Author Topic: Ako možete dati savjet o mom iskustvu te kako bi prošao na brodu?  (Read 4406 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jole

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Nakon citanja ogromnog broja tema i postova molio bih one iskusnije da kazu svoje misljenje o meni i mom iskustvu te kako bi prosao na brodu :)


Rodjen sam 1988.
Kratak životopis:
Po struci sam konobar (SSS) i sa završenom školom (THK-turističko-hotelijerski komercijalist) u Osijeku.To je poznatije još kao završen četvrti stupanj školovanja.
Imam iskustvo od 7 god. rada kao sezonac na moru (konobar) u hotelima s 4*:
hotel "Pastura" Brač (sezona i pol) , hotel "President" Dubrovnik (3 sezone) i hotel Grand Hotel 4 opatijska cvijeta (Opatija) - Taj hotel je proglašen za najbolji hotel s 4 zvjezdice u Republici Hrvatskoj za 2011g).
I ove godine u mjestu Bale u a la cart restoranu.
Na Braču sam radio kao konobar na bazenu i a la cart restoranu , u Dubrovniku kao konobar u a la cart restoranu na plaži i u Opatiji na pansionu i raznim svečanim događajima.
Na tim mjestima sam radio i na aperitiv baru i na pansionu (doručak i večera).
Govorim jako dobro engleski , nešto manje njemački i talijanski jezik na koji sam isao preko zavoda za zapošljavanje.

Unaprijed hvala :))

Hvala sefu na ovom forumu koji se trudi omogucit ljudima saznanja za poslove ono sto se nalazi dalje od nasih domova !!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Imaš odlično iskustvo i znanje engleskog, samo 24 godine, te možeš aplicirati za konobara, što je najtraženije zanimanje od strane agencija.
Ne vidim baš nikakvih problema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Ali konobara direktno za dinning room, bilo bi steta da sa takvim iskustvom i 'jako dobrim' engleskim sto si spemenuo radis kao konobar za posadu.

Najbolje da apliciras za asst waiter na Celebrity, Royal, Cunard i slicne high class kompanije.
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ti si iskusan konobar i tražiš savjet u vezi posla na brodu.Ako si Konobar tražiš poziciju Konobar,ako si Električar traži Električara.Ili bi bolje bilo da Električar traži za Konobara  ""]]
Moj ti je savjet ako se već upuštaš u ovu igranku da nazoveš najbližu agenciju i ctrl c ctrl v svoj post i nebi trebao imati ama baš nikakvih problema.Živio.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline dubaiboi

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Super iskustvo, ne bi trebao imat nikavih problema za dobit poziciju Waitera!  :uzdravlje:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Moj ti je savjet da ides za iste kompanije, a cak i Princess i Carnival, ali kao Bar Server. To ti je Barski konobar koji sluzi samo pice, ima puno laksi zivot nego restoranski, a bgm i vise para uzima...

Offline Jole

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Evo da dodam da sam se konacno odlucio da udjem i ja u tu brodsku pricu. :plovim:

Kontaktirao sam EP i nakon pol sata su me nazvali na mob. i rekli da imam dobar zivotopis (ukoliko nije lazan) i rekao sam da nije te sam dogovorio da dodjem kod njih ovaj tjedan na razgovor.
Receno mi je da donesem 2 slike (kao za osobnu), potvrdu o nekaznjavanju, putovnicu i zivotopis na engleskom.

Ostale informacije cu dodati kasnije.



Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
haha napokon !  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Jole

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
To mi i roditelji govore :D


Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Srecno  :uzdravlje:

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
To mi i roditelji govore :D



Reko sam ti na faceu, ponavljam i sad. Dobro se spremi za preliminarni. Evo danas je jedna cura dobila reject za bar waitera na moje oci dok sam nosio papire. Doduse nije znala nabrojat 5 whisky i whiskeya ali opet. Frende dobro se spremi !  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...