Author Topic: Raskidanje ugovora tokom vacation-a  (Read 3625 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Soullighter

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Raskidanje ugovora tokom vacation-a
« on: 23/October/2012 »
Evo ovako,dvoumim se sta da radim.Na vacation-u sam trenutno i radio sam za Carnival.Platio sam povratnu kartu i dali su mi novi ugovor koji je za 2 nedelje,znaci vec sam 2 meseca na kopnu.Posto bi hteo da idem na recni brod interesuje me dali je moguce uzeti preporuku od karnivala sa kopna?i kako bi uticalo to ako bi sad raskinuo ugovor sa njima.Naravno svestan sam gubitka novca sto sam dao za povratnu kartu ali jbg ne bi se vracao u Carnival.I ako ovo nije moguce sto sam naveo,da li je onda moguce uzeti preporuku ako dam otkaz dok sam na brodu?Hvala

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Raskidanje ugovora tokom vacation-a
« Reply #1 on: 23/October/2012 »
Otkazi kartu i dobi cesh pare nazad. Imas pravo otkazat.

Posalji mail. Reci im da imas problem? E sad pitanje dali si slao confirmation letter?

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Raskidanje ugovora tokom vacation-a
« Reply #2 on: 23/October/2012 »
kada sam svog menadjera pitala za preporuku dok sam jos bila na brodu - lik se zgrozio da kako ga mogu moliti to u svrhu trazenja posla negdje drugdje... Helouuu, pa kaj da si onda iskopam rupu i potonem zajedno sa CCL-om???
uglavnom, umjesto preporuke saljem evaluation performance record koji mi je super.
Labor improbus omnia vincit.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Raskidanje ugovora tokom vacation-a
« Reply #3 on: 24/October/2012 »
kada sam svog menadjera pitala za preporuku dok sam jos bila na brodu - lik se zgrozio da kako ga mogu moliti to u svrhu trazenja posla negdje drugdje... Helouuu, pa kaj da si onda iskopam rupu i potonem zajedno sa CCL-om???
uglavnom, umjesto preporuke saljem evaluation performance record koji mi je super.


Hoćeš li biti ljubazna i napisati što točno nije valjalo u tvom poslu kao GSA na Carnivalu? Sviđa mi se kako si napisala, "potoneš zajedno s CCL", tvrdim to prijateljici ali mi ne vjeruje...
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Raskidanje ugovora tokom vacation-a
« Reply #4 on: 24/October/2012 »
Hoćeš li biti ljubazna i napisati što točno nije valjalo u tvom poslu kao GSA na Carnivalu?

? Gdje je ona to napisala?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Raskidanje ugovora tokom vacation-a
« Reply #5 on: 24/October/2012 »
Ma gle, ja sam mozda malo i mazohist pa stvarno volim taj posao, dok negativne strane lako zaboravljam. Cak mi je bilo i bolje na drugom nego prvom ugovoru sto se toga tice, bas sam uzivala, bez obzira na svakodnevan rad na “prvoj crti bojisnice”.

Osobno, uvijek sam se slagala sa svim kolegama i ni s jednim menadjerom nisam imala problema, odlicno sam se slagala i s facama iz drugih departmenta, ipak mi svi ovisimo jedni o drugima. Medjutim, kada se malo zagrebe ispod povrsine i globalno gleda na situaciju u firmi, te buducnost koju bih imala kada bi ostala...ne cini mi se bas blistavo.
Prvo, placa nije velika, a kamoli za supervizora koji je placen $200 vise od GSA, a radi duplo vise od GSA. Tako da, ak ce me vec gosti psihicki napastovati svojim glupostima (vecina njih), onda za to zelim bolju lovu. Drugo, promocije: rijetke i nepravedne – neki ljudi koji su promovirani za GSS znaju manje od nekih GSA-ovaca, neki nemaju smisla raditi s gostima, a kamoli volje da poducavaju nove GSA-ovce; trece- ak vec imam kolege ljencine, onda cu radje raditi na manjem brodu gdje ih ima manje i koje cu lakse dovesti u red, nego na CCL-u raditi posao za njih troje odjednom; cetvrto: zivcira me kad ljudi itekako dobiju opomenu zbog neke sitnice, a od pohvale ni traga za nesto sto je nekom covjeku spasilo zivot… Peto, globalno mi se takodjer cini da se prava posade svakodnevno uskracuju i smanjuju iz godine u godinu, tako da to sad vec pomalo lici na dobrovoljni robovlasnicki ustroj. Sesto, buduci da u blizoj buducnosti zelim studirati MBA in hospitality & tourism management, mislim da bih radeci na boljoj kompaniji od CCL-a brze stigla do tog cilja uceci od boljih.
Zahvalna sam CCL-u sto su mi pruzili priliku da tamo radim i naucim sve i svasta, ali znam svoje limite i ambicije i spremna sam ici puno dalje od te kompanije. (Mislim da bi idealan posao za mene bio u nekom uredu za borbu radnickih prava :) Ful sam osjetljiva na nepravdu…)
E sad, ne govorim da na drugim cruiserima cvatu ruze, ali mi se cini iz razgovora s ljudima da su stvari ipak malo transparentnije i bolje na nekim kompanijama.  A dok ne probam necu ni znati, tako da- ADIOS CCL!
Labor improbus omnia vincit.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Raskidanje ugovora tokom vacation-a
« Reply #6 on: 24/October/2012 »
Ma gle, ja sam mozda malo i mazohist pa stvarno volim taj posao, dok negativne strane lako zaboravljam.


Šefe izvukao sam iz konteksta...

Iza oblaka, puno ti hvala na detaljnom odgovoru  :uzdravlje: Imam osjećaj da ćeš biti puno sretnija tamo gdje ideš...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Raskidanje ugovora tokom vacation-a
« Reply #7 on: 12/November/2012 »
Ma gle, ja sam mozda malo i mazohist pa stvarno volim taj posao, dok negativne strane lako zaboravljam. Cak mi je bilo i bolje na drugom nego prvom ugovoru sto se toga tice, bas sam uzivala, bez obzira na svakodnevan rad na “prvoj crti bojisnice”.


Kako mene ovo podsjeca na VI, moj odlazak i tvoj dolazak LOL.
I kladim se da znam koji manager ti se cudio. Mene je vjerovatno isti taj pitao da li stvarno pitam preporuku ili evaluaciju pa sam odustao.
Cisto da shvatite kako CCL GS dep funkcionira, shoreside posalje info da se trazi HAC iz GS redova te da se zainteresirani jave manageru u sto kracem roku jer ima nekoliko otvorenih HAC pozicija dostupnih odmah i potrebni su ljudi odmah.
Tvoj te manager odgovara s HAC pozicije  i pita zasto bjezis iz ureda. Ono u celofanu ti kaze da ukoliko hoces u HAC znaci da ne zelis raditi. Odrzi 30 minutno predavanje  o tome kako nitko u uredu nije narocito sposoban te kako se ukida bilo koja povlastica koja mu padne napamet. U ovom konkretnom slucaju day off tjedno za GS ukoliko nam je TGEM unutar top 5.
ča je  život vengo fantažija