Author Topic: Na koju poziciju?  (Read 16854 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JelenaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Na koju poziciju?
« on: 26/March/2009 »
Evo i mene :)
Nova sam na forumu, ali ga pratim redovno vec neko vreme, slusam vas koji ste bili na brodu, koji ste vec na brodu, koji cekate da krenete...svakako imate vise iskustva od mene ;)
Odlucila sam da idem na brod, ono sto mi je trenutno najbitnije i treba mi vas savet, pomoc, a to je pozicija za koju da apliciram? Vec 5 godina radim u firmi koja se bavi "svacim-necim" gde sam radila administraciju, do telemarketinga, pregovore sa klijentima, razno-razne promocije, dok sam poslednje 2 godine vise bazirana na pricu same izrade marketinga-tacnije photoshop,desgin... da ne smaram, uglavnom taj neki kreativniji deo posla, Engleski govorim solidno, ne perfektno, ali ga znam... Interesuje me da li sa ovim iskustvom koje imam mogu da apliciram na neku radnu poziciju koja ima veze sa hotelom ? Od samog rada na recepciji, prijava/odjava gostiju, neke pozicije iznad ili ispod... ( predpostavljam da rad na recepciji obuhvata i poznavanje jos jednog stranog jezika) ... Da li postoji mogucnost da apliciram na pozicije hostese ? ili nesto u tom pravcu slicno ?
Spomenula bih i to da sam volonter crvenog krsta 8,9 godina, i da tu imam razno-razne sertifikate, da li bi mozda postojala neka opcija da na osnovu toga mogu da prodjem u nekom radu sa decom ?
S' obzirom da sam skoro ceo forum procitala, da pratim... i videla sam razna misljenja, da li mozda postoji mogucnost rada recimo u baru sa ovim iskustvom koje imam ? Pomocnik konobara, sankera... kako oni to vec zovu ? :)
 
Unapred sam zahvalna svima... i ocekujem brz odgovor, jer bih ja vec kkrenula u akciju.... ;))

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Na koju poziciju?
« Reply #1 on: 26/March/2009 »
Vise-manje sve pozicije koje spominjes su "entry level" pozicije, i na njih se upada sa kakvim-takvim znanjem jezika, nikakva to filozofija nije. Ja bih ti preporucio gift shop, ali kazem ti, sve pozicije koje si nabrojala su ti dostupne, ukljucujuci i YC (rad sa djecom).

Sretno!  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #2 on: 26/March/2009 »
Vise-manje sve pozicije koje spominjes su "entry level" pozicije, i na njih se upada sa kakvim-takvim znanjem jezika, nikakva to filozofija nije. Ja bih ti preporucio gift shop, ali kazem ti, sve pozicije koje si nabrojala su ti dostupne, ukljucujuci i YC (rad sa djecom).

Sretno!  :pop:

svaka cast Sefe,sto ne preporucujes ljudima ovde pozicije u mnogoljudnim depatmentima kao sto su F & B i HK
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Na koju poziciju?
« Reply #3 on: 26/March/2009 »
Ne zelim da se ljudi ubiju od posla  no;;;, to uvijek mogu izabrati poslije prvog ugovora, ako im tako diktiraju prioriteti.
Ja im zelim da prvi ugovor prodju malo lakse, pa makar i ne zaradili previse. Nije sve u novcu.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #4 on: 26/March/2009 »
Naravno,a i znam dosta ljudi (oko 5) koje sam sreo kad sam bio u hotelu u Westonu,Florida,koji su bili u istom hotelu,na medical off-u,morali na operacije kicme,a jos su cak i crnci,bili su prilicno snazni momci.

Btw,sefe,evo upravo cujem na vijestima da su opet pirati u Somaliji oteli dva broda,jedan iz Grcke a drugi iz Norveske.  ??? ???
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline JelenaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #5 on: 27/March/2009 »
Quote
Vise-manje sve pozicije koje spominjes su "entry level" pozicije, i na njih se upada sa kakvim-takvim znanjem jezika, nikakva to filozofija nije. Ja bih ti preporucio gift shop, ali kazem ti, sve pozicije koje si nabrojala su ti dostupne, ukljucujuci i YC (rad sa djecom).

Sretno!  :pop:


Hvala Sefe na brzom odgovoru zaista ;)
Kazes da su mi sve opcije dostupne ... to zvuci lepo... nego me interesuje, konkretnije nesto u vezi ove pozicije rada sa decom ? I sta mogu da ocekujem od pozicija vezano sa hotelom ?
Hvala unapred...

