Author Topic: Cunard - Buffet Steward! Molim vas javite se da podijelimo info  (Read 31107 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline goxyoO

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #15 on: 24/November/2012 »
Hvala svima na odgovorima.
Posao ovde ne verujem da bi me chekao ali imam dovoljno poznanstva i iskustva da se zaposlim kad se vratim,ali to mi nije plan,reshen sam da radim i da zaradim,ovde vec puno radim i zhivim daleko od posla tako da dosta para troshim na gorivo.
Plata nije losa s obzirom na zemlju u kojoj zhivimo ali ipak se ne mozhe nishta ushtedeti ,a bogami ni iz minusa izadji :)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #16 on: 24/November/2012 »
Cunard je dobar početak, unatoč svemu. To je jedna od boljih kompanija, ali nažalost ne više i jedna od najboljih. Jedan od najvećih pluseva je svakako što ti kompanija plaća avion.
Istina, tamo ćeš zaraditi lovu kakvu bi teško zaradio doma, u Srbiji vjerojatno nikako, ali nakon nekog vremena, kad podvučeš crtu, možda zaključiš da je to ipak premalo kad zbrojiš što sve radiš, koliko radiš, uz koliko stresa, kroničnu neispavanost i u kakvim uvjetima živiš. Ali ipak, mislim da je manje strašno nego na mnogim drugim kompanijama, iako te neke kompanije bolje plate za sve to. U principu, što su na nekoj kompaniji djelatnici manej zadovoljni, fluktuacija kadrova je veća, pa su prema tome i mogućnosti napredovanja veće.

Offline ducone88

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #17 on: 26/November/2012 »
Goxy brate ti ga bas razvali :D Ja sam radio samo u 2 kafica i u jednom restoranu :) A sta to tacno sve traze od tebe da radis na Cunard-u? Kao buffet steward kazu da ti daju masu nekih sekundarnih poslova, tako sam i ja nacuo... Spreman  sam na svakakav rad, samo me zanima sta da ocekujem?  :hmm:

Offline goxyoO

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #18 on: 27/November/2012 »
videcemo zajedno shta nas cheka ali sigurno nije lako :)

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Cunard - Buffet Steward!
« Reply #19 on: 04/December/2014 »
Iko da je u skorio vrijeme radio za Cunard da prenese iskustva :)

Offline casanova

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Cunard - Buffet Steward!
« Reply #20 on: 04/December/2014 »
...

Offline Braca_BN

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Kao BS na QM2 mozes raditi od crew, staff i officer's mess-a, preko room service-a, Kings Court-a (Lido), do Britannia dining room-a i Britannia Club-a. Obicno se evropljani krace zadrzavaju od ostalih po tim  messovima i ako pokazu iole sposobnosti i osmijeha, poslije nekog vremena mijenjaju radnu sredinu. Posto i sam imam radne obaveze na KC kao i sami BS, mislim bi mogli da radite sledece:

cleaning - ciscenje stolova
mugs 'n glasses - poliranje casa i solja i raznosenje istih po KC
polishing - poliranje cutlery-a
bussing - na kolica trpas sve prljavo sa stanice tanjire, razne cinije, case i solje u guras to kod dishwashera
beverage station - dopunjavas mlijeka, koncetrat za sokove, kafu, toplu cokoladu, caj  i sl.
Island - buffe ostrvo u obliku oktagona gdje dopunjavas razne salate, ribe, mesne odreske, kao i deserte i voce
Toasting - tostiranje bejglova, mafina itd.
Plates - Tovarenje kolica u dishwas-u sa cistim tanjirima, cinijama, trejevima itd. i razvozenje istih po linijama.
Kad je brod u yellow level-u jos su tu:
Sanitizing - blejanje na ulazu sa sanitizing spray
I neki fazon blejanja na pocetku linije gdje dijelis tanjire, trejeve i cutlery gostima (zaboravio sam kako se to zove)
U vecernjem terminu tamo obicno ima neka alternativna kuhinja tipa, Indija, Tajland itd. tad je nesto ozbiljniji servis, ali posto nisam radio, ne znam stvarno objasnisti. I midnight snack je isto popularan.
Vjerovatno postoji jos nekih side job koji rade, a da nisam ni svjestan, jer svi ozbiljno moramo da cistimo svoje radno okruzenje i sl.

