Author Topic: Cunard - Buffet Steward! Molim vas javite se da podijelimo info  (Read 31081 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Mahal

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Hector i ja smo na isti dan prosli finalni ( prosli ponedjeljak ), i sad smo nakon ispunjavanja i skeniranja odredjenih papira koje su nam poslali na cekanju za upute na ljekarski i naravno LOE. Iako nije proslo ni svega nekoliko dana od toga ( racunajuci vikend  :D ) okozit cu se koliko iscekujem da dobijem mail.

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Što se medicala tiče nećete dobiti nikakve posebne info, osim da trebate uraditi Norwegian i dobićete spisak klinika, od kojih su neke izgubile certifikat, stvarno trebaju update-ovati  taj spisak, jer sam se ja namučio da nađem pravu :google:ˇ :) A papira za skeniranje ćete imati na pretek, :smack: jer svaki dan samo šalju. I koliko je išla brzo ta dinamika papira kontao sam da će i ukrcaj ići brzo, al nije :neceici: meni danas javili da mi je ukrcaj 06.04.  :neee: Ja ih fino zamolio pa su mi rekli da će me ubaciti na prvo slobodno mjesto :hehe:sad se nadam da će tamo neki nešto zaj****i i dobiti otkaz, ili će mu jednostavno dopi***ti

Offline Mahal

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Jao, ti tek u cetvrtom mjesecu, a ja sam se nadao do kraja drugog da cu vec plovit, jer je to bio i tvoj prvobitni datum, pa sam pomislio 'tu je to'. Nije me to bas obradovalo.
Vidim online gdje su Cunardovi brodovi ( na njihovoj sluzbenoj stranici ) i na kakve sve kruzeve idu.
Jel moguce da se ukrcas negdje drugo osim na home port, tj van Southamptona ?

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Ukrcavam se u LA na QV :)

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Pozdrav svima :)))

Thank you for contacting the Help Desk and People Admin Team

We will aim to provide an initial response to your email within 3 working days, even if we cannot provide full resolution. Our team operational hours are Monday to Friday 0900 to 1700 hours GMT.
For full resolution of typical queries you should expect the following turnaround times as a guide:

Query Type   Turnaround times (working days)
Outstanding SEA queries   within 2 days
C1/D Support letter requests         within 5 days
Uniform Queries   within 5 days
On boarding queries                  within 10 days
Accompanied travel requests/queries within 5 days
Contractual queries                  within 5 days
Discharge book / ID card queries   within 7 days
DBS/CRD queries   within 7 days
Reference requests including financial    within 10 days


Should we come across any reason why we are unable to meet the above turnaround times, we will notify you accordingly.



dobio sam taj mail je li mi moze neko pojasniti molim vas kada cu znati kada mi je ukrcaj :) ? sve sam zavrsio i vize i ljekarski i sve forme poslao :))
Pozzzz  :wave: :wave:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Pa ovo je neki automatski mejl koji si primio, tako i da ti nema neku funkciju.
A ja sam zavrsio vizu i svu papirologiju jos prije mjesec i cekam ukrcaj, isto je Cunard u pitanju. Tako da se naoruzaj strpljenjem. :zen:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline mladenedalm

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Ajde i ja da se javim. Sve se kanim da napravim nalog jer sam vidim da cu uskoro sa nekima biti kolega otprilike. :)
Ja sam danas dobio neki mejl od cunarda sta mi sve treba jos od dokumentacije, misli se na vizu i medical i jos po nesto. Pise i 10. maj NY ukrcaj na QM2 ako sve bude kako treba sa papirima i procedurom.
Buffet steward u pitanju pozicija. Je l ima ko jos da je dobio QM2? Nisam ocekivao da cu dobiti taj brod odmah.
Vidim pominje se i australian visa pa me interesuje je l i to moram da vadim, posto tamo pise da ne mora ako necu ici blizu austrailje?
Inace u januaru sam imao skype interview sa Ewann Legom onim.
Ima ko jos da nam se poklapa tajming?

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Pise i 10. maj NY ukrcaj na QM2 ako sve bude kako treba sa papirima i procedurom.
Buffet steward u pitanju pozicija. Je l ima ko jos da je dobio QM2? Nisam ocekivao da cu dobiti taj brod odmah.


