Author Topic: AU PAIR  (Read 12909 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ratkec

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
AU PAIR
« on: 23/March/2009 »
Nakon godina rada na brodovima i povratka doma imam pitanje vezano za Au pair programe. Naime Au pair program je pomoc da se ode u inozemstvo raditi, ali ne i da se zaradi novac. To je za mlade ljude. Ima li netko ikakvih informacija kako krenuti i kome se u pocetku obratiti i kakvi su troskovi.
Puno hvala.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: AU PAIR
« Reply #1 on: 23/March/2009 »
Nakon godina rada na brodovima i povratka doma imam pitanje vezano za Au pair programe. Naime Au pair program je pomoc da se ode u inozemstvo raditi, ali ne i da se zaradi novac. To je za mlade ljude. Ima li netko ikakvih informacija kako krenuti i kome se u pocetku obratiti i kakvi su troskovi.
Puno hvala.

ma kakav covjece,sta ce ti to.Prije svega,to je za studente,i to redovne,i starosna granica je 18-26 godina.To znam provjereno,plata ti je 125 $ nedeljno i moras dijete cuvati,cija ti porodica placa jedan sport po izboru,npr.teretanu i tenis.Ne znam kako ces se poslije godina na brodu na ovo navici,a uz to,treba ti i najmanje 200 h iskustva sa djecom,rada u takvoj ustanovi,...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
BabySitter - Invermore Shipping LTD
« Reply #2 on: 11/May/2009 »
http://www.invermoreshipping.si/index2.html



19, Peel Road; Douglas; Isle of Man; England
tel:  00 386 5 626 15 10
fax:  00 386 5 626 15 11
e-mail : invermore.shipping@siol.net

Baby Sitter in:

England
Spain
Italy
France
Ireland
Holland
Austria
Greece
USA available
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: AU PAIR
« Reply #3 on: 22/October/2010 »
ma kakav covjece,sta ce ti to.Prije svega,to je za studente,i to redovne,i starosna granica je 18-26 godina.To znam provjereno,plata ti je 125 $ nedeljno i moras dijete cuvati,cija ti porodica placa jedan sport po izboru,npr.teretanu i tenis.Ne znam kako ces se poslije godina na brodu na ovo navici,a uz to,treba ti i najmanje 200 h iskustva sa djecom,rada u takvoj ustanovi,...

Tek sam sad vidjela ovo. E ovako ja sam bila au pair u Americi godinu dana tako da ima informacije iz prve ruke. Nije tacno da idu samo studenti. Ja sam otisla nakon zavrsetka srednje skole. Starosna granica jeste od 18 do 26 godina. Meni je plata bila $145 sedmicno, sada je $175, ako se nije opet povecala. I da porodica ti plati neki cas koji je obavezan da ga ispunis, $600. Mozes bilo sta da upises. Ja sam uzela istoriju. A to da treba 200h iskustva sa djecom to je istina. Ali to se tako lako moze odraditi. 90% cura koje ja znam nisu imale nikakvo iskustvo, kao ni ja. Samo mi je neko napisao da sam cuvala djecu, ja ostavila broj tel ovi iz agencije nazvali i ''provjerili'' telefonski i sve u redu. To je najmanji problem. Lako se snaci nista to nije tesko. Samo treba biti dosta jak, jer nije sve bas bajka kao sto izgleda kad se ode tamo. Jako je bitno odabrati dobru porodicu.....

Ako neko ima pitanja vezano za au pair slobodno pitajte, o ovome znam i vise nego o brodovima. :)

Offline nanny_annie4

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: AU PAIR
« Reply #4 on: 22/October/2010 »
Evo da se i ja ubacim, kao sto vidite moj nick, ja sam bila nanny ( tj. au-pair sto je kao malo manje strucno jer za nanny imaju skole i seminare).Radila sam u Engleskoj 2 pune g. kao au-pair i jednoj obitelji. Placa mi je bila oko 80 funti na tjedan tj za 5 dana i radila sam 4-5 sati na dan.
Isla sam u skolu koju sam si sama placala da usavrsim jezik,ne morate ici ako ne zelite.
Sada kada sam radila na brodu 100 puta mi je palo na pamet da sam bolje isla u engl. opet jer je puno jednostavniji posao i daleko vise para mozete zaraditi.
Ja sam preko tjedna i vikendima cistila kuce i peglala, pocela sam s jednom na kraju sam ih imala 10 i kada nisam vise mogla primati poslove davala sam ih frendicama ( bolje da sam otvorila agenciju za posredovanje- ali ko je mislio onda!! ).
Mjesecno sam zaradjivala oko 12,000-15,000 kuna (vikendom sam bila hostesa na partijima za bozic i neke proslave).
Ako imate bilo kakvih pitanja javite se.
Poslije cu vam postati kako sam ja otisla i kako najlakse i najbrze otici  i koji su uvjeti i sl.


Offline Mala mazica

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: AU PAIR
« Reply #5 on: 04/June/2012 »
pozdrav,

  pošto nema teme za Live-in caregiver u Kanadi, pa da pitam na ovoj temi. Nadam se da ne smeta.  :)

  ako netko zna, ili je bio ili zna nešto o tome, pozna nekog tko je otišao, da mi da informacija malo o tome.

  htjela bi ići preko agencija u Kanadi, znaći bez ovih naših agencija. imam iskustva u čvanju djece, samo šta normalno nije nigdje evidentirano. htjela bi upisati tečaj za dadilje, ali opet, kod nas traju od dva-četiri mjeseca, s tim da ovaj od dva mjeseca ima uvjerenje koje se prizna u inozemstvu dok ovaj od četiri mjeseca samo u ranu knjižicu. a koliko sam vidjela, treba biti od šest mjeseci. koliko sam gledala, tražila nigdje nema tečaj od šest mjeseci kod nas. pa me zanima, da li se ipak može i sa tim tečajevima ići kao live-in caregiver ili kako to ide? molila bih da mi netko odgovori ako netko nešta zna. svaka informacija je dobro došla. :)

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: AU PAIR
« Reply #6 on: 04/June/2012 »
Ja podrzavam Au-Pair iz tih razloga jer je moja drugarica otisla pre godinu dana bez imalo iskustva sa djecom, kaze da uopste ne razmislja o Bosni i da nema sanse da se vraca jer joj se san tamo ispunio, 21 jula se udaje za decka (Amera) koji radi u Starbucks-u, sto dalje implicira da ce ostati tamo studirati i raditi :)
A ovde je radila u trafici i jedva izvlacila 200 eura mjesecno, pa vi sada vidite... :D
Ma da je to meni vise za zene, nego za nas muskarce, cuj ja da cuvam dijete hahaahahah pa prvi dan bih ga izgubio  :haha:
What goes around comes around

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: AU PAIR
« Reply #7 on: 04/June/2012 »
I sam sam se svojevremeno planirao prijaviti za au pair no onda su mi ovi iz agencije rekli da je jako mala prolaznost za muskarce pa sam odustao.
Moja komsinica je tako otisla prije 8 godina u USA, zavrsila je tamo fakultet, malo joj se posrecilo i dobila je zeleni karton na lutriji, sad radi jedan posao u banci i drugi u nekom restoranu. Bas je prije neki dan dosla ovamo u posjetu na 2 sedmice...
Iz mog ugla, taj au pair treba shvatati kao neko privremeno rjesenje koje ce ti pomoci da legalno odes negdje.. dalje je sve na tebi.
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!