Author Topic: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?  (Read 10705 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bloomer

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
  • Early Bloomer
    • View Profile
da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« on: 26/October/2012 »
Sad je ova tema dosta stara, no meni je to sve aktualno. Pa me zanima što predlažete?
U svakom slučaju da uzmem neki smartphone i koristim Skype umjesto klasičnih telefonskih kartica i kupovanja interneta na brodu?
Naravno, kad je port day, ide se na besplatan wi-fi :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #1 on: 26/October/2012 »
Skype zna biti prilično nefunkcionalan u kombinaciji wifi - satelit - Europa  no;;;
Večina koristi telefonske kartice, za $10 dobiješ oko 40 minuta razgovora sa telefona iz vlastite kabine, tako da rijetko šta to može nadmašiti.
Čak i Filipinci masovno koriste te kartice, kojih imaš na automatima po brodu, onda znaš o čemu se radi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #2 on: 26/October/2012 »
Slazem se sa sefom po pitanju zvanja iz kabine. Naravno ne iz licnog iskustva vec iz iskustva mojih bliskih prijatelja koji godinama rade na kruzerima. A sto se tice smartphone-a prednost, po meni je, sto ne moras da vuces lap top recimo napolje vec mozes u stilu "like a boss" da se zavalis i caskas preko skajpa na fonu. To je neko moje vidjenje. Ja cu svakako, ako dodjem u situaciju da odem, nositi samo telefon jer mi je jednostavnije a i baterija traje duze :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #3 on: 26/October/2012 »
Ja sam mislio prodati svoj laptop i isto ići sa smartphone - om. Upravo sad pišem ovo s moba jer sam ugasio laptop, mene muči to što su ti telefoni ponekad mušićavi, gube se, imaju bugove u aplikacijama, ma svašta se događa i onda ti zna biti žao što nemaš laptop kraj sebe...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Cigla Mobitel
« Reply #4 on: 27/October/2012 »
mene muči to što su ti telefoni ponekad mušićavi, gube se, imaju bugove u aplikacijama, ma svašta se događa i onda ti zna biti žao što nemaš laptop kraj sebe...

u životu nisam imao mušićavog mobitela, još od vremena cigle  +U+

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #5 on: 27/October/2012 »
Ja sam nosio Nokiu N8,mašinu koja ima 12 mega piksela,kad izadjem vani uslikam šta je gotiva a poslje sjednem u Starbucks i budem online 3'4 sata  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #6 on: 27/October/2012 »
haha šefe, tak mi i treba kad spuštam smartphone na razinu telefona :D

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #7 on: 27/October/2012 »
Ja sam nosio Nokiu N8,mašinu koja ima 12 mega piksela,kad izadjem vani uslikam šta je gotiva a poslje sjednem u Starbucks i budem online 3'4 sata  :D
Ja imam N97 i N8 i oba telefona su zverine! Pogotovo N8. Jedino nekad znam da favorizujem N97 zbog kverti tastature jer kucanje preko nje mi je kao i preko kompjuterske tastature.

A sto rece decko za bagovanje telefona, licno smatram da telefoni mogu da baguju jedino kad je na njima gomila podataka (slika, snimaka, poruka itd). N97 koji ja imam je od 32GB i desavalo mi se kad snimam recimo ceo koncert i napunim memoriju do kraja da telefon obican sms otvara par sekundi, sto je naravno presporo. Ali kad rasteretis memoriju sljaka kao leptir. E sad, tu dolazi prednost samog kompa jer se lakse bori sa vecom kolicinom sacuvanih podataka. Po meni, najidealnija kombinacija bi bila smartic i kompic. Na komp bacas sve sto snimis telefonom a telefon i dalje radi kao sat.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nokia N95
« Reply #8 on: 27/October/2012 »


Mene je N95 koristio sasvim zadovoljavajuće, koristio sam internet na njemu i u Iraku, sve 5.
Jeste malo podebeo, ali svi imamo džepove, a što netko spomenu bateriju - kupiš dodatnu i nemaš problema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #9 on: 27/October/2012 »
ja sam recimo imao bug na n95 da me je iz bilo kojeg browsera(tada Opera i stock) bacalo nakon par minuta van... do sad sam najzadovoljniji bio s nokiom 3310(legenda) :D i među novijim HTC Desire HD-om, kojeg je sad već ipak pregazilo vrijeme

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Nokia N95
« Reply #10 on: 28/October/2012 »
Mene je N95 koristio sasvim zadovoljavajuće, koristio sam internet na njemu i u Iraku, sve 5.
Jeste malo podebeo, ali svi imamo džepove, a što netko spomenu bateriju - kupiš dodatnu i nemaš problema.

Imo ga dve godine. Najbolji mobitel sto sam imao dosada. Isto kupio dodatnu "duplu" bateriju pa je bio josh deblji. Al mene to ne smeta. Predobar mobitel. Dan danas ko novi sam eto zamijenio ga za novi mob jer dosta provodim online a on je vec zastario sto se toga tice.

Ja koristim skype, povezan mi sa debitnom karticom, 10 eura imash pa kad padnesh ispod 2 automatski ti naplati opet 10. Uglavnom zadovoljan sam.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #11 on: 29/October/2012 »
Sasung Galaxy S2/3 + Skype za portove je zakon ;) o tabletima da ne pricam.
Why Always Me?

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #12 on: 19/December/2012 »
Pazite se ovih jeftinih tableta, na mnogima Skype ne radi i baguje, a na gotovo svim, naravno, video pozivi.
Drug je izmenjao par komada, od onih kineskih qPadova i slicnih preko Blueberry-a, i zadrzao se na nekom Prestigio modelu jer sve popularne aplikacije rade bez puno cimanja i ima nekakvu podrsku zajednice.
Ovi "pravi" brendovi ne bi trebalo da imaju problema, naravno, ali ja sam razmisljao da ponesem neki taj superjeftin za pocetak, no odustao u medjuvremenu.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #13 on: 20/December/2012 »
Ja koristim iphone 4s i ipad. Prezadovoljan sam. Nikaki problema nikad nisam imo evo vec godinu dana.

Frend mi koristi samsung s2 i galaxy tablet, isto prezadovoljan.

Offline aleksandarderventa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: da uzmem neki smartphone i koristim Skype?
« Reply #14 on: 24/February/2013 »
Starbucks??? To je coffy shop na brodu? koji ima free wi fi? I da li je preporučljivo nositi smartphone i tablet (Ipad)???