Author Topic: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)  (Read 16535 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oli

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #15 on: 27/October/2012 »

...placaju ti mirovinsko koje, ako zelis, mozes dobiti na kraju ugovora (zapricale se pa sam kasnije zaboravila pitati koliko).


bok, možeš li napisati malo više o tom mirovinskom jer mislim da je to svima interesantno ( naravno ako ima više ;))
A lot of things I don't know anything about,
but I know in the moment what I need to know.
And the things I don't need to know, I am not concerned about.

This is my good fortune.

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #16 on: 13/November/2012 »
Bila sam dakle na intervjuu i sve je proslo ok.
Kad sam usla na brod pozdravila sam decka na recepciji sa hello, a on meni: dobar dan!
U brzini sam ga pitala je li zadovoljan s poslom i kompanijom na sto je potvrdno odgovorio.

Lik koji me intervjuirao je hotel manager, vrlo smiren i simpatican Nijemac.
Uglavnom, ocekivala sam resetanje pitanjima, a ono na kraju laganica, pitao me je samo sto sam radila nakon faksa i tu je krenula prica.
U principu sam vise ja njemu postavljala pitanja nego on meni :)
Intervju je trajao oko sat vremena.

Evo jos neki detalji: sto se tice placenog godisnjeg: to je period unutar ugovora u kojem te kompanija, nakon odradjena 2-3mjeseca, tjera doma da se odmoris na oko 2 tjedna. Iako sam procitala na forumu da netko nije iskorisio godisnji pa tako dobio placu za neiskoristene dane, manager je rekao da se u pravilu trebaju iskoristiti jer tako pise u ugovoru i cilj je svakog managera da salje svoju posao da se odmori. takodjer, postoji neki sustav rotacija zaposlenika pa i zbog toga salju na godisnji. taj godisnji unutar ugovora je placen, medjutim godisnji u zimi, kada brodovi ne plove, nije placen!

sto se tice same recepcije, cini se stvarno laganica, stress free zona. vecinu stvari obavlja concierge (sto se tice izleta, zamolbi i zahtjeva), recepcija radi check in/out, dosta administrativnih stvari za managera, prodaje par suvenira koji se nalaza na recepciji, mijenja lovu i sl., ne sudjeluje u nikakvim animacijama(!!)-za to je zaduzen program director koji se brine o programu cijelog broda.

radno vrijeme: od jutra do navecer (zaboravih detalje lol), s tim da usred dana imas 4 sata pauze pa mozes raditi sto god te volja.

u trecem mjesecu ce biti upoznavanje posla, kao neki tecaj u trajanju od desetak na kojem ce sva nova posada+manageri sudjelovati. Cilj je da se, naravno, obuci nove ljude, kao i da manageri saznaju kakve su nove promjene dosle i da se pripreme za novu sezonu.
pri tome nas oni ocjenjuju u nasem radu, jer su oni tamo "gosti", a mi ih posluzujemo :)

sezona pocinje krajem treceg, na nekim brodovima i krajem cetvrtog mjeseca, a zavrsava za 50%brodova krajem 11.-og, a za preostalih 50%brodova krajem prvog mjeseca.

u rangu su s hotelima s 4 zvjezdice, po rijecima managera, ljudi znaju sto ih ceka tako da su bilo kakve zalbe minimalne.

Receno mi je da cu dobiti odgovor od kompanije za dva-tri dana, medjutim sad je vec proslo tjedan dana... javit cu im se da ih podsjetim na intervju.

Eto, ako se jos necega sjetim onda cu napisati!

Pozz

Labor improbus omnia vincit.

Offline theValkira

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #17 on: 07/December/2012 »
pozdrav, sto se tice posla na recepciji na vikingu, da li oni organizuju neku obuku i slicno, ako da, gde se to odrzava, da li je uvek obuka u samo jednom odredjenom gradu?

i u opste za bilo koju poziciju,  postoje li obuke? ko placa, kompanija ili mi?

hvala unapred i pozzzzz ;)

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #18 on: 07/December/2012 »
evo pogledaj iznad moju poruku, tu sam ti napisala.
odrzava se u trajanju od desetak dana obuka na brodu za sve pozicije, tako i za recepciju. obuka je na jednom brodu (ili vise njih).
mozda ce ti ekipa koji ce biti ova dva, tri dana na intervjuu u zg-u, moci nesto vise napisati o tome...
Labor improbus omnia vincit.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
A more suitable candidate has been selected
« Reply #19 on: 21/December/2012 »
Ja sam aplicirao direktno preko njihovog sitea za concierge poziciju (valjda je to kod njih isto što i receptionist).
Mislio sam da od svih kompanija baš kod njih imam najveće žanse.
Ne samo da su najveća river cruise kompanija, nego su čak i u rapidinoj ekspanziji s obirom da očekuju destak novih brodova u idućih godinu - dvije (pored toga namjeravaju se s riječnih proširiti i na morske cruiseve - 2014. starta Viking Ocean Cruises i već su naručena dva broda od Ficantieria), a osim toga sad je općenito vrijeme kad riječne kompanije regrutiraju ljude i pripremaju se za iduću sezonu.

