Author Topic: kakvi su uslovi rada za somelijera na Oceania Cruises?  (Read 6133 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Pozdrav drustvo,
sutra imam intervju za ovu kompaniju pa me zanima kakva je situacija i kakvi su uslovi rada za somelijera?
Hvala unapred  :)

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
   Skoro sam upoznao neke ljude koji rade na Oceania Cruises kao somelijeri. Jedan momak mi je pričao kako je posao dosta stresan, trči se izmedju stolova kao da si ass. waiter, na brodu kao što je Marina ima oko 200 ''etiketa'' vina na brodu. Kaže da nekad trčiš izmedju stolova sa tri flaše u rukama, toliko može biti stresno. Kartu za ukrcaj na brod plaćaš sama za svaki ugovor, a kartu za povratak plaća kompanija. Ne znam kakve privilegije oni imaju na brodu, ali su na primer kabine dobre, pogotovo na Marini i Rivieri. Fiksni deo plate je kaže 200$, a ti imaš 18% od svake flaše koju prodaš. Ovaj momak je inače radio dva ugovora tamo kao ass. waiter, pa položio kurs za somelijera na brodu. Već je odradio dva ugovora kao somelijer i kaže da mu je prosek oko 3000$ mesečno. Uglavnom radiš ručak i večeru, a nekad te mogu staviti da radiš koktele posle doručka. Na Marini ima 19 somelijera i jedan cellar master.Trebaće ti svih pet STCW sertifikata za Oceaniu. Srećno!
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline goxyoO

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
ako neko ima neku novu informaciju na ovu temu...
bio bih zahvalan.  :pop:
ili bilo shta vezano za zaposhljavanje kao somelijer. :hehe:

Offline Sommelijer 31

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
E ovako, Oceanija je, po mom iskustvu, jedna zaista loša kompanija za somelijere, ma i za ostalu posdu. Klasično robovlasničko društvo.
Slabo se zaradjuje, a radi se dosta. Društveni život je izuzetno slab. Jedina svetla tačka, tj. vrhunska stvar je što se preko njih dočepaš nekih vrhunskih luka, vidiš fantastične gradove.
Po mom mišljenju, Oceanija je nešto što bi trebao da ostaviš za poslednji izbor... ali, opet, to je moje privatno mišljenje jer se ja tamo nisam uklopio... a imao sam iskustva i na drugim kompanijama... tako da............... ako sam nekome pomogao.... :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Što se tiče ove izjave o Klasičnom robovlasničkom društvu ...

Na koji to točno način oni vladaju sa tobom ako možeš u prvoj luci reći "odoh kući"?
Kasniš oko 147 godina sa svojom žalopojkom.
Nitko te ne smije zadržati na brodu protiv tvoje volje, jer bi to bila otmica, a to je jedno jako kažnjivo djelo.
E sad, ako ti dobrovoljno želiš biti rob, to je druga priča, nikako Klasično robovlasničko društvu  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sommelijer 31

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Što se tiče ove izjave o Klasičnom robovlasničkom društvu ...

Na koji to točno način oni vladaju sa tobom ako možeš u prvoj luci reći "odoh kući"?
Kasniš oko 147 godina sa svojom žalopojkom.
Nitko te ne smije zadržati na brodu protiv tvoje volje, jer bi to bila otmica, a to je jedno jako kažnjivo djelo.
E sad, ako ti dobrovoljno želiš biti rob, to je druga priča, nikako Klasično robovlasničko društvu  :neceici:

Ne kasnim ja sa mojom "žalopojkom", možda se nisam dobro izrazio, možeš otići kad hoćeš tako da nije robovlasničko društvo - to sam mislio više figurativno, ali eto da se ispravim... budite sigurni, da ćete zaraditi svaki dolar (a nije im neka plata) i da nećete imati društveni život. Izuzetno je stresan posao i lično mišljenje je da možete naći mnogo bolju kompanije. Najveću grešku sam napravio to što sam aplicirao i posle toga prihvatio ponudu Oceanije, a nisam sačekao odgovor sa Royala!!!  Nadam se da je ovo primerenije!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Jeste, mnogo je primjerenije. Nitko nije cijepljen protiv loših životnih poteza, svi smo slobodni napraviti izbor.
Kada napravimo loš izbor, opet se može izabrati napraviti izbor i napustiti tu lošu odluku, u svakom trenutku.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)