Author Topic: Šanse za dobivanje pozicije recepcije?  (Read 2062 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ignus

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Šanse za dobivanje pozicije recepcije?
« on: 16/October/2012 »
Pozdrav ljudi! Pokusao bih otici na brod, oceanski ili riječni (nije bitno), na poziciju recepcije (iliti GSA). Citao sam forum dosta, ali imam svejedno nekih pitanja. Valjda me nitko nece razapeti na kriz :D Evo, prvo cu reci sto ukratko ono sto mislim da su mi plusevi pa bih volio cuti vasa misljenja o mojim sansama za dobivanje posla. Znam engleski i njemacki dosta dobro, nesto malo spanjolskog, iskustva vezanog za recepciju nemam, ali imam veliku zelju da odem i naucim sve vezano za to (koliko je god to moguce) i da se spremim za potencijalni intervju; i na kraju, mislim da bih se na toj poziciji stvarno dobro snasao, samo da mi se pruzi prilika
Dakle, zanima me sljedece:
- u prvom kontaktu s agencijom, da li da od pocetka budem iskren i kazem da nemam iskustva, ali da naglasim svoju odlucnost da odem i da naucim sve o tome ILI da prvo odradim sve pripremne radnje vezane za „sredjivanje“ CV-a i da lazem agenciji u startu ili je to rezervirano samo za glavni intervju sa kompanijom? :D To naravno ne bih volio raditi, ipak valjda treba postojati neki odnos povjerenja izmedju tebe i agenta (za glavni intervju mi naravno nije bed). Uostalom, pise na forumu da agencije i same pomazu kandidatima da srede CV ako misle da su dobar kandidat. Ali, kako ostaviti taj dojam dobrog kandidata ako nemas iskustva? Znam da sam prije par godina zvao EP, za poziciju konobara i posto nisam imao iskustva, odmah me tip srezao i rekao da se odem zaposlit u neki birc prvo, pa da se onda tek javim. A moguce je da sam negdje i pogrijesio dok sam razgovarao s agentom
- koliko su cesti intervjui za recepciju u agencijama EP, A Priori, Riverside ako netko zna? koliko sam uspio saznati, ne bas precesti, a i konkurencija nije slaba. U krajnjem slucaju, ako cu morati cekati vise od 3 mjeseca do intervjua, pokusat cu i s nekom drugom pozicijom
- i zadnje pitanje, onako okvirno, kakve su mi sanse da dobijem tu poziciju?

Eto, to je ukratko to, nadam se da je post pregledan i da ce se naci pokoja dobra dusa da odgovori  :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sanse za dobivanje pozicije recepcije?
« Reply #1 on: 16/October/2012 »
Quote
Ali, kako ostaviti taj dojam dobrog kandidata ako nemas iskustva?

Koliko sam ja upućen, ako je riječ o Employment Power-u, dobar kandidat je onaj koji je krotak kao jagnje, ne postavlja apsolutno nikakva pitanja, i spreman je u trenutku iskeširati €1.000-€1.500 (opet bez postavljanja suvišnih pitanja).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Šanse za dobivanje pozicije recepcije?
« Reply #2 on: 16/October/2012 »
potpisujem, i odgovor na tvoje drugo pitanje, pogotovo ako se prijavljuješ preko EP-a: čak i prije prvog kontakta s njima sredi CV i ne priznaj im da nemaš iskustva! ni ako te udaraju strujom  :neceici:
Once a sailor, always a sailor.

Offline ignus

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Šanse za dobivanje pozicije recepcije?
« Reply #3 on: 16/October/2012 »
Hvala Šefe, Legionnaire i dragom clanu foruma koji je odg na pvt, korisne informacije u svakom slucaju, sad vise manje znam sta me zanimalo. Ako netko ima jos dodatne savjete ili info, slobodno pisite :)

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 16/October/2012 »
Priznanje da nemas iskustva ti zatvara vrata u svim agencijama..pokusaj sa jednom,ako ti ne uspe imas bar jos dve agencije i dve sanse koje ne bi smeo da upropastis priznavanjem da nemas iskustvo,nego da prepakujes cv i dodjes sa pricom takvom da bi sam sebe ubedio u to sto pricas :)

Offline ignus

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Šanse za dobivanje pozicije recepcije?
« Reply #5 on: 16/October/2012 »
Ok Baky, sve jasno! Zanimalo me gdje se to tocno mora uljepsavat stvari, na samom startu il tek na intervjuu za kompaniju. Sad znam :) Thanks!

Offline Fanny

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Šanse za dobivanje pozicije recepcije?
« Reply #6 on: 17/October/2012 »
Ignus odgovorila sam ti na pm  :D
"Ako na stazi života potrčiš i padneš,podigni se,očisti prašinu,jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži." Aristotel