Međutim, jutros sam dobio odgovor koji me neugodno iznenadio.
"We are impressed with your application but unfortunately we could not consider you for this particular position and a more suitable candidate has been selected.".
Nije mi jasno kako mogu reći da je prikladniji kandidat odabran ako je natječaj još uvijek otvoren.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: A more suitable candidate has been selected
« Reply #20 on: 21/December/2012 »
Ja sam aplicirao direktno preko njihovog sitea za concierge poziciju (valjda je to kod njih isto što i receptionist).
Mislio sam da od svih kompanija baš kod njih imam najveće žanse.
Ne samo da su najveća river cruise kompanija, nego su čak i u rapidinoj ekspanziji s obirom da očekuju destak novih brodova u idućih godinu - dvije (pored toga namjeravaju se s riječnih proširiti i na morske cruiseve - 2014. starta Viking Ocean Cruises i već su naručena dva broda od Ficantieria), a osim toga sad je općenito vrijeme kad riječne kompanije regrutiraju ljude i pripremaju se za iduću sezonu.

Međutim, jutros sam dobio odgovor koji me neugodno iznenadio.
"We are impressed with your application but unfortunately we could not consider you for this particular position and a more suitable candidate has been selected.".
Nije mi jasno kako mogu reći da je prikladniji kandidat odabran ako je natječaj još uvijek otvoren.

Isto su i meni odgovorili, doduše ja se sprdam pa apliciram za Maitre d'-a ali nikad se ne zna...  :rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #21 on: 21/December/2012 »
Mislim da je moja aplikacija bila posve realna, prema opisima na riječnima mi taj posao na riječnim brodovima djeluje čak i manje zahtjevno nego na "ocean going" cruiserima. 

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #22 on: 21/December/2012 »
oni to isto salju svima , reda radi... ali mozes aplicirati svaki dan i mozda ti se posreci da te jednom pozovu na intervju. Nista te ne kosta da posaljes svaki dan mail...

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #23 on: 21/December/2012 »
Koliko im je trebalo da ti odgovore na prijavu?

A malo je nerealno da svima salju negativan odgovor... A posle te preko neke agencije zovu na razgovor.
Though she be but little, she is fierce!

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #24 on: 21/December/2012 »
Nekih tjedan dana, tjedan i pol u najgorem slučaju. Što se agencije tiče, tamo mi je rečeno da se ove godine ne prima za recepciju. Ja sam ovih dana direktno aplicirano na 3-4 river cruise kompanije s kojima Riverside i to baš na takve pozicije. Ali naravno, zato mi je predloženo da bi zbog mog radnog iskustva mogli pregovarati oko pozicije u F&B odjelu (čitaj: konobar), standardno.

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #25 on: 21/December/2012 »
Nekih tjedan dana, tjedan i pol u najgorem slučaju. Što se agencije tiče, tamo mi je rečeno da se ove godine ne prima za recepciju. Ja sam ovih dana direktno aplicirano na 3-4 river cruise kompanije s kojima Riverside i to baš na takve pozicije. Ali naravno, zato mi je predloženo da bi zbog mog radnog iskustva mogli pregovarati oko pozicije u F&B odjelu (čitaj: konobar), standardno.


Ja sam isto aplicirala za recepciju na šta su mi (ovi iz Riverside-a) odmah rekli da je vrlo mala mogućnost da dobijem tu poziciju i da je bolje da apliciram za cabin stewardess ako želim što prije otići.I ja pristala  oT
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline dmeskoll

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #26 on: 05/January/2013 »
Pozdrav svima,

Ja sam isto aplicirau za recepciju, direktno kod Vikinga, i dogovorio se za intervju u Baslu 5. februara...
javit cu vam kako je islo....

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #27 on: 05/January/2013 »
Pozdrav!
Viking od ove sezone ukida poziciju PM,tako da ce se ljudi koji vec rade kao PM rasporedjivati na pozicije consierge i recepcija,tako da i to vrv ima uticaja na smanjenu potraznju.

Offline dmeskoll

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: 2012; Javila sam se direktno Vikingu (za recepciju)
« Reply #28 on: 09/February/2013 »
Pozdrav svima,

Evo intervju u baslu prosao i uzeli so me, ili stavili na waiting list, tako sada treba da cekam, ali rekli so mi da mogu da ocekivam da me pozove nekdje maja ili junija....

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
I dali su te pozvali ili cekas jos uvijek?