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
A kakvo je stanje sa tips? Tj koliko izadje plara sa tips-om :money:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
A kakvo je stanje sa tips? Tj koliko izadje plara sa tips-om :money:
Kao buffet steward i nemas nekog tipsa dok ne dodjes do dinning-a, eventualno nesto malo u room service. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re:
« Reply #24 on: 10/December/2014 »
Pa mislio sam na dinning :)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re:
« Reply #25 on: 10/December/2014 »
Pa mislio sam na dinning :)
Pa ne nadaj se dinning-u prvi ugovor, tako je u vecini kompanija. I ja sam kao buffet na Princess-u upao u dinning tek drugi ugovor. A u dinning-u tips zavisi od vise faktora, gostiju koje sluzis, konobara sa kojim radis i jos mnogo toga, broda, trajanja kruza, ali mozes uzeti ako si dobar i do 300 USD po kruzu.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Bicu "dobar" :D

Offline Braca_BN

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Nije nemoguce da kao BS upadnes u Britanniu u prvom ugovoru. Zaista dosta faktora ima ulogu. Skoro se jedan drugar vratio na treci ugovor i morao je provesti u KC vise od mjesec dana, jer je Britannia bila puna sa Jr.Waiterima, a nisu htjeli (nije OK) da razmjestaju BS koji su vec bili u diningroomu.Tako da je morao sacekati na veci crew change da bi se vratio u diningroom. Na QM2 Maître d' u diningroomu je nas covijek, od njega se uvijek moze dobiti makar dobar savjet i podrska, realno i vise. Sve u svemu. moze bit' al' ne mora da znaci.

Sto se tice tipsa. Mene je to na ovom forumu daleko najvise zanimalo, vjerujem kao i 99% ostalih ovdje. Iz mog iskustva to je jedina stvar koja mi i poslije 7 mjeseci ostala misterija.
Tips je jako relativna stvar. Bio sam u situaciji da na dumbwaiteru imamo koverti kao da postu raznosimo i da za 7 dana transatlantica uzmemo po 420$. Bio sam i u situaciji da uzmem pola od toga za cijeli mjesec. Ako te gosti zagotive bez obzira na kvalitet servisa ostavice ti makar nesto,  ako jednostavno nemaju takve manire, mozes se j****'! Ono sto se od tebe zahtjeva, jeste da pruzis White Star service i da ucinis goste srecnim i zadovoljnim. Ostalo bi bilo beyond expectations ili going extra mile. Ovo ostalo je orudje kad imas "money target table". Odnosno sto sa gostima, za koje mislis da iz nekog objektivnog ili subjektivnog razloga seru pare. Pravila nema. Mogu nositi skupocjenu odjecu, nakit, prosit te za zeta, mozes im igrati k'o mecka itd. Ali  para nema. Sa druge strane neki ce ti ostaviti finu svotu novca, a da im realno nisi posvetio puno paznje, perfektan servis, ili ne izgledaju dubokog dzepa ili nemaju kulturu rucavanja u restoranu itd. U par navrata sam bio ljut na samog sebe, zbog toga. Tips zavisi i od stanice, kod nas su bile dvije na kojima ni federalne rezerve ne bi centa jednog napravile, ostale su bile lutrija (neko manje, neko vise) ali na svakoj se moglo uzeti.

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Prosao sam i skype i telefonski interviju. ovo su neka pitanja ubuduce ako nekome bude trebalo :) ja sam se sje*ao dok sam nasao sve ali evo da pomognem ubuduce :)) Pozz
Tetovaze, pusenje, alkohol, bolesti ?
1.   Where did you work ?
2.   What was your role ?
3.    Koji je kapacitet restorana ?
4.   Koliko si ljudi posluzivao ?
5.   Sta sam sluzio ?
6.   S koje strane donosis jela ?
7.   S koje strane odnosis jela ?
8.   Koga prvo posluzujes ?
9.   Kako se postavlja sto ?
10.   Na sta trebamo obratiti paznju kada postavljamo sto ?   
11.   Zasto bi tebe izabrali od 10 kadnidata ?
Sta mislis da li je bitnije timski rad ili individualni ?
Da li sam vodja tima ili prepustam vodstvo ?
Da li stres utice na mene ?
Kako se ponasam kada jedan u timu zabusava ?
Najbolja situacija s gostima

Najgora situacijas gostima
Sta znas o Cunard kompaniji ?
Sta ce ti najvise nedostajati ?
Sta ce ti se najvise svidjati na novom poslu ?
eto to je to otprilike :)) nadam se da cu pomoci nekome pozzz  :yahoo: :yahoo:

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Hector5 dokle si dogurao sa papirima? b00/