Author Topic: Savjet za neodlu?nu :)  (Read 3135 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline smol.grl

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Savjet za neodlu?nu :)
« on: 28/October/2012 »
Pozdrav ekipa!!
Evo već neko vrijeme čitam ovaj forum i kak ga čitam tak sam sve neodlučnija u vezi odlaska na brod.
Iskreno, mislila sam da je to full lako upasti, kad ono treba iskustva, kojeg ja baš i nemam, a budući da sam ziherašica nekak mislim da mi ''uljepšavanje'' cva ne bi uspjelo.
Za početak samo da objasnim svoju situaciju..diplomirala sam prošle godine i ne mogu nać posao (mislim da se mnogi od vas mogu naci u ovome, nažalost). Dosta mi je više slanja molbi i čekanja odbijenica!
Već petu godinu sam radila ko sezonac u jednom malom marketu i tam upoznala jednu žensku koja doslovno nije znala primit metlu u ruke i ove godine sam čula da radi na nekom brodu pa sam si pomislila, u jbt pa ak može ona mogu i ja. I tak sam krenula malo surfat prije nego kaj se negdje prijavim i onda naletila na ovaj forum (koji je, btw, super), al nekak sam skeptična oko svega jer nemam bas nekog iskustva. Osim, eto u trgovini mješovitom robom, i to samo sezonski. Engleski mi nije problem, kužim  njemački, a malo i talijanski, makar ne znam kolko mi to pomaže.
Uglavnom, zanima me kakve su mi šanse za job ak se prijavim za shop department i ima li uopće smisla prijavljivat se?  :hmm:
Nadam se da će se nać koja dobra duša da mi odgovori.. ""]]

Offline novakgoga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Savjet za neodlu?nu :)
« Reply #1 on: 28/October/2012 »
Nemoj se dvoumiti ,vreme prolazi . Sutra papire i pravac u agenciju !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Savjet za neodlu?nu :)
« Reply #2 on: 28/October/2012 »

Evo već neko vrijeme čitam ovaj forum i kak ga čitam tak sam sve neodlučnija u vezi odlaska na brod.


Fokusiraj se na "big picture"
Zašto prevelika količina podataka smanjuje vašu moć rasuđivanja
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: Savjet za neodlu?nu :)
« Reply #3 on: 28/October/2012 »
     Pozdrav !
Zapravo sve zavisi samo od toga koliko to želiš.
Ako stvarno želiš onda ćeš i uspeti u tome.
Ne daj da ti neodlucnost okupira misli i nemoj da čekaš nego kreni u akciju.
Korak po korak.
Nevažno koliko su koraci veliki, bitno je da ideš napred.

Offline smol.grl

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Savjet za neodlu?nu :)
« Reply #4 on: 29/October/2012 »
hvala vam ljudi na poticaju. To mi je bas trebalo. :)
@ sef Dobar clanak. ''Big picture'' me i potakla da uopce razmisljam o brodu, al su me detalji skroz izbacili.. Istina je da sam i malo nesigurna u sebe, al zato sam cvrsto uvjerena u to da se svaki posao moze nauciti, samo treba imati zelje i volje!
Skroz sam zaboravila spomenuti da sam radila ko prof nekih 5 mj, pa dal da i to spomenem u cvu?
@ borisko Ja to stvarno zelim jer trebam promjenu, a promjena frizure mi je ipak premala promjena  :D.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Savjet za neodlu?nu :)
« Reply #5 on: 29/October/2012 »
Ja to stvarno zelim jer trebam promjenu, a promjena frizure mi je ipak premala promjena  :D.

hehe...naspram promene frizure, ovo ce ti biti kao da te je udario brzi voz.. :)  Definitivno ces osetiti promenu...garantovano!

Sretno! :)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline smol.grl

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Savjet za neodlu?nu :)
« Reply #6 on: 29/October/2012 »
hehe...naspram promene frizure, ovo ce ti biti kao da te je udario brzi voz.. :) 

heheheh..mozda mi to bas treba! :D

nista, bacam se na sredjivanje cva i daljnje proucavanje foruma..svakak javim novosti!
veeeeeliki pozzz svima! :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Savjet za neodlu?nu :)
« Reply #7 on: 29/October/2012 »
Sve ovisi o tebi i tvojim afinitetima, bolje je pričekati malo duže i više se potruditi pa dobiti posao koji ćeš donekle voljeti raditi, nego otići na prvu priliku pa patiti 6 mjeseci i kasnije opet sve ispočetka (vjeruj mi, znam iz osobnog iskustva).

CV sredi u skladu s pozicijom za koju zelis aplicirati, ali moras biti spremna "preuvelicati" radno iskustvo na intervjuu, uvjeriti samu sebe da si ti to radila, toliko koliko si napisala. I biti spremna dati odgovor na svaku sitnicu koju bi te mogli pitati u vezi s radnim mjestom.

Ako si radila kao profesorica, to se moze uskladiti s "Youth staff", rad s djecom... Ali racunaj na to da u CV-u moras imati 2-3 godine relevantnog iskustva na poziciji za koju apliciras. Možda recepcija.

Pročitaj opise pozicija, iskustva veterana, nađi nešto u čemu se vidiš, pripremi dokumentaciju i pravac agencija!

Puno sreće  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline smol.grl

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Savjet za neodlu?nu :)
« Reply #8 on: 30/October/2012 »
Thnx legi  :)