Author Topic: Cunard - Buffet Steward! Molim vas javite se da podijelimo info  (Read 31130 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dubaiboi

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Pozdrav

Da li ima netko da treba ići na ovu poziciju preko EP-a, molim vas javite se da podijelimo info jer mi je već neugodno kontaktirat agenta a dobivam poluinformacije i zapravo ni ne znam je li imam sigurno posao.

Eto ako je netko u istoj ili sličnoj situaciji javite se obavezno!!  :D

Offline goxyoO

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #1 on: 23/November/2012 »
Ja idem na intervj. u sredu 29.11.12. Rekli su mi da bih ispovljavao u januaru.

Offline sejkara

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #2 on: 23/November/2012 »
Goxy preko koje agencije?
Nadam se da EP regrutuje.
kakva je lova i dal se moze napredovat?
nek ti je srećan interview.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #3 on: 23/November/2012 »
Buffet steward na Cunardu 1050 + dolara. Bilo je jedan mjesec 1200-1300. Napredovanje, jako slabo.
Once a sailor, always a sailor.

Offline goxyoO

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #4 on: 23/November/2012 »
Slabo se napreduje a?
Ja sam zavrshio ugostiteljsku skolu,imam vec 6 godina u
radnoj knjizici i trenutno radim kao Head Waiter u jednom beogradskom hotelu(koji ima konstanto 90 posto popunjenosti).
Znachi na tempo i fleksibilnost radnog vremena sam uveliko navikao.
(chak su mi upravo i javili da mi se sutrashnji slobodan dan ukida i da ne mogu da mi daju 29i slobodan)sutra cu morati da idem ali uz malo ostriji glas i podsecanje na moju pozrtvovanost dobio sam dva dana slobodno da skochim do Zg.  :)
hocu da kazem sve u svemu da se nadam nekom napretku tamo i zato pitam za chisto mishljenje nekoga ,
da li je Cunard pravi potez?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #5 on: 23/November/2012 »
Svjestan si da je Buffet Steward malo žešća degradacija u odnosu na ono što sada radiš?
Gdje sam ja radio, Buffet Steward je ispod položaja Assistant Waiter-a.
Jedino ti je prednost dobra kompanija, vjerovatno veća zarada čak i na poziciji Buffet Steward, te stjecanje iskustva (jer ako stvari ne budu izgledale dobro poslije prvog ugovora, lakše ćeš se prebaciti na drugu kompaniju)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #6 on: 23/November/2012 »
Morao bi da pucas na visu poziciju sa tim iskustvom.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
slavno ime Cunard
« Reply #7 on: 23/November/2012 »
Nemoj se previše oslanjati na slavno ime Cunard koje je nekad davno bilo najveće od svih, danas je Cunard samo sjena onog što je bio, ponajviše zahvaljujući svom novom vlasniku.
Istina, Cunard ga je spasio od propasti, ali ga isto tako i lagano postepeno srozava, valjda im je cilj da to postane malo elitniji i skuplji P&O.
Tri broda su jednostavno previše za današnji Cunard, pa se ide s popustima i rezanjima cijene do granice neukusa, pa se onda i struktura gostiju lagano mijenja u skladu s tim.
Paralelno s tim, i promjene koje se polako uvode u na kompaniju su uglavnom negativne prirode.
Prošla su vremena kad si na Cunardu bio gospodin koji služi gospodu, danas je to kompanija koja polako ali sigruno gubi svoj identitet dok ne ostane samo ime.
Kao Buffet Steward ćeš uglavnom raditi u Lidu (self service), eventualno room service.
One malo bolje pošalju u restoran da rade isti posao kao i junior waiter ali za manju plaću (koja je razočaravajuća za obje pozicije).
To je pozicija za kandidate koji se ne mogu pohvaliti nekim osobitim iskustvom. Ti bi se sa svojim isksutvom trebao puno bolje prodati, mislim da bi waiter bilo realno.

