Author Topic: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?  (Read 4418 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vanessa1982

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ok ja bi ipak malo trebala pomoć u vezi ove prijave poreza.
Ja već imam svakako preko 180 dana na brodu u ovoj godini i sad se kroz 2 tjedna vraćam natrag na brod pa ću i imati više.
Poslala papire u Lucku kapetaniju za odjavu vratili mi pomorsku knjižicu i to je to. Sad ne znam kakvi formulari za prijavit se u poreznu upravu sve sam za staž redovito uplaćivala.
I ne znam da li bi sad trebala predavati papire u poreznu ili ono kako obično ide krajem 2 mjeseca ali tad nisam u RH???
Skroz ne znam kaj raditi ovi iz Lučke govore da ne trebam ništa mislim da nemaju veze sa vezom jer su mi rekli da i ne moram plaćati uplatnice za staž svalki mjesec nego kad dodjem doma.... a kad ono oni meni prve uplatnice za 2,5 mjeseca poslali tek za 3 mjeseca i odmah mi zračunali kamate što nisam platila. Zato plaćajte redovito uopće ih nemojte slušati jer nemaju baš pojma.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?
« Reply #1 on: 15/October/2012 »
Ja sam u istoj situaciji.
Prosli tjedan sam isla u Poreznu upravu i receno mi je da cu porez za ovu godinu prijaviti u roku 8 dana od dana iskrcaja.
Znaci u 5.om mjesecu kad se vratim imam rok od 8 dana da prijavim i iskrcaj i porez.
S tim da sam im dala do znanja da Kapetanija ne moze poslati sve potrebne papire u tom roku, pa mi je djevojcica koja tamo radi rekla nek donesem sta budem imala, pa cu ostatak donijeti naknadno.

Offline vanessa1982

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?
« Reply #2 on: 16/October/2012 »
Hvala na odgovoru. I koje bi im papire onda trebala nositi u poreznu?

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?
« Reply #3 on: 16/October/2012 »
Hvala na odgovoru. I koje bi im papire onda trebala nositi u poreznu?

Obrazac DOH
Obrazac DPOM ( izdaje Kapetanija )
Obrazac EPOM
Kopija LOE
Platne liste
Izajva o primitcima u KN za razdoblje na brodu u godini za koju se prijavljuje porez i
navesti koja je drzava bila isplatitelj

Kopiju LOE i ovu Izjavu su me trazili zadnji put, a prije toga kad sam prijavljivala porez to nije trebalo.
Ne razumijem kako cemo to sve izvesti u roku kad je sustav toliko spor i medjusobno i dalje ne funkcionira dobro. Npr. Kapetanija me odjavila i jos 3 tjedna nakon u Poreznoj u sistemu nisu mogli vidjeti moju odjavu jer nije stigla. Isto tako ni na mirovinskom i na zdravstvenom. Bitno da mi moramo sve skucati u 8 dana od iskrcaja, a oni nas mogu razvlaciti mjesecima. FUJ !! Ne moze se covjek posteno ni odmoriti kad dodje kuci.  :nono:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?
« Reply #4 on: 16/October/2012 »
Ma ja se sa tim porezon nisam nish prijavio. Kao shto ste rekli spori su do bola.

Ja sam se iskrco 05.05.12. i nisu mi u poreznoj rijesili sve tek tamo do kraja 8 misec da mi pk bude kak spada i josh sam moro ici tri puta u devetom misecu u poreznu zbog neki gluposti. Bitno da su mi uplatinice stigle odma za 3 tjedna od ukrcaja koje nisu bile ni napisane kak spada. :)

Uglavnom eto tak da znate.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Čudno, ja sam išao preko agencije ali mi nikakve uplatnice nisu stigle. Pretpostavljam, da bih trebao otići osobno do Lučke kapetanije i pitati.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Moguće da su ažurni samo oko onih koji prvi puta idu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Ja nisam išao prvi put, ali sam zato prvi put išao za svoju sadašnju kompaniju. To njima ne igra nikakvu ulogu?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne znam, možda ih nije više briga, jer od toga nemaju kinte,  a u sistemu je nekakav kaos, kako čitam ..
https://sph.hr/aktivnosti-sph/nerijesena-pitanja-statusa-pomoraca-rh-1240/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?
« Reply #9 on: 17/September/2015 »
Ne znam u koju temu bih tocno smjestio ovo pitanje pa cu pitati ovdje.

Jucer ujutro mi je stigla pomorska iz Lucke kapetanije koju mi je proslijedio EP.
Jos su mi stigla 3 dodatna papira s objasnjenjima sto tocno sad moram raditi,pitao sam i njih slijedeca
pitanja ali mi ne odgovaraju uopce pa ako netko zna odgovore molim vas da mi pomognete.  oT

Naime,u jednom papiru stoji kako imam mjesec dana od datuma iskrcaja da se prijavim na zdravstveno kao nezaposlena osoba,no ja se nisam uopce odjavljivao sa zdravstvenog (jer mi nitko nije rekao da se moram odjaviti) kad sam isao na brod te imam zdravstveno. Sto mi je ciniti jer ne bih htio da placam neku kaznu ??!

Drugi papir kaze da ukoliko moj brod plovi pod nekom europskom zastavom da postoji mogucnost da se isplati placanje doprinosa i staza ako ispunim nekakv A1 obrazac i posaljem ga u mirovinsko u Zagreb,a moj brod je pod Maltom.
Dali ima tko iskustva s tim?

Unaprijed hvala

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?
« Reply #10 on: 06/February/2016 »

Naime,u jednom papiru stoji kako imam mjesec dana od datuma iskrcaja da se prijavim na zdravstveno kao nezaposlena osoba,no ja se nisam uopce odjavljivao sa zdravstvenog (jer mi nitko nije rekao da se moram odjaviti) kad sam isao na brod te imam zdravstveno. Sto mi je ciniti jer ne bih htio da placam neku kaznu ??!


Ni ja se nisam odjavio sa zdravstvenog. Ništa mi iz agencije nije rečeno, a agencija nikako neda naslutiti da se to sporazumijeva. Koliko znam agencija nas je dužna o svim aspektima obavijestiti, to im je posao, odnosno trebao bi biti, inaće se radi o aljkavosti te s druge strane ni sam ne mogu biti optužen za isto.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?
« Reply #11 on: 07/February/2016 »
ako ste bili prijavljeni na kapetaniju oni su vas odjavili sa zdravstvenog kao nezaposlene i prijavili kao zaposlene, sada se sami trebate prijaviti kao nezaposleni.
 

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?
« Reply #12 on: 07/February/2016 »
ako ste bili prijavljeni na kapetaniju oni su vas odjavili sa zdravstvenog kao nezaposlene i prijavili kao zaposlene, sada se sami trebate prijaviti kao nezaposleni.

Cekaj, trebam se prijaviti kao nezaposlen gdje? HZZO ili HZZ? Tko će me prijaviti na kapetaniju? Agencija ili ja samoinicijativno? Ljudi ovdje daju malo različite odgovore. Prvi put idem, tako da... nemojte napadati.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: da li bi sad trebala predavati papire u poreznu?
« Reply #13 on: 07/February/2016 »
Druze de malo citaj forum ispast ce ti odgovori sami.  ::bin-laden::