To ti nije pravi datum ukrcaja, taj ti datum samo pise u LOE da bi mogao vizu da izvadis, i ja sam dobio isti datum u LOE kada sam vadio vizu.
Cak ti u mejlu pise da je to sam fiktivni datum zbog vadjenja vize. Tek kada izvadis vizu, zavrsis medical i rijesis svu papirologiju onda ces dobiti pravi datum ukrcaja.  
Ja sam dobio da se ukrcavam 18. aprila na Queen Mary 2, ali se nadam da ce mi pomjeriti ukrcaj za ranije.
I da, trebace ti australijska MCV visa, koja se vadi online i dobijas je za nekoliko dana.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline mladenedalm

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Znam da nije tacan, procitao sam tamo. Naveo sam ga okvirno da vidim ima li jos ko takav.
Hvala na pomoci svakako za vizu to.
Pitam sta ne znam :D

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
ej da se i ja prijavim.... Ja sam zavrsio svu papirologiju pod tim mislim : americka viza, australijska viza, ljekarski, ugovor potpisao i te gluposti sve.
Dobio sam neki mail od " Carol La Page " i tu je onaj ugovor veliki od 5-6-7 stranica cek da nadjem kako se zove :D " Ime - Prezime - A4, B3 & SEA Acceptance 11.2.15 " eto taj file. Eh taj file sam dobio prije nekih 15 20 dana i u njemu je pisalo :

5.1
START DATE
To be confirmed with your joining instructions
5.2
EMPLOYMENT END DATE
To be confirmed with your joining instructions

Medjutim sad u ovom novom mailu sto sam dobio neki dan od te CARLO LA PAGE pise :

5.1 START DATE 03/05/2015
5.2 EMPLOYMENT END DATE 18/11/2015


Ali ne pise nigdje odakle i to pa mi ovo izgleda da nije finalno a i da je finalno malo mi je to kasno mislim sta je tu je ali je li mogu traziti nekako ranije i na koji mail da to saljem onaj isti
" HRServices.Fxxx@carnivalukgroup.com "  ili nesto drugo :D

Ako nekome treba pomoci oko procedure koju sam prosao neka mi se javi slobodno, pomoci cu :) Pozz svima i hvala unaprijed ko mi odg :))))))

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Kao prvo ne bi smio ovako javno da postavljas taj mejl na forum.
I ja sam dobio isto taj drugi ugovor, i ukrcaj mi je 18 aprila. Ja sam ih kontaktirao da mi pomjere za ranije, ali kazu mi da nije moguce jer su popunjeni i da moram cekati taj datum. A i ne mogu nas poslati ranije, jer su brodovi trenutno u Australiji i Aziji, pa je to proces dok izvadis potrebnu vizu.
Mozes vidjeti gdje se ukrcavas 5 maja, samo pogledaj na interenetu luke u koje pristaju 3 Cunardova broda i vidjeces koje je mjesto ukrcaja i koji brod.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
ne vidim sto ne bi smio al nema veze jedino ako je protiv nekih pravila ... a jesi li dobio neki mail poslije ovog kao ja ? i koga si pitao da ti pomjere mislim koji mail ? thnx na odg :)


Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Ne bi smio, zato sto ti na milion papira koje si potpisao za Cunard pise da je komunikacija izmedju vas povjerljiva i da ne bi smio odavati podatke.
Ok je da ti posaljes nekome Cunard-ov mejl, ali posalji ga u inbox. Ali vec je CEO sakrio mejl. :yeah:
Poslao sam im na onaj mejl sto si postavio, i potvrdili su mi isti datum i ime broda, mada sam brod nasao preko neta, na nacin koji sam te savjetovao.
Uglavnom, nema ti vajde da ih zapitkujes, ako im se otvori mjesto zvace nas, ako se ne otvori onda moramo cekati datume.
Na brodu nema nikada viska posade i sve je organizovano. Vidjeces kada dodjes na brod, onaj sto odlazi kuci se jos nije ni iselio iz kabine, a ti se vec useljavas, samo se strpi. :zen:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile


Oke tebra :D Hvala ti na savjetu : )  Nista cisto formalno cu im poslati mail kada mi je ukrcaj i gdje : ) sretno ti dabogda otisao sutra odmah hhahah samo da je piciti pa sta bude : ) pozzz :banana:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler

Oke tebra :D Hvala ti na savjetu : )  Nista cisto formalno cu im poslati mail kada mi je ukrcaj i gdje : ) sretno ti dabogda otisao sutra odmah hhahah samo da je piciti pa sta bude : ) pozzz :banana:
Brz ukrcaj i mirno more ti zelim.  :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!