Author Topic: Ukrcaj 25.11. kako ce meni racunati porez za tih 35 dana?  (Read 4164 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline patriziak

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Dakle...Kako ce se meni izracunavati porez za tih 35 dana? Nije vazno sto ja imam ugovor na 8 mj i sto cu u konacnici imati 183 dana, ali ih necu imati u 2012. Kako se to onda izracunava?

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Ovisi o placi. Ako ti je placa ispod nekog minimum nece ti nista naplatiti.
 

Offline patriziak

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
ah vjerovatno je...idem kao ass. waiter...pa ono

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
ah vjerovatno je...idem kao ass. waiter...pa ono

Nece ti racunati porez bez obzira na broj dana, nemas dovoljno veliku placu kao assistant waiter. Imas pravo na pomorski dodatak od 400 kn po danu, znaci ako ti je placa ispod 400 kn/dan, ne placas porez.  Ali ne bih se cudio da se i to promijeni.
Once a sailor, always a sailor.

Offline patriziak

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Nece ti racunati porez bez obzira na broj dana, nemas dovoljno veliku placu kao assistant waiter. Imas pravo na pomorski dodatak od 400 kn po danu, znaci ako ti je placa ispod 400 kn/dan, ne placas porez.  Ali ne bih se cudio da se i to promijeni.


Hvala ti :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Once a sailor, always a sailor.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
ala nisan ovo znala. ja san se ukrcala 24.10. 2014. i isto san se pitala kako će mi sad to naplatit. u poreznoj mi je žena rekla da iman manje od 183 dana pa da moran platit porez.

meni sad nije jasno ako u prošloj godini imaš 183 ili više dana je li plaćaš 1200kn (ili koliko vec) na doprinose ili ne plaćaš ništa ili plaćaš manje od tog iznosa.

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
 oT

Doprinosi su jedno, porez drugo...

Doprinose placas uvijek oko 1200, ako se prijavis...Porez bi trebala platiti ako imas manje od 183 dana i placu vecu od 400kuna dnevno...Mi robovi na kruzerima nemamo toliko pa nije ni bitno koliko smo na brodu...

Budes li opet na poreznoj, reci teti kako je stanje da ne daje misinformacije drugima ko i svi u drzavnim upravama...

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
sorry krivo san se izrazila. aha ok sad mi je jasnije tih famoznih 400 kn, bila san pomalo zbunjena oko toga..

pa ne znan zašto mi je to rekla ako očigledno iman manju plaću od toga. uf  a nadan se da je više neću morat gledat....

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
oT

Doprinosi su jedno, porez drugo...

Doprinose placas uvijek oko 1200, ako se prijavis...Porez bi trebala platiti ako imas manje od 183 dana i placu vecu od 400kuna dnevno...Mi robovi na kruzerima nemamo toliko pa nije ni bitno koliko smo na brodu...

Budes li opet na poreznoj, reci teti kako je stanje da ne daje misinformacije drugima ko i svi u drzavnim upravama...

400kn dnevno je 12.000 mjesečno to je cca 1700usd, nije baš neka velika cifra  :hmm:

"It always seems impossible until it's done"

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Znaci u slucaju da si pomocno hoteljsko osoblje tebi se uvijek racuna ista osnovica za pomocno hoteljsko osoblje, ili ako mi je placa 4400 dolara plus bonusi onda ce te utrpati u drugu kategoriju ? +U+
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
ja sam baš gledao neku tablicu s doprinosima i za pomoćno hot osoblje su doprinosi bili 1200kn a za visoki hotelski menadžment je osnovica bila čini mi se 3.700kn, znači doprinosi na to su par stotina kuna veći od pomoćnog hotelskog osoblja, tako da se njima nije problem i platiti doprinose...

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Pa neces dat stvarnu placu ako ti je veca, na ugovoru ti nikad ne bude veca od tih 400 kuna tako da uvijek se racuna po pomocnom osoblju...

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Mislim nisam jos vidio ugovor, ali teta je rekla 4400 fiksno na finalnom interviewu tako da je vrijeme izgleda za Bahamsku pomorsku knjizicu, a razlika ce u zivotno osiguranje u neku drugu drzavicu  +U+
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...