Author Topic: e-travelmanagement1.amadeus.com (da li je neka prevara?)  (Read 4398 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alex MKD

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Druga mogućnost je da se registrujete na https://e-travelmanagement1.amadeus.com/login/eusaonline i dobićete pristup Amadeus sistemu (globalni informacioni sistem koji između ostalog služi i za rezervisanje aviokarata). Tu možete pretraživati po datumima, aerodromima, trajanju puta, avioprevoznicima i raznim drugim parametrima i kao rezultate ćete dobiti karte po ceni koja važi za moreplovce. Čak birate i sedišta u avionu i vrstu hrane. Kad potvrdite izabran let ili letove, dobićete na mejl uputstvo za plaćanje.

brate reci mi jesi ti ili iko kupio karte od ovo europe usa travel????
naso jeftinu kartu skopje miami 630 $ kao let je sa Swiss airlines sve su mi pratili na mail rekli mi da platim do 31 oktobra.
Nego samo me zabrinjava dali je neki SCAM neka pravara da mi ne uzme pare za dzaba pa da se nakon toga cesam gde me ne svrbi :D :D

e-travelmanagement1.amadeus.com

Tu sam se registririrao i narucio kartu.
Jel iko iskoristio ovo?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
e-travelmanagement1.amadeus.com
« Reply #1 on: 28/October/2012 »
Cekaj malo.

Jucer si se registrirao, danas vec kupjes kartu.
 Sta se dogodilo sa pocetkom price?
Preko koga ides, kada si prosao intervju, kako, tko ti je rekao da kupujes kartu i sve ostalo?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alex MKD

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
e-travelmanagement1.amadeus.com
« Reply #2 on: 28/October/2012 »
Pa brate javili mi iz KOUZON MKD da idem na 10 novembra u Majamiu na Liberty (kao broadcasting technitian) a oni su mi i rekli da sam placam kartu...
a ja vec procitao po ove forume da kompanija placa avionsku kartu. E sad meni je ostalo jos tehnikalije da obavim VIzu i lekarski. Tako da moram da trazim kartu just in case

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
100% nije nikakva prevara.
Pre svega, na Amadeus sistem se ne bi ni mogao registrovati preko scam "firmi" (koga zanima šta je Amadeus neka pogleda na netu).
Osim toga, sam Carnival u instrukcijama koje dostavlja uz LoE daje brojeve telefona, mejl i web adrese kompanija preko kojih se mogu kupiti karte po povlašćenim cenama i koje sarađuju sa Carnivalom, a u spisku je i Europe USA Travel.
Dakle, sve je OK. ;D

Offline alencica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Ovo njima piše na stranici:

Europe USA Travel accepts Visa or Mastercard. Please scan or copy the front and back of your card and handwrite both the card number and expiration date along with the current billing address for the account. Sign your name and state the amount you are authorizing us to charge. Please fax this information to us at + 1 305-715-9632. Only fax copies can be accepted. Do not e-mail this information due to security reasons.

Strah me njima poslat moju kopiranuu karticu na kojoj su svi podaci. Ima li tko iskustva?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Bio sam na 20 minuta od slanja skenirane kartice, kada sam dobio mejl od Carnivala da mi kompanija plaća put. :run:

Ipak, što se mene tiče, nikada nikome ne bih slao kreditnu karticu "na izvol'te", nikad se ne zna ko je sa druge strane i šta će i kada da radi sa tim podacima. U mom slučaju, koristio bih debitnu Visa karticu i još bolje - upravo mi je tog meseca isticala. U situaciji da sam ipak sam sebi morao da plaćam kartu, na kartici bih imao novca samo koliko je potrebno, posle toga bih otišao u banku i preuzeo novu karticu, stara bi postala nevažeća i bio bih miran.

Dakle, kreditnom karticom na ovaj način nikada ne bih plaćao. Što je sigurno, sigurno je. Pre bih išao na druge opcije plaćanja koje su naveli, makar bile i skuplje (Western Union...).

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tko god ti traži da mu pošalješ skeniranu karticu ... nema pojma o poslovanju ili nema čiste namjere.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sport_girl

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
100% nije nikakva prevara.
Pre svega, na Amadeus sistem se ne bi ni mogao registrovati preko scam "firmi" (koga zanima šta je Amadeus neka pogleda na netu).
Osim toga, sam Carnival u instrukcijama koje dostavlja uz LoE daje brojeve telefona, mejl i web adrese kompanija preko kojih se mogu kupiti karte po povlašćenim cenama i koje sarađuju sa Carnivalom, a u spisku je i Europe USA Travel.
Dakle, sve je OK. ;D

Ima li jos neka adresa za kupovinu karata sem ove?Treba mi hitno,pozz

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Carnival preporučuje sledeće 3 agencije:

EUROPE USA - europeusaAapolloshipsTcom
GRIFFIN AMERICAS - crewAgriffintravelTcom
SUNCANA VURA - infosvAsuncanaTorg

Antispam:
A = @
T = .