Author Topic: filip_035 - Purser, Princess, prošao sam taj intervju  (Read 6916 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Vec sam duze vreme na ovom forumu, upijao sve moguce informacije.

Mogu reci da ste mi svi vi zaista puno pomogli, i takodje zaista mogu da kazem da nisam naisao na ovaj forum, verovatno se nikad ne bih ni odlucio na odlazak na brod.
Stoga hvala! :)

E sad, konacno imam neke informacije za vas, i kao svaki clan, doslo je vreme da "otplatim dug" nazad :D

Prijavio sam se u Kouzonu za poziciju JAP, sto se odnosi na recepciju. Preliminarni je bio negde krajem avgusta, cisto "pretrcavanje" preko CVja, proveravanje jezika.
Znaci cista formalnost. Trening pre glavnog intervjua u trajanju od 3 dana. Tu spada psiho, 200 nesto pitanja, zaokruzivanje tacno netacno, nakon toga Marlins test engleskog jezika.
Sasvim lagano, mislim da su to svi prosli. U sklopu tog treninga ide i potpisivanje nekih dokumenata, vezano za tetovaze, safety, gomila nekih papira... A onda sad u petak glavni intervju.

Odmah da napomenem ljudima koji tek iscekuju taj "famozni" intervju da to nije nista toliko strasno. Sasvim opustena atmosfera.
Nemoguce je biti nervozan i ne smejati se pored onako opustenog i prijatnog coveka. Naravno, ovo pricam iz svog ugla, i to za Princess.
2 muskarca i jedna zena, svako ispituje po nekog kandidata, pa ko ti padne. Meni je intervju trajao oko 10 min, mada to sve zavisi od osobe do osobe. :)

Dobar dan, dobar dan. Kako ste? Odlicno, kako ste vi?
Nisam stigao ni da se predstavim, on odmah prvo pitanje Vi ste filip, zasto zelite na brod?
Zatim me je ispitivao po CVu, tipa opisi hotel, kakvi gosti dolaze?
Reci koje nacionalnosti posecuju tvoj hotel?
Opisi prosecnog britanca?
Da li si  radio sa kesom?
Kako pruzam kvalitetnu uslugu i sta obuhvataju moje duznosti kao recepcioner?
Opisi neku situaciju tipa complaint?
Opisi neku situaciju na koju si posebno ponosan dok si radio kao recepcionar?
Nakon toga se osvrnuo na moje obrazovanje, pitao za fakultet,  i da li se bavim nekim sportom.

Pruzio ruku i kraj.

Ovo je najvise za buduce pursere, ali moze pomoci i drugim osobama koje cekaju intervju da sagledaju nesto iz drugog ugla.
Pisem jer znam koliko su meni pomogle sve moguce informacije. Ko zaista zeli na brod on ce prostudirati sva moguca iskustva, od cistaca ko kapetana. :)

Sto se mene tice, prosao sam taj intervju,  sad cekam samo odobrenje iz LA, i ono standardno cekanje.
To bi bila moja prica, nadam se da sam bar nekom pomogao.  

Pozdrav :)

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: filip_035 - Purser, Princess
« Reply #1 on: 29/October/2012 »
Bravo Filipe, vjerujem da te osjećaj ne vara i da si prošao! I naravno da si pomogao s ovim postom, hvala  :-*
Reci još samo da li su ti provjeravali drugi jezik?

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: filip_035 - Purser, Princess
« Reply #2 on: 29/October/2012 »
Bravo Filipe, vjerujem da te osjećaj ne vara i da si prošao! I naravno da si pomogao s ovim postom, hvala  :-*
Reci još samo da li su ti provjeravali drugi jezik?

Nije osecaj, javili mi iz agencije da sam prosao intervju :) meni nisu proveravali jezike, od prve do zadnje reci samo engleski.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
mučas gracijas na detaljima kolega recepcioner ^^

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Slicna pitanja su i meni postavljali takodje za poziciju JAP. Mada sam ja preko Safe Cruise-a aplicirao. Kouzon cekam jos od maja meseca da se javi. Sve u svemu, preko ovih ljudi iz SC-a je sve islo glatko i brzo. Zanima me samo sta su ti rekli na vremenski period cekanja odluke iz head office-a? Meni su rekli da se ceka od 1 do 8 sedmica.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Slicna pitanja su i meni postavljali takodje za poziciju JAP. Mada sam ja preko Safe Cruise-a aplicirao. Kouzon cekam jos od maja meseca da se javi. Sve u svemu, preko ovih ljudi iz SC-a je sve islo glatko i brzo. Zanima me samo sta su ti rekli na vremenski period cekanja odluke iz head office-a? Meni su rekli da se ceka od 1 do 8 sedmica.

nisu mi nista rekli, mada iskreno nisam ni pitao. Nesto mi nije jasno u vezi toga. Kada stigne ta odluka iz head office-a, da li to znaci da ujedno sa tom odlukom stize i onaj prvi LoE, i mozes vec da vadis vizu i lekarski ili ne?

koliko vas za JAP bilo u SC?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
nisu mi nista rekli, mada iskreno nisam ni pitao. Nesto mi nije jasno u vezi toga. Kada stigne ta odluka iz head office-a, da li to znaci da ujedno sa tom odlukom stize i onaj prvi LoE, i mozes vec da vadis vizu i lekarski ili ne?

koliko vas za JAP bilo u SC?

