Author Topic: Da li je istina da se za razgovor za vizu mora ?ekati 2 do 3 tjedna?  (Read 13282 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dali je istina da se za razgovor mora čekati 2 do 3 tjedna? Ja moram do subote (27.10.) biti na brodu, a govorni automat veli da se toliko čeka...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Da. Imash na netu logiraj se i izbacit ce ti datume ka se mosh prijaviti.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
hmm... to je manje više katastrofa za mene, dali agencija, u mojem slučaju Royal C. može priskočit u pomoć možda?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Zasto katastrofa? Pa svima je tako i nikad nisam cuo da je katastrofa i sad tebi katastrofa. :D

Di je zapelo?

Kolko pratim forum a pratim ga dost ti nemash ni LOE josh? Di je zurba?

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Žurba je u tome da mi je recruter-ica rekla da bi me voljela imati na brodu u subotu prije nego brod krene preko oceansko putovanje. Istina nemam LOE, ali to može biti gotovo već sutra. Rekruter bi trebao znati kolko se čeka na razgovor za vizu, ne?

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Tko se prijavljuje za vizu? ti ili agencija?
Ono sto mislim je tko je ispunjavao aplikaciju za vizu?
Ako imas prijavu onda imas i barkod za prijavu za vizu.. odi na https://evisaforms.state.gov/default.asp?postcode=ZGB&appcode=3
Najdoljnja opcija ti je "Change/Cancel appointment" klikni to, ubaci podatke i vidi kad je slijedeci moguci termin za interviju.
Moguce da je vec sutra ili prekosutra.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma nema sa tim agencija veze. To on vadi sam. Nema on nista. Mora sam se prijavit da bi dobio bar code.

Ja sam se isto sam prijavio i odradio to.

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Ma nema sa tim agencija veze. To on vadi sam. Nema on nista. Mora sam se prijavit da bi dobio bar code.

Ja sam se isto sam prijavio i odradio to.

Kad sam ja prvi put isao u agenciji su mi ispunili prijavu. Pitali su dali to hocu sam ili mi oni to mogu napraviti. Obzirom da to nisam radio prije pustio sam ih da me prijave i pokazu kako se to radi.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma dobro vjerujem ja da rade da olaksaju kandidatima. Al eto ja se sjecam pitanja. Dali samo bio u vojsci i koja pozicija? To Agencija nezna i ne ispune i dojes u ambasadu pita te konzul i di si? :)

Ja mislim da je bolje sam. Pa nije to tesko za ispuniti.

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Iskreno Blade meni je ovo treci put da apliciram za C1/D vizu i nikada nisam cekala duze od nedelju dana na razgovor od poziva.
Ne znam, mozda je kod vas situacija nesto drugacija, ali stvarno oba moja dosadasnja iskustva su bila odlicna, i nadam se da ce i trece biti takvo. Npr. ja sam u petak, tj. 27-og oktobra zvala da zakazem termin i sada u cetvrtak imam razgovor, a mogla sam i ranije da zakazem...
Tako da to je neko moje iskustvo....

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Ja sam do sad 2 puta zakazivao razgovor (Sarajevo), i uvijek je bilo manje od 5 dana cekanja.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Evo da vam se javim kak sam ja prošao, velika je navala u Zagrebu tak da kad sam prvi put pogledao termine, prvi slobodan je bio 13.11., kasnije sam još par puta provjeravao i na kraju se otvorio termin za 25.10, kojeg sam naravno i uzeo. Sve je prošlo glatko, agencija mi je pomogla u toliko da su mi rekli ID broj broda i datume neke poslali, ostalo sam sve u svom aranžmanu :D

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
A sta se desava ako imam datum kada trebam da idem za Majami a viza mi ne bude resena do tada? Jel to nekako moze da se u ambasadi ubrza? Npr . da zovem ambasadu i da kazem da idem na brod npr 5. decembra i da mi viza treba sto pre, da li se u tom slucaju ubrzava proces i da li kompanija moze nekako da pomogne ili prosto ne stizem na taj brod i to je to?

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
^ nema tu sta da se ceka dugo...   koliko se secam ja sam otisao u ambasadu u cetvrtak, receno mi je da ce mi viza stici u ponedeljak, medjutim stize mi ranije u subotu.. tako da eto 2-3 dana je trebalo. viza je jedan od "bezbolnijih" procesa, onaj medical je mnogo vece cimanje.

Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
A reci mi posto sam se preslila a na LK mi pise stara adresa, da li ja mogu njima da ostavim svoju sadasnju adresu? P.s. sto sta je tako strasno u vezi lekarskog?
Samo im navedi adresu gdr se sad nalazis i to je sve! Viza ce ti stici na tu adresu koju im ti das a ne koja ti pise u licnoj karti.