Author Topic: Grand Circle Cruise Line - Belgrade/Serbia on Wednesday, Nov 7th 2012  (Read 26874 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
What is new at Grand Circle Cruise Line?

Grand Circle Cruise Line has started with hiring for the upcoming season 2013.
For our ship teams in Europe we are looking for flexible, open minded and passionate hospitality professionals
The first interview sessions in 2012 will be held in Serbia, Bulgaria, Romania, Slovakia, Indonesia and Dominican Republic.
During January/February 2013 we will continue in Spain, Italy, Poland, Croatia, Hungary, Latvia, Lithuania, other European countries and India.

http://www.jobsgccl.com/

Upcoming interview sessions
Belgrade/Serbia on Wednesday 7th November

HOTEL TOWNHOUSE 27

Maršala Birjuzova 56, 11000 Belgrade, Serbia
Hotel Townhouse 27

All applicants attending the interview will receive a written invitation!
Please do not forget to bring your English CV and a passport copy with you and be advised that the session may take up to three hours.


****************

Da li neko dolazi od Vas?  :)

Offline nole

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: GCCL - Belgrade/Serbia on Wednesday, Nov 7th 2012
« Reply #1 on: 05/November/2012 »
Ide li neko ovde? :D

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Idem ja, ako me ne uhvati veća temperatura i kijavica :)

P.S. Hvala Šefe na prebacivanju ovde!  ::yes::

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Ja ću pričekati da dođu u 'rvatsku. Nema se para   :nono:  oT
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Ima li neko iskustva sa ovima?I jel moze na intervju da dodje ko hoce ili oni odlucuju na osnovu online prijave?

Offline dejanribare

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
I mene zanaima da li treba da cekam da mi odgovore na prijavu ili u svakom slucaju da sutra idem u Beograd bez obzira sto jos uvek nema odgovora.
Inace mi je ovo prvi post ovde (i uopste bilo gde) a pratim ovaj forum mesecima... oT

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Propustila sam ovo, tek sam sad videla  oT -()-

Pa kako je bilo - koje su pozicije u ponudi, jel ima neko da je bio??? Hajde pisite!!

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Meni je bilo zakazano u 14h, dosao nekih 25 minuta ranije i oko 10min do 2 je krenuo intervju. Malo manje od pola sata je trajalo. Na razgovoru su bili glavni iz HR departmenta  Patrick Schiehlen i  Mina Miljkovic. Mina je izuzetno pozitivna i srdacna osoba i ona je bila sa desne strane i lap top ispred nje a ceo intervju je bio na engleskom i vodio ga je gospodin Patrick. Seo sam ispred njega. 1 na 1. Sve je bilo u veoma izuzetnom i prijatnom raspolozenju, kada ga vode dvoje profesionalaca potencijalni kandidat se oseca veoma smireno i skoro bez treme. Naravno blaga trema je kod mene postojala + sto sam imao tog i dan pre temperaturu preko 37.5.

Pitanja su bila sledeca, redosled je bio sigurno malo drugaciji.

Predstavljanje, rad u hotelu gde  sam radio? pocetkom 2000. godine na recepciji i nocne smene. U turizmu imam oko 14 godina rada.
Ko su bili gosti?
Sta znam o GCCL? Rekao sam da veoma mi je lepo ime Grand Cruise Circle Line. Da imaju 16 brodova.
     Ko su putnici na GCCL recnim brodovima? Rekao sam da su iz zapadne Evrope, medjutim ne, samo su Americans.
Koje su starosti? Stariji gosti.
     Koja je razlika izmedju recnih brodova - hotela i Velikih hotela na kopnu?
Da li sam ozenjen? Zasto bih isao da radim na brodu?  Da li moja zena zna da sam ja danas tu? Da, to je nasa zajednicka odluka.
Bilo je tu jos pitanja. Krivo mi je samo sto kod jednog sam dao malo "filozofski" odgovor.
Kada putnici dodju na brod sta vide? Rekao sam jedno veliko Welcome! Posle kod kuce, oh sto nisam jos dodao vide mene. Sve kasnije prodje kroz glavu. :smack:

Nekih 5-10 min na kraju, da li imam neka pitanja. Postavio sam oko 3 - 4 pitanja, plus jos neka tokom odgovora tokom intervjua.
 - Kako posreduju kod dobijanja radne vize. Dobija se Nemacka radna viza i mislim da je i nemacki sea book.
 - Zasto na dva njihova broda u Rusiji rade samo Rusi? - Veoma tesko dobijaju vize
 - Vi imate i Brod na Nilu u Egiptu? Vise ne

Bilo je jos neko pitanje koje sam postavio, a onda je gospodin Patrick pricao o firmi, gde sve posluju, gde je sediste. Ovo sada je za posao za sledecu 2013. sezonu, odgovor da li sam prosao bice sledece nedelje i posto sam zaposlen koliko mi treba da napustim tenutnu fimu - otkazni rok.

Ljubazno smo se pozdravili i to je to :)

U holu hotela TOWNHOUSE 27 u Beogradu, bile su dve devojke posle mene koje su isto cekale za razgovor. Nisam nesto mnogo razgovarao sa njima jer me temp. malo uspavljivala i zurio sam na bus. Znam da prva koja je dosla vec imala iskustva na transatlantik brodovima, a druga je radila u Americi. Pozdravljam ih ovom prilikom :)

Ako Vam bude trebalo jos nesto oko ovog intervjua, slobodno pitajte, tu sam.  :uzdravlje:



Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
A za koje pozicije je bio intervju??

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
i za koju poziciju si prošao, ajvonn??  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Agent noći  :D Night Guest Agent

Eh nadam se da sam prošao i dalje, a to cu znati sledeće nedelje. Posto nemam iskustva na brodu (osim sto obožavam morsku i rečnu hranu), predložena mi je pozicija NGA.  :)

Bile su sve Hotel pozicije, a još uvek se možete prijaviti pa ili u Sofiju ili u Zagreb  http://www.jobsgccl.com/.



Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Agent noći  :D Night Guest Agent

Eh nadam se da sam prošao i dalje, a to cu znati sledeće nedelje. Posto nemam iskustva na brodu (osim sto obožavam morsku i rečnu hranu), predložena mi je pozicija NGA.  :)

Bile su sve Hotel pozicije, a još uvek se možete prijaviti pa ili u Sofiju ili u Zagreb  http://www.jobsgccl.com/.




hahaha odlično, čestitam  :uzdravlje: to je i meni svojevremeno gdin Damir iz Riversidea predlagao, prije godinu, dvije... što su ti obećali, kakva je plaća?
Once a sailor, always a sailor.

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Plata je valjda koliko sam razumeo sa tipsovima oko 800e a ako nema tipsova oko 450e. Inace i ova druga bi mi dosta znacila kao pocetak vodene karijere :)  :bathtime:  :D 

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Plata je valjda koliko sam razumeo sa tipsovima oko 800e a ako nema tipsova oko 450e. Inace i ova druga bi mi dosta znacila kao pocetak vodene karijere :)  :bathtime:  :D 

TAKO MALO???  oT Nadam se da si nešto krivo shvatio, možda je 800 € + tips. U svakom slučaju, negdje se mora početi  :yahoo:
Once a sailor, always a sailor.

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
mozda je i to posto je pred kraj intervjua je samo Patrik pricao a mene malo temperatura usporila tako da sam samo slusao i klimao glavom. Danas nemam temperaturu a da je mozda danas trebao biti intervju trajao bi sigurno skoro sat vremena  :D.

Sta reci Legionar iz tvojih usta u bozije usi,  :uzdravlje: