Author Topic: Cunard - Buffet Steward! Molim vas javite se da podijelimo info  (Read 30997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mladenedalm

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Uuu pa dobro si mi to rekao, pojma ne bih imao. Dzabe sam radio znaci ovaj. Al bila tamo neka devojka isto za cunard i tu je poslali ovi iz ep pa sam mislio da je ok. Mozes da mi das taj spisak da vidim gde je najbolje da odem?
Meni su u mejlu dali spisak drzava i pored da li treba viza ili ne. I imas Serbia pise UK visa/bermuda ID.
Sad sam se skroz razocarao za ovaj lekarski, al dobro, znao sam da ne nesto mora iskrsnuti. :)

Offline mladenedalm

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Ne videh spisak iz prve. Moja greska

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Cudi me da ti nisu rekli odmah da trebas raditi Norveski ljekarski. Ako mi mozes poslati molim te u privatne poruke taj spisak drzava za vizu da pogledam nesto. Hvala unaprijed. :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline mladenedalm

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Poslali su mi samo ENG1. Ja pojma nisam imao. Malo po netu trazio i izadje mi medicina rada ta i kao od opet je priznaju. Dodjem tamo nas 10 za brod i svi tu rade. Ja u sebi to je to, i jos jedna devojka kao ja za cunard. Pritom kad sam izvadio vizu, posaljem im sve papire i taj lekarski skeniran, i niko nista se nije bunio. I sad vidim pise za ulazak u uk ce mi trebati taj norwegian.
Saljem ti za desetak minuta, nemam word na ovom kompu, ne mogu otvoriti. :)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Jako veliki propust sa njihove strane. Mada refundiraju troskove ljekarskog, pa ponesi obe priznanice, moraju ti refundirati troskove, ipak je njihova greska.
Hvala jos jednom za onaj spisak.  :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline ShAdY-Skopje

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Zdravo ljudi evo josh jedan makedonac na ovaj forum
pa ovako stvari stoje ...
Buffet steward ...Cunard..mail isto mi kaze 10.05 ali
to je samo za ona americka viza znaci datum ukrcavanja josh nema
Rekli su mi da se ponekad ceka i do 3 4 mjeseca i to je sve shto znam za sad

Offline brkchina1

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
ja sam u "zavrsnoj fazi" sto se tice priprema za odlazak, dobio sam 28.maj Queen Victoria, stigao mi mail sa Joining Instructions pre par dana...dan kasnije mi stize mail da potvrdim da mogu 17og maja da se ukrcam na QM2 na obuku i sa njima plovim 10 dana a onda nastavljam na QV.
tako da mi je let iz beograda 16og maja do londona.

sto se tice UK vize, ja je nemam, a nemam jos uvek ni Bermudian ID, ali sam im u mejlu odmah rekao da ne posedujem nijedno od toga, kao ni Yellow Fever sertifikat pa cemo videti sta se desava.

ja sam lekarski uradio u R-medik ili tako nesto(beograd) i uradio sam i norwegian odmah jer su mi odmah u mejlu naglasili da je obavezan norwegian.



Offline mladenedalm

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Ja sad cekam da mi posalju Bermudan ID, podneo sam zahtev onaj da ga uradim u martu.
3. maja se ukrcavam, tako da ce biti povuci potegni kad ce stici. Mada mora stici do 2. maja kad je let za London. :D

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Pozdrav...

Muz i ja smo dobili datum ukrcaja idemo na Queen Elizabeth 15.9 ...nadala sam se da ce biti ranije ali eto sta je ..tu je

Offline Ljiljo

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Da li ima neko da je prosao na razgovoru u martu ove godine? Ja sam tada imao intervju, prosao, poslali mi one papire da popunim ...osnovno i to je to...nista od tada ... niti za vizu niti za ljekarski ne javljaju...hm brinem, ne znam sta se desava! Da li je imao ko slicnu situaciju?

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Ja sam imala razgovor u Martu, nakon popunjenih papira su nam poslali Letter of acceptance nesto tako, samo da potpisemo, a australsku vizu i ljecnicki smo sami sredjivali....jedino sam im poslala email da mi daju listu odobrenih lijecnika u HR i kad su mi to poslali, sve sami isli raditi....

Offline Ljiljo

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
jedino sto mi je stiglo bilo su papiri vezani za osnovne podatke o meni i o deviznom racunu! Nista nakon toga....zovem agenciju, oni nista kao ne znaju...da bi od cunarda dobio email da uopste nisu te prve papire dobili i da ih opet posaljem...kao agencija im nije prosljedila...uzas!!

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
 :facepalm: pa najbolje salji njima sve direktno....meni kontaktirali jucer iz kompanije pomakli su nam datum ukrcaja ...idemo 30.08....samo Im posalji sve papire direktno I brzo ce se sve rijesiti

Offline Ljiljo

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
hej znam da smaram, ali ako ti nije frka da mi pomognes malo... sta si sve ganjao od papira ...tj posle ovih prvih sta dalje slijedi :facepalm:

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Poslije Ovih prvih formulara ti posalju par dokumenata sto trebas potpisati I vratiti, I onda samo vize I lijecnicki. Ja Sam US vizu vec imala, a za australijsku vizu se prijavis preko interneta I gotova je slijedeci dan. Lijecnicki je isto bio brz, gotov za jedno dopodne I platila s ga 600 kuna.