Author Topic: Marko87, Hotel Steward/P&D Supervisor, Carnival Cruise Lines  (Read 6105 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Marko87
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Carnival Cruise Lines
Pozicija: Hotel Steward (now P&D Supervisor)


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko drugarice koja je zavrsila jedan ugovor i naterala mene i moju devojku da idemo zajedno..

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Novac, on mi je bio glavni cilj…Da zaradim na brodu i da se vratim u svoju zemlju da stvorim nesto.
Ali posto to ne mogu od prvog ugovora, spremam se opet da idem i nije to tako strasno.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavio sam se preko Employment-power-a..
Pa morao sam preko nje jer je preko nje otisla moja drugarica, pa i moja devojka.. a i cuo sam da je najbolja za kruzere.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se za Carnival Cruise Lines kompaniju.
Za poziciju sam se prijavio da radim u Housekeeping-u kao Hotel Steward. Na intervju mi je bio Niksa i pitao me zasto bas kao Hotel Steward?
Rekao sam mu da zelim da odem kod devojke, ali zelim da dokazem sebi i ostalima da se dobar i vredan rad na kraju isplati i da cu se boriti za promociju i za bolju poziciju..

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Trajao mi je nekih 15 minuta..
Poceli smo na engleskom, pa posle 3 minuta price na engleskom krenuo je da prica sa mnom na hrvatskom..
I na kraju mi je pruzio ruku i cestitao na tome sto planiram i rekao mi je jos samo srecan put.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Agenciji sam dao €600 za kartu + preglede sto sam uradio, pa negde oko €850 sve…

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Sreca, vec mnogo mojih prijatelja je bilo na brodu u tom trenutku, pa i moja devojka..
Poneo sam mnogo gaca, carapa, poneo sam negde oko 7-8 majci, 4 sorca, 2 pari pantalona, 2 pari patika, papuce, 2 dzempera, 3 duksa i licnu higijenu..naravno,
Poneo sam pola torbe hrane i niko me nije dirao za hranu na aerodromu.. sve smo pojeli za nedelju dana

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Izgubljeno,
nisam bio uplasen jer nisam bio znao dobro engleski pa sam bio vise zbunjen kada mi nesto kazu..
ali svom srecom, naucio sam ga odlicno i sada lako komuniciram sa ljudima…imao sam mali pritisak…uvek sam razmisljao o otkazu, sta ako dobro ne radim svoj posao, medjutim nije to tamo strasno…bude ti napeto prvih dana, a onda pogledas koji je dan, a ti vec tu mesec dana ... bude lako na kraju..

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa na samom pocetku su bili ok, posto sam nov i slabo sam znao engleski.
Posle kada sam sve savladao bili su malo rigorozniji..ali opet, kazem, bilo je ok sa njihove strane…
Sve ti zavisi kakav ti je menadzment..
Ja sam imao srecu u drugom delu ugovora, pa mi je zato bilo sve opusteno… menadzerka mi je bila iz Hrvatske i jos me zagotivila.:)

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Jedino kada sam dosao na brod..
Moj sef tada sa Filipina..covek je uvek bio uz mene da mi objasni kako je god moguce sta treba da radim i kako
Imao je mnogo strpljenja…zahvaljujem mu jos jednom…
HKP menadzer tada indijac mi je rekao, kako to da su te poslali ovde bez iskustva? Strasno.. Ostao sam zatecen pitanjem, na koje sam se samo malo kiselo nasmesio

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Na  pocetku i nije mi bilo strasno..
jer sam tek dosao i ne znam kako sta funkcionise… posle mesec dana, bilo mi je tesko jer sam u toj konzervi po ceo dan 7 dana u nedelji…ali naviknes se i na to i posle ti bude sve lako i smesno…nekada i ne zelis napolje da izadjes, jer zelis da sacuvas novac po koji si dosao…
.. ali iskreno, ja sam uvek izlazio, jer sam zeleo  :D

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Naravno da nisam.
Radio sam najnizu poziciju na brodu i imao sam $532 mesecno sto je, na 2 nedelje sam primao tacno $266…
.. ali sada se bolje osecam zbog dobijene promocije..:)
Za tih $536 sam mogao i kuci da radim ali opet, radio bih stalno za tu sumu, a na brodu se to promeni za 6 meseci u troduplo vecu sumu

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno da postoji..
Kada dobro radis i trudis se, nagrade te i daju ti promociju, ali opet, to ti zavisi i od sefova i menadzmenta celog.
Ja sam imao srecu pa sam dobio promociju koju “nisam” hteo…
Ja sam mislio da cu dobiti za Assistant Stateroom Steward-a, ali menadzerka mi nije dala tu promociju vec me unapredila u P&D Supervisor-a, gde sam se ja zaprepastio.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Odlican je.
Stvarno mi je ekipa bila vrh. Da sam birao, ne bih je izabrao za takvu… I strani drzavljani su ekstra bili…pa cak i filipinci i indonezani  :D

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ok su…
Stvarno su bez greske..Morate imati srecu za tako nesto. Hvala bogu, ja sam je imao. :)

  • Kako biste opisali putnike?
Aaaaaa…..xaos…
Ima dobrih, ima losih, ali vecinom prozdrljivci i smaraci.. stekare nevidjene… sto vise pricas sa njima shvatas kako su plitki…haos…samo da im izvedes nesto glupo i oni ce se smejati…samo jedu i piju..plate kruz da uzivaju, a oni ne izlaze u portove, nego sede na lidu i zderu ... haos

