Author Topic: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?  (Read 9993 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #15 on: 03/November/2012 »
Ma taxijem idi, Cammeo je zakon, mozes ga naruciti i web aplikacijom  :google!:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #16 on: 03/November/2012 »
s tramvajem će te koštati samo 12 kuna (~1.5€), odmah preko puta autobusnog ti je tramvajska stanica, pošalji sms "zg" na broj 8585 i karta ti vrijedi 90minuta..
isprintaj si kartu sa http://www.zet.hr/media/141941/tram%20mreza%20dnevna%209_2012.pdf , a moraš do stanice "Arena Zagreb" ako se ne varam.
ako si prvi put u zg, odi lijevo sa 6-icom do trga bana Jelačića, i onda sa 14 do arene zg.. ne znam jel to najkraći put, ali vidiš najviše znamenitosti

Oke hvala puno! Prvi put sam u Zagrebu :)

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #17 on: 03/November/2012 »
Joj Plasite me ..ja se jedva snalazi po BGu a bila sam mali milion puta,kako li cu tek u Zagrebu :( A koliko kostaju karte za gradski u evrima? I taksisti da li primaju evre?
Sve me to ludo podsjeća na moj nedavni dolazak u Beograd i pokušaj pronalaska Savske ulice! Bio sam na 200 metara od njega kad sam izašao iz busa... a ljudi me uputili na posve krivu stranu. Mobitel mi trokirao i sat vremena sam šetao po Beogradu!  :waiting:

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #18 on: 03/November/2012 »
Ma samo da ne zakasnim na intervju :D Videcu onda kada budem stigla u Zagreb koliko vremena imam do 9. sati..tacnije moram biti ranije u hotelu dok se spremim itd. Ako budem stigla dosta ranije u ZG onda se mozda i upustim u ovu pustolovinu jurnjave kroz Nepoznat grad :D al ako bude knap platicu taksi pa sta bude !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #19 on: 03/November/2012 »
Ne moraš postavljati isto pitanje/isti post na dva ili "ne daj Bože još više" mjesta  :deda:

Spojio sam 2 topica, a u slucaju ponovljenog prestupa, poklanjam joj ban na 12 godina  :ban:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #20 on: 03/November/2012 »
Spojio sam 2 topica, a u slucaju ponovljenog prestupa, poklanjam joj ban na 12 godina  :ban:

Hahahah so sorry Boss  :-*

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #21 on: 03/November/2012 »
E ma ne deru taxiji u zg vise jer ih pojela konkurencija. to su prije derali.

Najlakse ti je da izajesh iz hotela i prvu busnu stanicu koju vidis pitaj nekog ko je na stanici koji autobus ide na savu.
Kad ti kazu sacekas bus. do save imas par minuta. Tam je okretiste za tramvaje. Izajes van i sjednes na tramvaj broj 7. on ti prolazi pored autobusne, pise ti velikim slovima autobusni kolodvor nemosh fulat. Imas nekih 40min sa njim jer ide duzim putem. al nebitno. ustedio si bar 10 eura ak ne i vise i nemosh se izgubit nema sanse.

Kartu do save nemoj platit. Nece te niko nisht pitat, kratka je relacija. Na savi kupi za tramvaj jer duza je voznja, mogli bi te uvatit.


Ja taksi koristim sam ak zurim ili kasnim. Inace u bilo kojem dijelu svijeta. Volim sam da se snalazim.

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #22 on: 03/November/2012 »
Neznam kad je zadnji put natal bio u Zgu, no ugl. nemaš baš bus do save... imaš na glavnom kolodvoru bus za Lanište di se i nalazi hotel i, ali najjednostavnije ti je sjesti na tramvaj 7 i izaći van na Jadranskoj aveniji, od tamo imaš 10 min pješke do hotela... evo da ti još malo pomognem, aplikacija za okvirni izračun cijene ako odlučiš ići taxiom.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #23 on: 03/November/2012 »
Neznam kad je zadnji put natal bio u Zgu, no ugl. nemaš baš bus do save... imaš na glavnom kolodvoru bus za Lanište di se i nalazi hotel i, ali najjednostavnije ti je sjesti na tramvaj 7 i izaći van na Jadranskoj aveniji, od tamo imaš 10 min pješke do hotela... evo da ti još malo pomognem, aplikacija za okvirni izračun cijene ako odlučiš ići taxiom.

Znaci sa Glavne buske hvatam tramvaj 7 (neko mi rece da je preko puta buske i stanica za 7) odatle se putuje koliko min otprilike do  Jadranske avenije? Nije frka mogu ici i peske posle do hotela samo da nisu komlikovane ulice :D Znaci koliko bi mi vremenski izaslo sve ukupno?

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #24 on: 03/November/2012 »
tim putem otprilike pola sata, možda i malo više ovisno o prometu.. koliko vremena uopće imaš od dolaska u zg do intervjua?

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #25 on: 03/November/2012 »
tim putem otprilike pola sata, možda i malo više ovisno o prometu.. koliko vremena uopće imaš od dolaska u zg do intervjua?

To jos uvek nista ne znam,iz Bg krecemo busem u 23h, e sad dal cu putovati 6,7 ili 8 sati nemam pojma,zavisi i od granice.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #26 on: 03/November/2012 »
Neznam kad je zadnji put natal bio u Zgu, no ugl. nemaš baš bus do save...

Bio sam sad za vikend u ZG i radio sam u zg jedno vreme. Nemogu reci da se snalazim za 10 u zg al snaci se znam.
Kad sam radio u zg bio sam na stanu u Botinecu a bus za Botinec prolazi remetinackom. Ako pogledash na karti vidi se da je remetinacka odma posli rotora sto znaci da prolazi bus remetinackom odnosno pored zatvora remetinec.

http://www.zet.hr/media/62449/110.pdf - sa ovim busom sam iso a ovo je njegova ruta: 110   Savski most - Botinec   Savski most, (>Jarunska), Jadranska av., Remetinečka, >Karlovačka, >Brezovička, >Baščanske ploče, >Zlatarova zlata, >Naletilićeva

A opet pitanje je bilo kako od hotela doci do autobusne a ne od autobusne do hotela. El tako? :)

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #27 on: 06/November/2012 »
Dobro, jeste se vi snašli po tom Zagrebu ili ste se izgubili, pa je vrijeme da organiziramo potragu?  b00/

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #28 on: 06/November/2012 »
Pa valda jesu. Ma lako se snaci u ZG, bash je grad jednostavan, pogotovo taj dio.


Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: koliko ce da me odere taksi u Zagrebu?
« Reply #29 on: 07/November/2012 »
Ljudi nije bilo strasno! Taxi nam je uzeo (bio je cammeo ja mislim) oko 54 kune tako da je to bilo okej kad pretvorim u dinare i s obzirom da bas i nije bilo tako blizu od Glavne buske stanice. Tako da sve u svemu svi su bili fini i ljubazni i za prvi put u Zagrebu mogu reci da sam se lepo provela i da imam samo lepo iskustvo. I BTW svi smo cini mi se i prosli juce na intervjuu. Sinisa i Andrej su opaljeni sto posto :D Skroz su bili pozitivni i non stop su se sprdali sa nama. Ako bog da,u decembru palimo za Ameriku :))