Author Topic: EGZODUS ?ak 84% Hrvata tražit ?e bolji posao u inozemstvu  (Read 3205 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 ZAGREB - U anketi koju je proveo portal MojPosao na više od 1000 ispitanika o tome koliko Hrvata namjerava otići raditi u inozemstvo i kada, čak 84 posto ispitanika potvrdilo je da namjeravaju potražiti bolje poslovne prilike izvan hrvatskih granica.

http://www.jutarnji.hr/mojposao--cak-64-posto-gradana-hrvatske--zbrisalo--bi-preko-granice-unutar-dvije-godine/1061528/

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
“Postoje tri vrste laži: laž, besramna laž i statistika.” Smatram da ovaj postotak nema smisla, pošto je u ispitivanju sudjelovalo samo 1000 ljudi, i pretpostavljam - NEZAPOSLENIH 1000 ljudi, pošto su registrirani na portalu "MojPosao"... Novinari uvijek dramatiziraju, kao što znamo, pogotovo naši.
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
EGZODUS  :giggle:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
hehehe.. bas tako zamisljam taj egzodus...  :haha:

a sto se istrazivanja tice... iakoje istina da je to svega 1000 ljudi i pri tom nezaposleni.... budimo realni... to je ziva istina... pitaj koga hoces.. zaposlene ili ne... svi isto misle...
bas sam danas prica sa kolegom... djete mu je u vrticu i covjek ima svoju kucu.. nema kredite i zaposlen je... rekli bi jedan d bolje situiranih u RH.... a on mi kaze kako se nada de ce pronaci nacina pobjeci u inozemstvo prije nego mu djete krene u skolu kako bi moglo vec od prvog razreda se uciti na novu zemlju..
nabijem te...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
hehehe.. bas tako zamisljam taj egzodus...  :haha:

a sto se istrazivanja tice... iakoje istina da je to svega 1000 ljudi i pri tom nezaposleni.... budimo realni... to je ziva istina... pitaj koga hoces.. zaposlene ili ne... svi isto misle...
bas sam danas prica sa kolegom... djete mu je u vrticu i covjek ima svoju kucu.. nema kredite i zaposlen je... rekli bi jedan d bolje situiranih u RH.... a on mi kaze kako se nada de ce pronaci nacina pobjeci u inozemstvo prije nego mu djete krene u skolu kako bi moglo vec od prvog razreda se uciti na novu zemlju..

istina, svi nešto pričaju ali malo tko nešto i poduzima.... Nadam se da nisi u pravu, meni to nema smisla - bježanje od problema bez ikakvog nastojanja da se nešto promijeni na bolje.

Izumrijet ćemo kao narod s takvim stavovima, što bi bilo s nama da su i 91. svi bježali??? Osobno odlazim samo zato da smirim svoj avanturistički duh, ali uvijek se vraćam... i nemam drukčije planove, znam da ovdje želim i umrijeti.

[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=J5x0TmXHnwU[/yt]
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
bježanje od problema bez ikakvog nastojanja da se nešto promijeni na bolje.

Ne možeš to tako pojednostavniti.
Ako negdje dobiješ bolje uvjete za život i rad, zašto bi ostao?
Narod neće umrijeti, nego će umrijeti država, a koga zanima država koja otežava život umjesto da ga poboljšava?
I šta znači "tvoja zemlja"? Da si slobodan u njoj prekapati po kantama za smeće?

Moji su preci generacije graničara koji su branili državu od osvajača, ali nikakav nacionalni zanos mi neće napuniti prazan stomak ili platiti režije.
Vrijeme je da se okrenemo budućnosti i naplatimo najbolje što možemo svoje znanje, rad, trud i vrijeme.

Osobno, mogu birati u kojoj ću zemlji živjeti, a žao mi je mladih ljudi koji se ne odlučuju uzeti svoju sudbinu u svoje ruke, i zadovoljavaju se sa onim što imaju.

Evo današnje vijesti; Hrvatski farmeri prolijevaju mlijeko jer ga je obezvrijedila "njihova zemlja", policija "naše zemlje" prodaje informacije kriminalcima, Tete iz Hr. Kostajnice već 10 mjeseci nisu dobile ni kune, a šef vlade "naše zemlje" i predsjednik države imaju različita mišljenja na zajedničkoj konferenciji za štampu.

I koga onda sa zrnom soli u glavi hvata nacionalni zanos kada sluša da je to njegova zemlja?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Sve to stoji Šefe, bolna i surova istina.. Ali smatram da je svemu tome kriva loša politika i krivi ljudi na vlasti dug niz godina, te da bi se sve moglo promijeniti promjenom istih. Možda sam u krivu, ne zanosim se ali ne vidim poantu toga da svi napustimo državu  :nono: Ne znam, deprimira me to sve, iako meni osobno uopće nije loše... Ali to se nažalost u trenutku može promijeniti, zato treba planirati i osigurati se za budućnost...
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Čovjek je u potrazi za boljim životnim uvjetima još otkako je napustio Afriku.
Prirodno je tražiti bolje. Čak i rode odjebu Evropu kada im je hladno pa odu u Afriku. Ne skladaju pjesme o ljubavi prema "njihovoj" zemlji. Sve do zadnje se pokupe i odoše.
Skidam kapu onim polui***tima koji su se zadržali u Iraku, Afganistanu ... U čega su se oni zaljubili nikad mi neće biti jasno  oT
Sand storm junkies. Bolje da su ostali u Keniji.



Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re:
« Reply #8 on: 22/October/2012 »
Uh kako bolna tema.. :) Ja sam iz Srbije,ali ista situacija,jos gora nego u Hrvatskoj..Bosna da ne pricam. Poenta je da smo omogucili ljudima na vlasti da tu i ostanu..vec 20 god.se smenjuju jedni isti,i nista se ne menja.. I tako, dok se Kurta i Murta smenjuju u jahanju naroda,ovi se pitaju za misljenje jedino kad treba izaci i dati svoj glas na izborima..legalan nacin omoguciti 'novima' da se 'nepristojno bogate'.. Ponekad se zapitam zasto svi ne odu negde,na sve cetiri strane sveta..nad kim ce onda vladati?! Da li ima smisla biti sirotinja (uslovno receno) u svojoj zemlji..biti omalovazavan i podnositi ponizenja?! Danas je tesko biti patriota..jbg jedan je Nole! Moj glas 'za' odlazak..kad se saldo u banci popravi,nikakav problem odluciti se za povratak!