Author Topic: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?  (Read 9992 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« on: 03/November/2012 »
Da li neko zna koliko je Glavna autobuska u Zagrebu udaljena od Hotela "I"Remetinečka Cesta 106 ??? Da znam koliko ce da me odere taksi :P

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #1 on: 03/November/2012 »
Da li neko zna koliko je Glavna autobuska u Zagrebu udaljena od Hotela "I"Remetinečka Cesta 106 huh Da znam koliko ce da me odere taksi :P

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #2 on: 03/November/2012 »
Da li neko zna koliko je Glavna autobuska u Zagrebu udaljena od Hotela "I"Remetinečka Cesta 106 ??? Da znam koliko ce da me odere taksi :P

Nije tako strašno, 6-7 kilometara. Ne bi trebalo biti preko 50 kn - 7,8 eura. Uzmi taxi Cammeo, Eko taxi ili Radio taxi zagreb, bilo koji što je pun reklama (najčešće Škoda Octavia), ovi "privatni" su skuplji i veća je šansa da te oderu  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #3 on: 03/November/2012 »
Da li neko zna koliko je Glavna autobuska u Zagrebu udaljena od Hotela "I"Remetinečka Cesta 106 huh Da znam koliko ce da me odere taksi :P

Ne moraš postavljati isto pitanje/isti post na dva ili "ne daj Bože još više" mjesta  :deda:
Once a sailor, always a sailor.

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #4 on: 03/November/2012 »
Da li neko zna koliko je Glavna autobuska u Zagrebu udaljena od Hotela "I"Remetinečka Cesta 106 huh Da znam koliko ce da me odere taksi :P
Uh! Dosta je daleko! Problem je što busom ulaziš preko istočnog dijela grada, a Hotel I je na suprotnoj strani, pa ne možeš niti zatražiti vozača da te ostavi blizu.
Javnim prijevozom možeš doći bez presjedanja i uz par-sto metara pješačenja. Vozi ti tramvaj broj 6 s Autobusnog kolodvora... u smjeru zapada...  stanica odmah preko puta kolodvora (tramvaj ide u smjeru kretanja vozila čiju si cestu prešao). Broj stanica ne znam... no velika većina tramvaja ima displeje u kolima, pa kad ti piše Savski gaj silaziš na toj ili slijedećoj... svejedno! Dalje pitaj ljude jer je ovako teško objasniti.
Taxi? Sumnjam da češ proći ispod 100 kuna... to je oko 15 eura, pa vidi koliko ti je to isplativo.

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #5 on: 03/November/2012 »
Nije tako strašno, 6-7 kilometara. Ne bi trebalo biti preko 50 kn - 7,8 eura. Uzmi taxi Cammeo, Eko taxi ili Radio taxi zagreb, bilo koji što je pun reklama (najčešće Škoda Octavia), ovi "privatni" su skuplji i veća je šansa da te oderu  :uzdravlje:
7,1 kilometara kaže na karti... no sumnjam da će proći ispod 100 kuna, čak i s Cammeom!

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #6 on: 03/November/2012 »
Maki, ovako, najbrže ti je ići na tramvaj broj 7, on ti isto staje preko puta autobusnog kolodvora. Sjedneš na sedmicu i voziš se stanice Jadranska avenija, to ti je stanica ispod velikog kružnog toka, sljedeći orijentir ti je Arena Centar ili ti sama rukometna Arena. Kako ćeš ići prema areni s lijeve strane ćeš vidjeti Hotel I. Malo još pogledaj google maps i nema šanse da se izgubiš

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #7 on: 03/November/2012 »
7,1 kilometara kaže na karti... no sumnjam da će proći ispod 100 kuna, čak i s Cammeom!

Teoretski bi trebao. Ali kod nas ništa nije sigurno  :rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #8 on: 03/November/2012 »
Blade...iz tramvaja ne može vidjeti Arenu! Kod Savskog gaja mu smeta rotor ispred njega, a ako ide stanicu dalje, onda je ispod rotora pa ne može vidjeti ništa! Jednostavno mora izaći na jednoj od te dvije stanice i dalje je lako!

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #9 on: 03/November/2012 »
HVala puno na informaciji, valjda nece da me izadje bas 15e :D qq  :pad:

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #10 on: 03/November/2012 »
Teoretski bi trebao. Ali kod nas ništa nije sigurno  :rofl:
Hahahahahahaha... baš tako! Velkam tu Kroejša!
No prvi je uvijet Cammeo ili Eko taxi....  NIKAKO neki drugi, puno su skuplji! Oba taxija stoje nasuprot Autobusnog kolodvora, a NE na samom kolodvoru. Ovi na kolodvoru su skuplji.... puno skuplji!

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #11 on: 03/November/2012 »
Joj Plasite me ..ja se jedva snalazi po BGu a bila sam mali milion puta,kako li cu tek u Zagrebu :( A koliko kostaju karte za gradski u evrima? I taksisti da li primaju evre?

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #12 on: 03/November/2012 »
s tramvajem će te koštati samo 12 kuna (~1.5€), odmah preko puta autobusnog ti je tramvajska stanica, pošalji sms "zg" na broj 8585 i karta ti vrijedi 90minuta..
isprintaj si kartu sa http://www.zet.hr/media/141941/tram%20mreza%20dnevna%209_2012.pdf , a moraš do stanice "Arena Zagreb" ako se ne varam.
ako si prvi put u zg, odi lijevo sa 6-icom do trga bana Jelačića, i onda sa 14 do arene zg.. ne znam jel to najkraći put, ali vidiš najviše znamenitosti

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #13 on: 03/November/2012 »
haha veruj da ni ovde nije nista bolje..vidim ja da ce mi cela ova situacija sa brodom da me izadje djavo ipo!

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #14 on: 03/November/2012 »
Tramvajska karta je oko 10 kuna... valjda  :rolleyes: to je nešto manje od 1,5 eura i kupi ju na kiosku, a ne u tramvaju. Jeftinije je!
Taxisti i euri? Nemam pojma... nisam nikad niti pitao niti pokušavao platiti u eurima. Imaš na Autobusnom OK mijenjačnice pa to odmah riješi tamo.