku i najbrojnija uvozna radna snaga. Uz pastire, tu su i građevinski radnici.

'Sada ih je na privremenom radu u drniškom kraju najmanje pedesetak. Osobno sam, kad sam vidio da uzalud molim domaće radnike da se prihvate stada, potegao do Rumunjske. Otišao sam u kraj gdje žive Hrvati i tako privremeno riješio problem. Prominski stočari u ovom trenutku imaju više od sedam tisuća ovaca i gotovo isto toliko janjaca', rekao je Validžić.

Pokušao je prije toga do pastira doći preko Zavoda za zapošljavanje: 'Računao sam da bi se netko od sedam tisuća nezaposlenih u Županiji za takvu plaću rado prekvalificirao.'

'Gotovo sam bio ismijan. Iako uz plaću osiguravam smještaj, hranu, dnevno kutiju cigareta i bon za mobitel', kaže Validžić.

'Nažalost, nezaposleni ne samo da neće u pastire, nego se nerado odazivaju i na rad u poljoprivredi. Prošle godine Dalmacijavino nije uspjelo naći dovoljan broj radnika za berbu grožđa u Petrovu polju', kaže Aida Barišić iz Područne službe HZZ-a u Šibeniku.

Izvor: http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/13544/Nitko-ne-zeli-posao-za-tisucu-eura-mjesecno.html
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #1 on: 21/March/2009 »
hm...plata nije losa,za nase uslove,cak i odlicna,ali gdje je i buducnost u tome?Ne uzimam u obzir sramotu,to je posten posao,ali,ipak-sta dalje?
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #2 on: 21/March/2009 »
hm...plata nije losa,za nase uslove,cak i odlicna,ali gdje je i buducnost u tome?Ne uzimam u obzir sramotu,to je posten posao,ali,ipak-sta dalje?

ma ni nemora bit budućnost...odeš na godinu dana,to ti je zarada 12k eur,taman da si kupiš laptop ,novu obleku i platiš troškove za otić na brod ,hehehehe :banana:
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #3 on: 21/March/2009 »
da,u pravu si,samo poslije tih godinu dana smrdis kao lav u zoo vrtu!jel znas ti,kako bi se to uvuklo u tebe?hehehe
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline VEGA

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
  • veni, vidi,vidi,vidi..........
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #4 on: 22/March/2009 »
da,u pravu si,samo poslije tih godinu dana smrdis kao lav u zoo vrtu!jel znas ti,kako bi se to uvuklo u tebe?hehehe

 ::yes::  :D
Hoću da idem na brod......[

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #5 on: 22/March/2009 »
da,u pravu si,samo poslije tih godinu dana smrdis kao lav u zoo vrtu!jel znas ti,kako bi se to uvuklo u tebe?hehehe

znam,samo se malo zahebavam :banana:

al za nekoga tko je odrasao na selu ne vidim zašto ne bi radio ovaj posao :run:
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #6 on: 22/March/2009 »
znam,samo se malo zahebavam :banana:

al za nekoga tko je odrasao na selu ne vidim zašto ne bi radio ovaj posao :run:

hehe,to je tacno,njima se lakse priviknuti.Ja licno,mogu raditi svakakav posao sto se tice fizickog napora,ali kako god,higijena mi je najbitnija,i mislim da u tom slucaju,na tom radnom mjestu,ne bi bila na zavidnom nivou!

 :hekla: :hekla:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #7 on: 23/March/2009 »
ma za 1000 eura mesecno nosio bih svaki dan flasu vode i sapun da se zaperem i da ne smrdim!!!  :D
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #8 on: 23/March/2009 »
ma za 1000 eura mesecno nosio bih svaki dan flasu vode i sapun da se zaperem i da ne smrdim!!!  :D


 -()- -()- -()- -()-

 :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #9 on: 23/March/2009 »
Hajde nije nitko od smrada umro  :rolleyes: ali od besparice su umrli milioni  :pop1:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #10 on: 23/March/2009 »
Hajde nije nitko od smrada umro  :rolleyes: ali od besparice su umrli milioni  :pop1:

svaka cast Sefe!Ti uvijek nadjes odgovor,u pravu si,ko mora nek' radi,ko ne mora,nek' ne smrdi  :uzdravlje:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline angelina

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #11 on: 27/April/2009 »
O Boze, pa gdje ste vi rasli ljudi!?
Bolje je cuvati ovce i imati pun novcanik, nego klosarati po ulici, drogirati se, a pri tom navuci  neki porok (alkohol ili drogu). Cuvajuci ovce ne dobijas HIV, a cak i na brodu ga mozes dobiti! Da.
Jos jedna zanimljivost, za 2 godine cuvanja ovaca sa platom 1000e mjesecno, mozes kupiti kucu u Bosni, na periferiji grada. Sad vidi je li isplativo. ::yes::
Moji u bosni imaju ovce i ne vidim tu nista ruzno, voda opere sve-samo obraz ne moze oprati-to je stara izreka.
Jest da cuvajuci ovce ne mozes intelektualno prosperirati, ali mozes razmisljati sta dalje u zivotu i kako to postici...

