Author Topic: Prodao sam sve što imam i kupio jednosmjernu kartu za Kanadu!  (Read 7470 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Prodao sam sve svoje stvari, od odjeće do računalne opreme, i skupio oko 6.000 kuna, koliko mi je potrebno za avionsku kartu do Kanade.
Imam još nešto novca uz sebe koji će mi biti dovoljni za početak, a sve ostalo doći će polako - ispričao je jučer uoči noćnog putovanja Tihomir Adamec.

http://www.glas-slavonije.hr/179614/3/Prodao-sam-sve-sto-imam-i-kupio--jednosmjernu-kartu-za-Kanadu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nedozgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Ma vjerovatno ce otic tamo i trazit azil, naravno lažni azil.. zato i piše da ne smije napustit kanadu dvije godine.. neznam ni jednu drugu opciju sličnu ovoj koju je on opisao.
Zbog ovakvih nam Kanada može opet uvesti vize, sličan slučaj je bio sa Česima, a zadnji je sa Mađarima..

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Isto tako je bio negdje neki članak da je mladi bračni par isto iz Slavonije otišao u Kanadu, tamo su 5. mj, primaju neku kao socijalnu pomoć od 1000 $. Isto sam mišljenja da su otišli baš na tu shemu azila, oni su već 5 mj. tamo a još nisu našli posao, kaj reći za takve ljude? Čitao sam razne blokove ljudi koji su htjeli radit su pronašli u roku od tjedan dana posao...

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
E sto bih ja volela da mi ne treba viza za Kanadu...
Nas bas muce, gledala sam sta mi sve treba za vizu ( turisticku ), osim broja carapa, sve ostalo traze. Ako si student, index sa poslednjim overenim semestrom i primanja roditelja- ako su zaposleni, ako nisu, izvode od penzija. Ako si zaposlen, izvod od plate poslednja tri meseca, znaci moras biti prijavljen i imati radnu knjizicu, i plus moras priloziti svoje bankovno stanje, i sta imas od imovine na tvom imenu...
Niti sam student, niti sam stalno zaposlena, znaci odbice me bez razmisljanja nebitno koliko garantnih pisama odande imala...
a treba da idem sledece godine :'(
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Nije ni kod nas puno drukčije, isto trebaš dosta papira za recimo working holiday, a za ostale ni neznam.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
primaju neku kao socijalnu pomoć od 1000 $. 

U Kanadi s time ne mozes prezivjet mjesec. Mozda ako imas besplatan smjestaj, rezije, i onda je mozda. Hrana nije skupa no ostalo ipak kosta nesto, to je otprilike kao kod nas sa 1000 - 1500 kn. Za iole normalan zivot ti treba barem 3 k dolara mjesecno.
ča je  život vengo fantažija

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Gledaj, ako su 5 mj. njih dvoje bez posla preživjeli s tim onda su valjda nekako razvukli te novce. Ne muči mene to, nego to što ima toliko ljudi koji su otišli preko working holiday vize i našli su posao u roku od tjedan dana, ovi su tam 5 mj. i još nemaju posao, e pa nemaju ga kad ga niti ne traže, očito je ugodnije sjedit u nekoj tam sobici i čekat da posao sam dođe... Lijenčine i bitange se nigdje ne cijene, a pogotovo ne u Kanadi, ako su stvarno otišli pod krinkom lažnog azila, to će kad tad nas sve koštati i to je ono što mene smeta...

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Gledaj, ako su 5 mj. njih dvoje bez posla preživjeli s tim onda su valjda nekako razvukli te novce. Ne muči mene to, nego to što ima toliko ljudi koji su otišli preko working holiday vize i našli su posao u roku od tjedan dana, ovi su tam 5 mj. i još nemaju posao, e pa nemaju ga kad ga niti ne traže, očito je ugodnije sjedit u nekoj tam sobici i čekat da posao sam dođe... Lijenčine i bitange se nigdje ne cijene, a pogotovo ne u Kanadi, ako su stvarno otišli pod krinkom lažnog azila, to će kad tad nas sve koštati i to je ono što mene smeta...

Gle nije bas da se azili diele sakom i kapom, vidi kada trazis azil u principu moras dokazati da si stvarno ugrozen kuci. S druge strane uredjene drzave tog tipa provjeravaju sto im kazes kada zatrazis azil. Nadalje ukoliko iznajmis stan u Kanadi ispod 800 dolara vrlo tesko i dakako malo dalje od nekakvog centra grada. Ukoliko svaki dan 2 ljudi putuju recimo iz Mississauge do Toronta (cca 30 minuta voznje) treba ti 4 do 10 dolara ovisno dali vlak ili bus. Spomenuo sam Mississaugu jer je tamo hrv zajednica ogromna ali vecina radi u Torontu ili Greater Toronto Area a to je pak tzv "golden horseshoe" najrazvijenija regija Kanade koja i nudi najvise mogucnosti posla... Hrana dnevno barem 10 ali to da zivis od rize i tjestenine. Naravno bez nikakvih drugih izdataka i da u onih 800 dolara rezije nisu ukljucene. Znaci puste price 1000 za dvije mjesecno. Reci cu ti i ovako 1000 dolara kandskih mi je pokrilo nekih 18 dana troskova (za dvoje) u Kanadi, ok malo sam razgeldavao ali se nisam bas  raspistoljio troskovima i nisam placao smjestaj... ili benzin...
Sada  druga stcvar je da u kanadu na ulazu nije da s emozes pojaviti bez novaca i reci ja cu tu malo biti i probati traziti posao, ili papire rjesavas unaprijed ili pokazujes povratnu avio kartu i dokaz da raspolazes s dovoljno novaca za boravak koji prijavljujes
malo o uvjetima azila u CA.
http://www.cic.gc.ca/english/refugees/inside/apply-who.asp
http://www.cic.gc.ca/english/refugees/outside/index.asp
Sada nac posao u Kanadi za nekoga bez papira i bez Kanadskog radnog iskustva je vrlo ali vrlo tesko ako nisi u nekoj bransi koja im je prijeko potrebna. Ukratko ono sto hocu reci pusti sto ljudi pricaju, u najgorem slucaju uvesti ce ponovno vizni rezim na par mjeseci i to je to. Veci je problem broj useljenika u neku drzavu na godisnjoj bazi od nekoliko fanatika koji misle da je azil najjednostavnije rjesenje.
ča je  život vengo fantažija