Mislim da ne stize odmah LOE. Dobijas informaciju da si primljen ali te stavljaju na listu cekanja. Onog momenta kad dodje tvoj red i kad je upraznjeno mesto za tvoju poziciju salju ti LOE i onda radis lekarski i vadis vizu. I naravno, placas harac agenciji :D Mozda gresim ali cini mi se da su mi tako objasnili ljudi iz agencije. Jer moze da se desi da cekas po nekoliko meseci na ukrcaj a validnost lekarskog je 6 meseci. Zato i mislim da sve to radis cim dobijes LOE.
Bilo je nas troje. Zaboravio sam reci da je isto Princess u pitanju.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Viza se vadi sa fiktivnim LOE cisto da bi bio spreman kad dodje tvoj red.
Medical vazi 2 godine inace.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Viza se vadi sa fiktivnim LOE ...

"fiktivni" LOE je pogrešan izraz.
Budi uvjeren da Američka ambasada neće izdati vizu na osnovu bilo čega što je fiktivno.
Taj LOE koji ti služi za dobivanje vize je itekako legitiman, samo što se u većini slučajeva dogodi da kandidat završi na nekom drugom brodu unutar flote, pošto se raspored ljudi po brodovima vrši na osnovu procjene i predviđanja.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
"fiktivni" LOE je pogrešan izraz.
Budi uvjeren da Američka ambasada neće izdati vizu na osnovu bilo čega što je fiktivno.
Taj LOE koji ti služi za dobivanje vize je itekako legitiman, samo što se u većini slučajeva dogodi da kandidat završi na nekom drugom brodu unutar flote, pošto se raspored ljudi po brodovima vrši na osnovu procjene i predviđanja.
Malo sam se neprecizno izrazio ali cinjenica je da ogromna vecina nikad ne vidi brod cije ime pise na tom LOE a niko se ne ukrca na bas taj datum. Dakle LOE je pravi ali neprecizan :)

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Nama iz agencije rekli da smo prosli intervju, sad samo cekamo odobrenje iz main offica.

To odobrenje cekaju sve pozicije ili samo staff ili purseri ili kako vec?
Jel se desava da neko od pursera ne dobije to odobrenje iz LA ili je to cisto samo formalnost? 

i Sefe sto mi promeni naziv teme? :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
i Sefe sto mi promeni naziv teme? :)

Zato jer filip_035 - Purser,  Princess ne govori da li čekaš intervju, da li te zanima posao pursera, da li si se vratio sa broda pa pišeš o poslu pursera, da li voliš/mrziš posao pursera, da li.. dali .. (ubaci tekst).
Svakako je bolji naslov nego Pozdrav, ali opet, nedovoljno informativan.
Upravni Odbor ovog foruma veliku pažnju obraća na Subject: line, i trudi se informirati čitatelje već u naslovu o čemu se radi, kako bi se smanjio broj nevoljnika koji lutaju i pišu "Što više čitam forum, manje mi je jasno.."
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
kako bi se smanjio broj nevoljnika koji lutaju i pišu "Što više čitam forum, manje mi je jasno.."


ok, a znas li mozda nesto od ovoga sto sam malopre pitao?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ok, a znas li mozda nesto od ovoga sto sam malopre pitao?

To ti mogu reći purseri, mene purserski posao nikad nije zanimao  :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: filip_035 - Purser, Princess, prošao sam taj intervju
« Reply #14 on: 01/November/2012 »
Nama iz agencije rekli da smo prosli intervju, sad samo cekamo odobrenje iz main offica.

To odobrenje cekaju sve pozicije ili samo staff ili purseri ili kako vec?
Jel se desava da neko od pursera ne dobije to odobrenje iz LA ili je to cisto samo formalnost? 

i Sefe sto mi promeni naziv teme? :)

Ako su ti iz agencije rekli da si prosao intervju onda jedino cekas LOE i datum ukrcaja. Ja to tako vidim. Nema trece mudrolije. Mada ne kapiram kako su vas obavestili da ste prosli a jos uvek cekate odobrenje tj odluku od onih koji su sve i svja po pitanju davanja posla - head office.
Inace staff pozicije cekaju odobrenje iz head office-a. Zato se i ceka po nekoliko dana/nedelja na odluku.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.