Author Topic: Junior Assistant Purser (recepcija) - pitanja sa finalnog intervjua  (Read 21127 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ako nisi radio u nekom hotelu prije nema sanse da se prijavis za ovu poziciju ili ipak ima??? meni je ova pozicija zanimljiva...

Ako im kazes da nisi radio u hotelu, nema bas mnogo sanse... (bar sto se Princess-a tice)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline kronos

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Hvala vam ljudi na ovim pitanjima.

Zanima me šta ste odgovorili  na pitanje o software? I jesu li vas pitali o tome na finalnom?

Isto.

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Ja sam na software nabrojala ove iz microsoft office - word,excell,acess, mislim da sam stavila i power point.. Ali to mi nije ni pogledao ovaj što me pitao.. Najbitnije je za ovu poziciju iskustvo..To svakoga pita baš detaljno da objasniš koje su ti dnevne dužnosti na recepciji i kako se ponašaš kad imaš teškog gosta. Mene je pitao za primjer,ja mu ispričam i ismijemo se zajedno toj situaciji koja se desila,kad on kaže Give me another example.. Ništa drugo me bukvalno nije pitao osim CV. Niti sam čula da je ikoga pitao za software išta.
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline Dina8

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Princess Cruises
znaci nije problem ako ne poznajes Fidelio i Operu?  :banana:

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Ma jok,niko to nije ni pomenuo.. Ja sam nesto po netu cackala o fideliu da znam bar kako izgleda,pa gledala na you tube tutoriale.Ali niko to nije ni pomenuo tako da ne brini  :yahoo:
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline kronos

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Po ovome, intervju je piece of cake.
Samo me taj drugi jezik brine. Tj u nasem slucaju, treci.

Offline john

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Nemoj računati na pice of cake ,samo se dobro spremi i puno se smij i puno pričaj . Ja npr nisam prošao a pored tri jezika koje koristim pitao me dali govorim i njemački. :pilot:

Offline Dina8

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Princess Cruises
john, baš mi je žao što nisi prošao. šta misliš koji je razlog?

gia, jesi ti prošla?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Ko nije nikad radio u Fideliu neka se ne brine jer se da nauciti za manje od tri dana. Vaznije su druge stvari nego poznavanje rada na racunaru.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Ja sam prošla  :run:
A što se tiče težine intervjua svakome to drugačije pada.. Ja sam se spremala nekoliko dana prije toga,pričala sama sa sobom ko luda da bi sebe ubjedila u to iskustvo (koje nemam) pa da bi kasnije mogla i njega da ubjedim :) Nije teško,ali nije ni  prelako. Mora se svako spremit. Ne možeš doć tek tako jer moraš da pričaš i pričaš i pričaš.. Nema da kažeš jednu rečenicu i staneš. Sve mora da zvuči kao neka priča u kontinuitetu..Posebno za pursera,moraš da imaš dobar fond riječi i da tečno pričaš bez onih aaa aaaa između riječi i rečenica. Ja sam baš imala tremu. Nisam znala šta ću s rukama  oT
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Nemoj računati na pice of cake ,samo se dobro spremi i puno se smij i puno pričaj . Ja npr nisam prošao a pored tri jezika koje koristim pitao me dali govorim i njemački. :pilot:

ovo i mene zanima, jesu ti rekli zašto nisi prošao?

Gia, slobodno i ti odgovori u njegovo ime pošto si ga upoznala... :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Rado bih ti dala kakvu korisnu info da imam,ali nemam ..Sorry

Mada je ovaj što nas je intervjuisao stvarno imao neke čudne kriterijume.. Drug nije prošao int za shop,nikome nije bilo jasno zbog čega. I kouzonci su se baš začudili jer je bio odličan. Ali je pomenuo neki pojam u vezi sata za koji ispitivač nije čuo. I posle pitanja da li zna šta je to , ispitivač je odgovorio da ne zna i onda mu je ovaj objasnio šta znači taj pojam. I sve super rastali se normalno i na kraju nije prošao. Mislim da oni vole da su najpametniji i najbolji,i pobogu ne može niko od nas da zna više ili bolje od njih..Jer,ponavljam,i kouzonci su bili šokirani što on nije prošao.
A kao razlog,gospodin Antonio,je naveo "slabo poznavanje internacionalnih brendova" što nema veze s mozgom ,jer mu je znao sve što ga je pitao..
Nego odoh u neku drugu temu sa ovim pa da batalim  :wave:
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline john

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Evo mislim da znam zasto nisam, previše sam se oslonio na njegovo znanje i razumjevanje. On je tu između ostalog i da skreše gdje se skresat može, ima tu mnogo psihologije preporučujem da pročitate post od Milana "tipovi pregovarača". Ali generalno govorite punim rečenicama i koristite OBAVEZNO fraze i šablone koje ste pripremili tipa "Thank you 4 this opportunity, thank you 4 asking..." .Kako sam bio prvi od 120 kandidata taj dan osjetio sam veliki pritisak sa leđa ,što se vidilo i na njemu jer me stalno navodio na to da skratim priču i da se požurim. Nemojte to dozvoliti to je vaš D-day i ne podliježite okolnostima samo hrabro i samouvjereno -puno priče i smjeha (obavezno).
Nisam dobio odgovor zasto sam odbijen ,imam diplomu BaCH Tourism&Hospitality i govorim 3 jezika mislim da je zbog godina ,evo guram 32u  :uzdravlje:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
sve neki banalni razlozi, ništa mi nema previše smisla, pa sa 32god je čovjek još mlad, ne bi da si sa 52god došao...
sve mi se čini da su oni to onako ovlaš odlučili, ali najgore je što sruši čovjeku samopouzdanje a bez valjanog razloga.
John samo glavu gore, ima drugih kompanija! :uzdravlje:

"It always seems impossible until it's done"

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Da,ima drugih kompanija.. Tako da Džone moj, idemo dalje  :banana:
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni