Author Topic: Da li je istina da se za razgovor za vizu mora ?ekati 2 do 3 tjedna?  (Read 13283 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Samo im navedi adresu gdr se sad nalazis i to je sve! Viza ce ti stici na tu adresu koju im ti das a ne koja ti pise u licnoj karti.

Jel mozes da mi pojasnis nesto? Kada mi jave iz agencije datum odlaska na brod,ja onda odem u rajfajzen i kupim taj pin i onda sutradan zovem ambasadu i sta onda? Jel ja do tada moram od kompanije vec da dobijem ugovor da bih mogla u ambasadu?

Offline voolandis

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Ne razumijem zasto je to kod vas tako komplikovano...
Ja sam u Crnoj Gori, otišao 8.11. na razgovor, 9.11. podigao pasoš sa vizom.
Moram da napomenem da sam aplikaciju DS-160 popunio online na sajtu ambasade, upload-ovao svoju sliku i isto tako online zakazao razgovor (sve to 4.11. ili 5.11. ne sjećam se tačno). Nisam nikakve pin-ove kupovao, samo uplatio 160$ u NLB Montenegro banci i to je to bilo.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Ne razumijem zasto je to kod vas tako komplikovano...
Ja sam u Crnoj Gori, otišao 8.11. na razgovor, 9.11. podigao pasoš sa vizom.
Moram da napomenem da sam aplikaciju DS-160 popunio online na sajtu ambasade, upload-ovao svoju sliku i isto tako online zakazao razgovor (sve to 4.11. ili 5.11. ne sjećam se tačno). Nisam nikakve pin-ove kupovao, samo uplatio 160$ u NLB Montenegro banci i to je to bilo.

Pa nemam pojma, citam sve i svasta pa mi nije jasno! A jel ti kompanija prvo posalje ugovor da bi isao u ambasadu? Kada se ukrcavas?

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Meni je kompanija poslala LOE, to sam stavio s potrebnim papirima i gotovo...

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Jel mozes da mi pojasnis nesto? Kada mi jave iz agencije datum odlaska na brod,ja onda odem u rajfajzen i kupim taj pin i onda sutradan zovem ambasadu i sta onda? Jel ja do tada moram od kompanije vec da dobijem ugovor da bih mogla u ambasadu?
Nakon sto dobijes ugovor (employment letter) od agencije, ides u Raiffeisen banku i kupujes PIN za americku ambasadu. Nakon toga ides na web stranicu ambasade i ispunjavas aplikaciju DS 160 ili kako se vec zove.
Moras imati spremnu svoju sliku (sa belom pozadinom velicine 5x5) na racunaru sa kojeg popunjavas aplikaciju. Nakon popunjavanja aplikacije, sa prethodno kupljenim PIN-om zoves americku ambasadu i zakazujes sebi datum za razgovor.

Sigurno ti nece trajati 2 ili tri sedmice vec 2-3 radna dana od zakazivanja intervjua u ambasadi.

Nemoj sebi komplikovati i spominjati im da imas jednu adresu na LK a zivis na drugoj, vec im samo daj trenutnu adresu na kojoj se nalazis.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Nakon sto dobijes ugovor (employment letter) od agencije, ides u Raiffeisen banku i kupujes PIN za americku ambasadu. Nakon toga ides na web stranicu ambasade i ispunjavas aplikaciju DS 160 ili kako se vec zove.
Moras imati spremnu svoju sliku (sa belom pozadinom velicine 5x5) na racunaru sa kojeg popunjavas aplikaciju. Nakon popunjavanja aplikacije, sa prethodno kupljenim PIN-om zoves americku ambasadu i zakazujes sebi datum za razgovor.

Sigurno ti nece trajati 2 ili tri sedmice vec 2-3 radna dana od zakazivanja intervjua u ambasadi.

Nemoj sebi komplikovati i spominjati im da imas jednu adresu na LK a zivis na drugoj, vec im samo daj trenutnu adresu na kojoj se nalazis.
E tako kazi :) Hvala puno na informaciji  :-))))'

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
E i da! Kada zovem ambasadu jel pricam na engleskom ili ? ???

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
U Zagrebu svi govore hrvatski, čak je i onaj lik na šalteru koji odobri vizu govorio hr.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Kad zoves ambasadu pricas sa automatom, ne sa osobom. Evo ovde mozes naci mozda neke detalje koji te interesuju.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=3881.0
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline voolandis

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Pa nemam pojma, citam sve i svasta pa mi nije jasno! A jel ti kompanija prvo posalje ugovor da bi isao u ambasadu? Kada se ukrcavas?

Da i ne. Tehnički to nije ugovor, ali stoji datum ukrcaja i približan datum iskrcaja. To se zove LoE (letter of employment) i dođe ti kao garantno pismo, na osnovu čega ti se izdaje viza. Ja sam svoj LoE dobio e-mail-om, isprintao kopiju za ambasadu i odnio na razgovor (imaju tri kopije: za hotel, ambasadu i USA homeland security koji te "dočekuju" na aerodromu u SAD).
Tako je meni za RCCL, a vjerujem da se drugima razlikuje.
25.11 mi je ukrcaj.
 :uzdravlje:

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Ali Blade ti ako ides iz evrope sa nekim Celebrity brodom moze se desiti da ides iz Engleske tako da ce ti trebati i njihova viza,kao meni sada,e za tu vizu moras cekati 2-3 sedmice.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Kolko sam ja upoznat s tim, ti ili ja nećemo biti tamo duže od 48h, a tada spadamo u Visitor in Transit, tj. netreba nam viza... To vrijedi za Hrvate, e sad za Srbe nisam siguran...

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Ja imam ukrcaj krajem marta, meni ne treba da idem po vizu pre pocetka marta, jel tako? Da li je bitno kada ces po vizu, s obzirom da ti viza vredi odredjeno vreme? ""]] ""]] ""]] ""]] ""]]

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Nemojte paničariti ako prvi slobodni termin bude za 2-3 tjedna. Npr. kao što je meni bilo, let 31.05., a razgovor za vizu 03.06.  :neee:
I sad me baš zvala jedna cura sa istom situacijom. Samo treba dežurati svakih par sati na internetu i oslobode se termini. Jučer imala razgovor, danas idem po putovnicu.
Ovo je za Zagreb.

Offline vinston88

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Ali Blade ti ako ides iz evrope sa nekim Celebrity brodom moze se desiti da ides iz Engleske tako da ce ti trebati i njihova viza,kao meni sada,e za tu vizu moras cekati 2-3 sedmice.
Cekao sam 4-5 dana na britansku vizu, nemoguce je vise... i ostali koji su isli sa mnom isto su dobijali, pa cak i ranije!