Author Topic: Oct 26 2012; U Zagrebu održan NCL-ov intervju za fotografe, konobare i kuhare  (Read 2359 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
OK, jučer je u hotelu I kod Arene Zagreb održan NCL-ov intervju, za konobare, kuhare i fotografe.
Iako su svi već ispisali brojne postove o intervjuima, mislim da bi moglo biti korisno opisati photo intervju jer ipak postoje određene razlike u odnosu na ostale kompanije, tj Carnival, Image i Princess.
Dakle, za photo poziciju ovaj put NCL je odlučio provesti DVA intervjua.
Ako prođete prvi intervju, slijedi intervju preko Skypa s njihovim departmentom. Od 50-ak ljudi, jučer je nas sedmero konkuriralo za photo, te jedan dečko za IT poziciju.
Ostali su aplicirali za konobare i kuhare, za koje nema drugog intervjua i puno brže će doznati jesu li primljeni ili ne.
Photo i IT čekaju rezultate prvog intervjua do 7-8. 11, a tek onda slijedi drugi krug s nadležnim departmentom.
Na prvom intervjuu predstavnici kompanije rade selekciju na temelju općeg dojma - držanje, engleski, banana smile i portfolio.
Dvije predstavnice kompanije, kojima nisam upamtila imena održale su 40-ak minuta zajedničke prezentacije.
Predavanje klasika - što je NCL, brodovi, principi njihove kompanije, što ih zanima, kakve uvjete nude zaposlenima i što očekuju od zaposlenika, što mi možemo očekivati kad dođemo na brod blabla. Predavanje je kroz zafrkanciju održala simpatična regruterica, nasmijana bucmasta Kineskinja, dok je njena blond kolegica sjedila ko gracija i promatrala nas sviju preko oka  :hmm:
Bile su dosta zgodan tandem, nešto kao good i bad cop  :rofl:
Ugl, već tada nas je China woman testirala i to nam par puta istaknula, some already have the right Norwegian attitude, and the others will have to try harder...blablabla onda su uslijedili intervju 1 na 1, trajali su od deset minuta do pola sata, ovisno o kandidatu i poziciji.
Photose je ispitivala China (nama baš bilo drago, jer se stalno smijala, a svi smo bili nervozni) što je djelovalo vrlo opuštajuće.
Već nas je u startu upozorila da zaboravimo na unaprijed naučene odgovore na potencijalna pitanja, jer to neće proizvesti dobar učinak. Nije lagala.
Svakog kandidata za photo ispitala je pregledavajući portfolio - zanimalo ju je doslovno sve.
Jesu li obrađivane u Photoshopu, s kakvim fotićem su snimljene, pod kojim uvjetima, tko su modeli na slikama i priča koja ide uz njih.
Mene je, recimo, brinulo što portfolio nisam upakirala u neku zgodnu fasciklu ili malo veći album jer mi se nije sviđalo kako boje izgledaju pod plavičastom il sivkastom plastikom, pa sam dvadesetak portreta 10 puta 15 format donijela u običnom malom foto albumu, kakve možete kupiti za 5 kn u svakoj foto radnji.
Ispostavilo se da sam se bezveze živcirala, pohvalila mi je fotke i pitala kako sam što snimila :party:
Ležerno je provlačila strogo tehnička pitanja, recimo, na jednoj fotki koju sam snimila u zalaz sunca, uspjela sam uhvatiti sve boje, sunce, plažu i dobro osvijetliti model, te je sve bilo oštro, pitala me kako sam to napravila. Snimano na 22mm, malo dignut ISO, uz flash i malo zatvorenija blenda te brzi shutter - ovo zadnje joj je bilo ključno.
Ovaj dio ističem jer su ženu zbilja zanimale tehničke stvari, što nisam u tolikom obimu očekivala, jer su kandidati drugih kompanija uglavnom napominjali da se svugdje više traži attitude i smile...
Ugl, dalje je razgovor bio vezan za motivaciju - kako se moj dosadašnji posao veže na posao fotografa na brodu, kako bih prodala fotku s gangwaya nekome tko ima bolji fotić od moga, zašto me zanima rad na brodu, zanima li me više kreativno ili klasično fotkanje, zanima li me samo fotonovinarstvo (jer time se trenutno bavim) ili bilo kakva prilika u fotografiji, kako sam uopće počela fotkati, jesam li snimala vjenčanja i sl.evente i zašto nisam itd.
Uglavnom, dosta je preispitivala motivaciju kandidata, a na kraju me upitala što mene još zanima.

Da skratim - NCL nema klasični photo college poput Imagea, a nema ni bonusa kod njih.
Zato ima promocija i bitno im je dosta da su zaposlenici ambiciozni i grizu za promocije, jer se tako ljudi brže rotiraju kroz sistem.
Refundiraju trošak medicala i vize, plaćaju kartu u oba smjera, al moraš imati svoju fotoopremu, o čemu smo već pisali.
To je sve što se tiče prvog intervjua, osobno sam zadovoljna i ako ne prođem dalje, ovo je bilo zbilja sjajno iskustvo, prvi put da sam se osjećala zbilja dobro na poslovnom intervjuu (a bila sam ih na desetak i uglavnom sam dobivala poslove).
Ako prođem, očekujte post o skype intervjuu, idući mjesec, ako ne, čekam Carnival  :waiting: Haug.
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.