Author Topic: Ves, Beauty Therapist, Steiner  (Read 1930 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ves, Beauty Therapist, Steiner
« on: 23/January/2013 »
Korisničko ime: Ves
Država: Srbija
Spol: Zenski
Kompanija: Steiner
Pozicija: Beauty Therapist


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko prijatelja

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Putovanje I novac

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Invermore Shipping iz Kopra ; Za njih sam cula da salju u spa. Tu informaciju sam nasal na forumu Zivot na brodu.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Steiner, hairdresser. Prijavila sam se za frizera jer imam dugogodisnje iskustvo u toj industriji

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Face to face Interview je trajao 15tak minuta I plus prakticni deo gde smo pravili frizure. Odma su mi rekli da sam prosla I nakon par dana sam dobila I zvanicni email o prijemu.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Ako racunam mesec dana skromnog zivota u Londonu izaslo me je oko 2500 eura. Unifroma je kostala oko 300 funti dok je lekarski bio oko 400 funti. Mora se odraditi u Londonu. Plus troskovi agencije 350e, dve britanske vise I US visa oko 300 eura, karta do londona 160 eura, plus prevodi diplome I ostali papiri.. prevoz od YMCA do akademije… Sve u svemu oko 2500e. Previse para.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nisam se ni spremila na put u nepoznato, nisam ni znala sta me ceka. Sa sobom sam ponela najosnovnije stvari, kozmetiku I probor za friziranje (jer moramo sve svoje imati I na akademiji I na brodu).

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Bila sam u soku jer nista nije bilo kako sam zamislila, I pare su bile smesne. Nemam problem da radim ceo dan, ali imam problem sa omalovazavanjem, nepravdom, licemernim I dvolicnim ljudima, I posle mesec dana sam se potukla sa filipincem. 

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija mi nije ni najmanje pomogla. Par kolega je pomoglo I neki od nasih ljudi koji su radili u drugim departmentima.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Bila su dva Srbina u spa koja su mi dosta pomogla. Nakon mesec dana sam bila sama jer su njima istekli ugovori.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Kabina je mala ali ako se organizuje I lepo iskoristi proctor, umanjice se I osecaj klaustrofobije.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ni najmanje nisam bila zadovoljna. Kad zavrsim smenu od 14 sati, isla sam po crew kabinama I sisala na crno, ne bi li povecala svoj income.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Drustveni zivot je zaista bio dobar na mom brodu.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Radila sam najvise sa filipincima I iz SA. Filipinci su veoma tezak narod koji bih najradije izbegavala. Cast izuzetcima.

  • Kako biste opisali putnike?
Hm.. podelila bih u dve grupe. Na jednu stranu bih stavila veoma ljubazne I tople Amerikance koji cene ko si ti I koliko toga se odrices da bi dosao da radis na brodu, I drugu grupu ljudi, bukvalisti sa nizim koeficijentom inteligencije koji samo traze da jedu.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Imala sam tu I tamo ali je manje vise uvek bilo na vrat na nos. U svakom slucaju, uspes videti malo.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Majami mi je bio omiljeni jer sam tad mogla zvati svoje kuci.

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Iskustvo koje se ne zaboravlja, upoznate dosta razlicitih ljudi, razlicite nacije, testirate svoju psihicku I fizicku izdrzljivost, vidite neka atraktivna mesta, vise pocnete da ceniti slobodu I san koji imate kod kuce.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Previse sati rada za coveka, ugovor vam zavisi od menadzera, ne zaradite koliko zasluzujete, ne spavate koliko vam je potrebno.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Definitivno preporucujem, pogotovo ljudima bez porodice (zena, muz, deca). Treba otici, probati, videti nesto.. pa I odustati ukoliko neide, ali cete znati da ste probali. I kao sto vec rekoh, iskustvo koje se ne zaboravlja I posle toga pocnete da gledate na zivot drugacijim ocima.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Pitajte ljude sa iskustvom sta ocekivati, ne verujte u sve sto agencija kaze I budite spremni na sve.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Svako svoj ugovor dozivi na svoj nacin.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)