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Jesam…
Mi smo plovili, Tampa (home port), sea day, pa Cozumel (mexico), pa Belize (odvratno mesto) samo za eskurzije je odlicno, onda smo isli u Roatan (Honduras) i nije nesto, i naravno, Grand Cayman (najlepse mesto)..i svuda sam bio po nekoliko puta sem u Belizu.…

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Cozumel (Mexico) najjace mesto (hotel El Cid) i nije skupo, i Kajmanska ostrva su mi bila odlicna, super, ali bila su bas bas skupa…ali barem sam jurio iguana da ih uhvatim

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Moze dobro da se zaradi ako si dosao sa tim ciljem nab brod, upoznas i sklapas nova prijateljstva sirom sveta, naucis jezik, ne jedan, vec 2-3.. ja sam ucio spanski na primer…I devojke, to je jos jedna dobra dobra strana

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Lose su po meni to sto si bukvalno 24h u toj konzervi i sto moras da slusas druge sta ti govore da radis, a znas da si pametniji od njega i vredniji barem 10 puta…
Naravno, lose je i to sto nemamo prozor u kabini  

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, preporucio bih.
Zato sto tamo mozete da napredujete i mozete da usavrsite svoj jezik i mozete da steknete volju za radom.
Upoznacete dosta ljudi, prijatelja i ko zna, mozda upoznate i zenu/muskarca svog zivota.
Ako idete da zaradite, onda cete i zaraditi, ali imajte na umu da morate da potrosite barem nesto novca tamo.. a i zbog psihe ce vam shoping trebati..

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Ako na brod idete da zaradite, spremite se da radite sve sto se od vas trazi i nece biti problema.
Ako idete samo na avanturu, onda bolje da sacuvate pare i da ostanete kod kuce i da tu trazite avanturu…
Nije brod za svakoga…Tamo bukvalno najjaci opstaju. Ljudi koji imaju snaznu psihu i koji su cvrsto odlucili da zarade.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Sto vise znate u vezi broda to je bolje.
Pitajte nekoga ko je bio vec da vam kaze malo kako je tamo. Misljenja su razlicita.. Svako ima svoju pricu, ali vi vasu “TEK TREBA DA NAPISETE”!!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Pozz Markec ! Dobra prica, nego jesi uspeo dospeti na isti brod sa svojom devojkom ili se na kraju ovaj deo ''mozda tamo upoznate i devojku svog zivota'' odnosio i na tebe ?  :rofl:

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
sviđa mi se... lajkam! pozitiva frca... to je ono što volim i preferiram. znam da je lakše biti pozitivan kad je sve ok oko tebe (što je očito u ovom slučaju), no treba se i pripremiti na sve, pa i ono što se loše dogodi ne mora tako jako pogoditi čovjeka!
čestitam!

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Pozz Markec ! Dobra prica, nego jesi uspeo dospeti na isti brod sa svojom devojkom ili se na kraju ovaj deo ''mozda tamo upoznate i devojku svog zivota'' odnosio i na tebe ?  :rofl:
Nije se to odnosilo na mene. To sam rekao jer znam nekoliko slucaeva...Bio sam na istom brodu sa devojkom, da li su mi bili njen brod..
sviđa mi se... lajkam! pozitiva frca... to je ono što volim i preferiram. znam da je lakše biti pozitivan kad je sve ok oko tebe (što je očito u ovom slučaju), no treba se i pripremiti na sve, pa i ono što se loše dogodi ne mora tako jako pogoditi čovjeka!
čestitam!
uvek je dobro biti pozitivan i kada je tesko treba da pomislis na nesto lepo, dobro sto ni te oraspolozilo..nije sve tako crno..

Offline ognjen88

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Svaka cast! Sigurno da nije bilo lako,ali pozitivan stav je ono sto ce nas sve odrzavati na brodu  :) jos jednom,odlican post .

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Svaka cast! Sigurno da nije bilo lako,ali pozitivan stav je ono sto ce nas sve odrzavati na brodu  :) jos jednom,odlican post .
hvala ognjene, u tome je i stvar...uvek sa dobrim razlogom i sa pozitivom kreci u avanturu...  :yahoo:

Offline Zon

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Svaka cast!!..

Offline smol.grl

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
E zbog ovakvih postova ja zelim na brod..thnx marko87!!  :-*

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Svaka cast!!..
hvala Zon :)
E zbog ovakvih postova ja zelim na brod..thnx marko87!!  :-*
ima mnogo jos smol.grl..polako, prvo moras okusiti :)

Offline smol.grl

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
ima mnogo jos smol.grl..polako, prvo moras okusiti :)

hehehe...istina, i jedva cekam..evo, pocela sam se polako i pripremat..pa ko zna mozda se i ja uskoro javim s dojmovima  :)

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Super pozitiva!
Odlicno za one koji jos nisu sigurni zele li ici.  :uzdravlje:
If you want something - go and get it.

Offline Nemaanjaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Hvala na podeljenoj prici i savetima, pomaze nama koji razmisljamo o odlasku na brod da se odlucimo.

Offline stefaN93

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • Ahoy,Ship Ahead
    • View Profile
Ali barem sam ganjo iguane da ih navatam kolko sam se nasmejo :D Super post i puno ti srece zelim  :yahoo:
Al' sve se nekako predevera
kad imas viziju, imas san
gutu para, koka povazdan
da budes Halid 'mjesto Halida