Offline goxyoO

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #8 on: 23/November/2012 »
Za tu poziciju su me zvali ali sam u onom Cunard formularu umesto "buffet" napisao "Junior Waiter" imam stvarno iskustva i radnu disciplinu ali prvi put se upustam u brodsku prichu,mislio sam da bih se ja brzo pokazao i dokazao pa mozhda i posle prvog ugovora napredovao.Mozhda je to uvek i bila moja greshka,neko ce da prenese dva tanjira i da napishe knjigu o tome,a neko kao ja ce da iznese ceo posao i da uvek ostane zaglavljen zato shto nije napadan i dosadan.Verovatno cu morati da nauchim malo vise da budem bezobrazan.
Na trenutnom poslu sam napredovao u Hed-a zbog profesionalnosti ali mnogo je lakshi i brzhi nachin biti bezobrazan i dosadan u danashnje vreme. nego...
u sredu idem u Hotel "I" u Zagrebu,malo me malo brine shto je to u hotelu,chudi me da agencija nema neki prostor za intervjue,chuo sam se sa Andrejom i dobio mail od Sinishe za koje sam chuo sa raznih strana,(vise puta i ovde na forumu) tako da mislim da nije prevara,pre dve nedelje sam primio mail od capt.John Cooka iz Navodne "Cunard RIVER kompanije " river je napisano sa kapsom posto je totalna prevara i nude navodno 6500 funti po mesecu  ""]] totalna prevara! nedelju dana posle me zove andrej i kaze imamo intervju za Cunard :) zastao sam bio na trenutak ,ali ovo je druga pricha. :)
Mozhda ako se pokazem dobro na intervj. na kraju pitam da li bi mogao odmah na vishu poziciju.

Prvi put idem na brod ,voleo bih ali mislim da je teshko da bi me odmah kao konobara primili.
takodje sam tri godine radio u Vladi Srbije u kabinetu premijera,slazhem se da bih mogao taj posao da radim na brodu ali ne verujem da bi me odmah na tu poziciju stavili.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #9 on: 23/November/2012 »
Šta sve ne traže od konobara na kruzerima danas  oT
Moraš se ponizit i gazit po vodi ko Isus da bi zadržao posao.
Učenje imena gostiju, banana smile, nikad ne reci "ne može" .....  :pop:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #10 on: 23/November/2012 »
Prijavi se za waitera i vidi što će ti reći Cunardov čovjek kad dođeš na interview.
Nije uobičajeno da prvi put dođeš na brod i odmah waiter, ali postoje iznimke.
Najvažnije od svega je znati kako se kvalitetno prezentirati i prodati.
Inače, nemoj ozbiljno računati na neko rapidno napredovanje jer Cunard nije baš najbolja kompanija za takvu strategiju.

Offline goxyoO

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #11 on: 23/November/2012 »
Znachi prvi ugovor Cunard pa da trazhim dalje :) nisam ja za promocije tipa menadzer ili bilo shta ni mislio ,ja sam dobar u sali i tu volim i da budem  :D (iako kichma vec puche)  :D

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #12 on: 23/November/2012 »
A ne valja ti ni to da tamo ides prvi ugovor pa onda trazis dalje. Ako ne mislis da se zadrzavas trazi odmah drugu kompaniju.
Ne treba srljati i potcjenjivati sebe, racunati da je bolje da se pocne od dna, da ce neko prepoznati kvalitet, da ce promocija stici brzo itd... jer se to jako rijetko desava.

Offline goxyoO

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #13 on: 24/November/2012 »
...veruj mi da ne znam shta da mislim,imam i preliminarni za Royal kod Dejana u Balkanskoj zakazan,ali Emp. me je vec zvao na finalni za Cunard ,vidim da komentari bivshih zaposlenih i nisu bash najbolji,mozhda se sad i premishljam shto se izbora kompanije tiche ali mi se neda nesto iskulirati sad ovo.
idem na inter.,u prijavi tju napisati Jr, Waiter pa shta bude bice.
Ako ne odgovara situacija posle prvog ugovora trazhitju dalje,a ko zna mozhda uvidim i da to nije za mene.
Plashim se malo i muchnine na moru,mislim da bi to mogao da mi bude problem.
Samo se nadam da to ne bude neki razlog brzog povratka kuci,spreman sam da zapnem ali protiv organizma je teshko ici.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #14 on: 24/November/2012 »
Smatram da je najveci faktor kod promocija koga poznajes i s kime si dobar, barem je na Cunardu tako. Davali su promocije junior waiterima u waitere, da bi im iste skidali kad su se neki stari waiteri ili favoriti vracali s vacationa. Dakle privremene promocije, i onda democija.

Mucnina mi je bila problem samo na Translatlanticu, ali UVIJEK. Tablete donekle reguliraju ali moras ih uzeti unaprijed, prije nego ti bude zlo. A nisam ljubitelj tableta i sintetike, izbjegavam popiti bilo sta pa i painkillerse, pa mi nije bilo drago to piti. Oplovio sam prakticki cijeli svijet i nigdje mi nije bilo mucno osim na Atlantiku  :hmm:

Kao junior waiter mozes racunati na nekih 2000 mjesecno, ali max. Ako si buffet steward u dining roomu, cca 1500 $.

Ako si nezadovoljan ovdje, a još ako bi te posao mogao čekati, zašto ne bi probao??
Once a sailor, always a sailor.