Offline Nikolina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #12 on: 09/May/2009 »
To je tipican balkanski kompleks...
Ne znam zasto bi bilo sramota cuvati ovce vise nego recimo, sedeti kuci sa roditeljima i zickati za cigarete???
Ne zanm tacno za HR ali sam sigurna da u Srbiji veliki broj mladih i u kasnim dvadesetim upravo to radi. Sedi kuci, zali se na besparicu jer ih Boze moj blam da rade bilo kakav posao za male pare....kazu, ne isplati se oT

Ova prica mi je ista kao i ona, kada mladi bracni parovi dizu kredite za stan od 40 kvadrata na 20 spratu na Novom Beogradu npr. a za iste pare mogu da kupe noviju kucu od 150 kvadrata sa lepim dvoristem na preiferiji Beograda...

Ne, svi hoce da budu menageri, da mirisu na DG, sa platom od 2.ooo eura, i da zive na Dedinju ili eventualno kod hale Limes...a ovce nek se cuvaju same... :rolleyes:

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #13 on: 22/October/2009 »
Ja sam pre trazio ovakav posao... nije to mala para, i sada bih ga radio (ko zna da se traze pastiri nek javi) ;)  , a hteo sam da radim godinu dve pa da ulozim pare i da kupim stado jer prijatelj ima ogromno neiskorisceno imanje u Bosni (tako da bih tu zaobisao jedno 10.000 evra ulaganja okvirno na objekte i kucu).

Mozda je smesno ali posao sa ovcama je cista matematika (ako hoces da napravis biznis), one se mnoze na kvadrat, a zarada je posle nekog vremena kad stado poraste, jako jako velika, a imas obavezu da to plasiras i to ti je jedini posao (to nije lako, ali je uvek izvodljivo uz trud).  S obzirom da ko zna da se uvuce malo u udruzenja preduzetnika po Evropi moze to da plasira na brzinu.  Mnogo se po novinama provlacilo da to nije dobar biznis trt-mrt, ali novine i TV su 95% orjentisane negativno, a ko je ozbiljan i zna sta zeli, zna da
neki uvek kukaju i uvek nadju zasto ne moze i primer nekog tamo Pere ili Mike,  garant moze, to je namirnica koja se trazi, samo treba uloziti i uozbiljiti se....

A onda i zakljucak, ko hoce 2 vikendice i S klasu da vozi za 10ak - 15 godina, ovce i dobre veze   :D oT



Inace to nije fizicki zahtevan posao (pastir), ono nema rintanja, setas jedan deo dana, jedan deo odmaras, znaci mozes i da citas, imas pse 2-5 i najcesce dobijes pistolj (vukovi, zverke vrebaju)....

Edit: Ako se iznerviras nesto, ubijes ovcu, ili u dokolici

Jeste samoca, ali je dobra lova u pitanju !
 ::yes::

Offline Djokoverona

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Nitko ne želi posao za tisu?u eura mjese?no
« Reply #14 on: 02/March/2010 »
 oT oT oT oT oT oT oT oT oT

isto je i u makedoniju.....niko nista ne radi a svi kukaju kako nema para....imao sam drug ko je dosao tu kod mene u budvu kao da nesto zaradi preko sezone....nasao sam mu posao da vozi taksi i da usteka jedno 1500 e mjesecno....ali na to sam dobio odgovor

"jaooo pa sta ako dojde neki moj prijatel iz makedonije i vidi me kako ja taksiram tu nese imati posle isto misljenje o meni kao pre....itd

a eto ga sad sedi kuci u makedoniju i misli se kako da izadje da popije kafu jer nema 100den u dzepu....

a ne razmislam da mu kazem da bi radio kao bastovan il coban.....to bi bilo smrt za njega

ali jbg ja bar tako ne razmisljam....kad se moze zaraditi cesno i posteno sta ima veze kakav je posao.....