Author Topic: NCL - Popis odobrene photo opreme (ZASTARJELO)  (Read 5988 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Preko stranice B&H Photo napravila sam dvije liste fotografske opreme koju Norwegian Cruise line odobrava na svojim kruzerima.

Listu sam dobila u Employment Poweru i piše da je napravljena 19.1.2012, pa je moguće da će ju trebati ažurirati nakon finalnog intervjua.
U svakom slučaju, poslužiti će za okviran izračun troškova opreme, koju fotografi moraju sami kupiti prije polaska na brod, jer kako zasad stvari stoje, oni nemaju na svojim brodovima opremu koju možete povoljnije kupiti (kao što, koliko znam, ima Image)

Preko www.bhphoto.com kreirana je lista koju sam isprintanu dobila u agenciji, ali normalno, ne morate preko njih i uzeti opremu, ako imate povoljniju opciju.
Riječ je isključivo o Canon i Nikon modelima, s tim da su neki modeli na obje liste zastarjeli, tj proizvođači ih više ne proizvode, stoga ih možete naći uglavnom rabljene, kakve sam koristila u ovom izračunu.

NCL Nikon

NCL Canon

Napomena - Na Nikonovoj listi uvrstila sam Nikon D90 s kit objektivom i odvojeno - tijelo Nikon D90 i zoom leću 18-105mm.
NCL odobrava ovaj kit komplet i on je najpovoljniji, no stavila sam i odvojeno zbog fleksibilnije usporedbe troškova.
NCL preporučuje i Canon 60D, ali na popisu odobrenih objektiva ne nalazi se njegov kit objektiv 18-135mm, s kojim je taj model svakako najpovoljniji, pa bi trebalo s agencijom provjeriti može li  se koristiti i ta varijanta.

Uz sve navedeno, obavezno morate imati tri kompleta od 4 AA baterija za ponovno punjenje i punjač - to nisam stavljala na liste, kao ni ostale dodatke poput torbi, vrećica za leće i sl.

Eto, I hope this helps  :)
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
hvala, Karla  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Stalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Hvala do neba! :*

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
nema na čemu, nadam se da ćemo se vidjeti na nekom od kruzera  :uzdravlje:
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Tnx :yahoo:

Mada ovo je nekako logicno(za one koji su vec bili brodski fotografi  ;) ), ono sto mene buni su blicevi?
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Oni koji su već bili na brodu znaju što mogu očekivati, dok mi, potencijalni novaci, tek moramo investirati  ""]] a što te buni oko bliceva?
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Verovatno, ako je Najkon u pitanju onda flash Nikon SB 800 zavrsava posao.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Zavrsava i SB600 a svi ostali od drugih proizvodjaca koji su mahom jeftiniji dosta od SB800/900, neki su i samo manual ali je pitanje da li su oni NCL approved.

 
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
A ovaj Canonov 580 EX II? Radila sam malo s njim, kolege se često žale na taj model - ne znam jel do konkretnog primjerka il su generalno loši, al taj blic me baš iznevjerio u večernjim i noćniom uvjetima  -()- al može bit da samo ovaj konkretni primjerak ne valja...
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Za to ces morati sacekati nekog drugog, radio jesam sa Canon-ima(Dxxx, mark 5...itd), pa cak i sa tim blicem, ali su mi toliko odbojni da nisam uopste obraco paznju.

Srecom brzo sam se vratio na Nikon :run:
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Hm, hm, koristim Canon inače, al se zbog broda i cijena pitam ima li smisla preći na Nikon. Ovaj D90 mi se čini povoljniji u kit kompletu nego bilo koja Canon kombinacija koju NCL odobrava. S obzirom da si koristio aparate obje tvrtke, pretpostavljam da nije naročit problem naučiti kako što funkcionira (svaki fotić u principu ima iste osnovne funkcije). Jel bolji Nikon D90 il Canon 60D?
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Bolji je D90, ali posto nisu "iste" kamere u pitanju ne bih se upustao u detaljnije poredjenje.