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #6 on: 30/March/2009 »

Hvala Sefe na brzom odgovoru zaista ;)
Kazes da su mi sve opcije dostupne ... to zvuci lepo... nego me interesuje, konkretnije nesto u vezi ove pozicije rada sa decom ? I sta mogu da ocekujem od pozicija vezano sa hotelom ?
Hvala unapred...
:-))))' pozdrav,tako je i mene isto zanima rad s djecom,youth staff pozicija,mada sam primila nekoliko starnica u vezi tog posla,sve je objasnjeno,ali bi ipak volila da  se javi neko ko je to radia,jer sad nakon sta 5.mj.cekan ukrcaj za shop,a stiga je i ugovor  iden po visu,ali nema datuma,predlozeno mi je iz agencija da oden na interview za youth staff,tako da sad nisan pametna,a znan da je to dobar posao ako volis tako nesto(kao i sve),mislim totalno dva razlicita posla duty free shop i youth staff... ucetvrtak kad oden po visu,.2.04. otici cu do EP na rjesavanje testa,marlin test ili tako nekako,pa ako se to prodje onda se ide na iterview usubotu!test je ja mislim cisto znanje englesko,valjda neke fraze i tako to... oT oT oT oT :-))))' :hekla:nedoumice-dvojbe-trojbe-------heeeeeeelp :-* :uzdravlje: :uzdravlje:

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #7 on: 30/March/2009 »
:-))))' pozdrav,tako je i mene isto zanima rad s djecom,youth staff pozicija,mada sam primila nekoliko starnica u vezi tog posla,sve je objasnjeno,ali bi ipak volila da  se javi neko ko je to radia,jer sad nakon sta 5.mj.cekan ukrcaj za shop,a stiga je i ugovor  iden po visu,ali nema datuma,predlozeno mi je iz agencija da oden na interview za youth staff,tako da sad nisan pametna,a znan da je to dobar posao ako volis tako nesto(kao i sve),mislim totalno dva razlicita posla duty free shop i youth staff... ucetvrtak kad oden po visu,.2.04. otici cu do EP na rjesavanje testa,marlin test ili tako nekako,pa ako se to prodje onda se ide na iterview usubotu!test je ja mislim cisto znanje englesko,valjda neke fraze i tako to... oT oT oT oT :-))))' :hekla:nedoumice-dvojbe-trojbe-------heeeeeeelp :-* :uzdravlje: :uzdravlje:

test je gramatika, prepoznavanje sta je receno  i jos po nesto
evo ga demo testa
http://www.marlinstests.co.uk/online_flash_test.php?tid=5

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #8 on: 30/March/2009 »
test je gramatika, prepoznavanje sta je receno  i jos po nesto
evo ga demo testa
http://www.marlinstests.co.uk/online_flash_test.php?tid=5

:rolleyes:jesi brrrrzzzz,tnx,ma da pretpostavila san da je tako nesto,nije to problem,nikakvi,a nece bit ni razgovor,ma mogu oni bit sritni sta zaposljavaju ovakve ljude,...zar ne? ::yes::..... :run:

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #9 on: 30/March/2009 »
:rolleyes:jesi brrrrzzzz,tnx,ma da pretpostavila san da je tako nesto,nije to problem,nikakvi,a nece bit ni razgovor,ma mogu oni bit sritni sta zaposljavaju ovakve ljude,...zar ne? ::yes::..... :run:

Naravno ;)  :deda: ::yes::
speedy gonzales  ako se secas tog crtaca ;)

Offline JelenaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #10 on: 30/March/2009 »
test je gramatika, prepoznavanje sta je receno  i jos po nesto
evo ga demo testa
http://www.marlinstests.co.uk/online_flash_test.php?tid=5



Tmf , ajde ako nije problem tih nekoliko stranica sto si primila gde kazes da ima dosta toga objasnjeno, podeli sa nama, bice od koristi ;)

Hvala unapred...  ;)

Offline JelenaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #11 on: 30/March/2009 »

Tmf , ajde ako nije problem tih nekoliko stranica sto si primila gde kazes da ima dosta toga objasnjeno, podeli sa nama, bice od koristi ;)

Hvala unapred...  ;)


Sorry... omaklo mi se... Tbf  oT

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #12 on: 31/March/2009 »

Sorry... omaklo mi se... Tbf  oT
hi hi..moze,ali cu stavit pod hotel department-youth staff!  :rolleyes:

Offline JelenaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #13 on: 31/March/2009 »
hi hi..moze,ali cu stavit pod hotel department-youth staff!  :rolleyes:



Vazi tbf- cekam ....  ;)

I hvala ti unapred  ;D

Offline Miss J

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Na koju poziciju?
« Reply #14 on: 01/April/2009 »
Uplasi me ovo  -()- Ne kapiram ovo sa povredama, da li je moguce? A ove jbn pirate da ne komentarisem? Kakve brodove otimaju? Tankere ili sta god?