Generalno sve ti je to maltene isto, ako znas dobro da koristis DSLR jedne firme, znaces ih sve, samo ce ti trebati neko kratko vreme da se priviknes.

Po meni licno Nikon je bolja opcija za brodsku fotografiju i medju svima njima D90 kao najbolje resenje, sama kamera pravi odlicne fotke, boju su savrsene za kameru tog cenovnog ranga, izdrljiva i pouzdana do bezvesti i sto je najbitnije veoma je lak, a to ti je prvo i osnovno kod kamere namenjene za brodsku fotografiju.
Sa Canon mark 5 sam tukao par formalki na najjacim studijima i malo je falilo da trazim medical zbog bolova u desnoj ruci.

Jos cekam da mi jave da li sam prosao i cim se to desi(nadam se pozitivnom odgovoru) uzimam D90, lens cu za prvo vreme koristiti ovaj sto mi je ostao(18-55) a za flash mi je najveci cim jer ne znam sta je 'dozvoljeno'.
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Canon 5D Mark II je odlična kamera, al definitivno nije za brodsku fotografiju. Uspoređivala sam ponuđene modele, iščitavala forume i došla do istog zaključka, dakle, definitivno Nikon D90, najpovoljniji je, dok me Canon 60D vukao jer sam dosad koristila njihove fotiće i boje su prekrasne  :) al za brod je manje-više bitno da je kamera brza, izdržljiva i koliko-toliko povoljna. Jesi bio na Skype intervju ili čekaš rezultate s prvog? Zašto mijenjaš kompaniju? NCL se nekima učinio neisplativ baš zbog kupnje opreme, iako i Image traži isto, a kažu da nema bonusa, što nisam provjerila direktno s regrutericom, bilo mi je glupo pitati  oT
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Hmmm, gde da pocnem...?

Nisam jos dobio odgovor sa interviju-a, tako da jos cekam.

Ne menjam kompaniju, nego sam odlucio da posle skoro dve godine odem ponovo na brod, licno mislim da prva dva puta nisam u potpunosti shvatio koliko isti nude i koji je u stvari raspad ovde na Balkanu.

Posto sam radio na tri kompanije do sada a imam puno informacija sa ostalih na kojima nisam, rekao bih da je za nas fotografe NCL najbolja solucija.
Jeste da kupujes opremu odmah ali bar za razliku od Image-a imas opciju da biras, nadjes jeftinije, obe karte su ti placene, viza i medical ti se refundiraju(to ne radi niko drugi) i sto je najbitnije vece su pare negoli na Image-u.
Da ne govorim o pritisku koji je Image izmislio u ovom obliku i podigao ga na nivo koji je ne dostizan.

Image je jedino dobar da odradis jedan ugovor i steknes iskustvo, to je jedino sto im ne manjka i da postavis sve fotografe sa svih kompanija, tacno bi videla koliko su Image fotografi jaci(znanjem) od svih.
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
E, da, tako sam i ja procijenila - kameru ionako kupuješ za Image, još im plaćaš depozit i plaća photoga 2 (il3?) je oko 1200 dolara, što je na NCL-u početnička, na Carnivalu ne možeš uopće napredovati i bonusi su navodno osrednji, dok NCL ima ok brodove, promocije, refundiraju medical i visu  :-))))' navodno ni tempo nije užasan kao na Image-u, dok jedino za te bonuse nisam sigurna. Jedan dečko s intervjua je rekao da su mu u EP rekli kako NCL ne daje bonus od prodaje, a regrutericu, kako rekoh, nisam pitala, pa eto. Al s njihovom fiksnom plaćom, bez ijedne promocije, čak i uz kupovinu cijelog foto kita i dalje sam u plusu, što sa 700 početničkih dolara na Imageu nema šanse...
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.