Author Topic: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?  (Read 7963 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline eddie1992

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Da li netko zna kakav je postupak kod vadjenja pomorske knjizice?

jel neko zna koji su koraci od pocetka do kraja?

nigdje nemogu nac info o tome pa bi molio ljubazne ljude da napisu korake ili daju link di to pise

hvala unaprijed =""

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Re: pomorska knjizica
« Reply #1 on: 06/November/2012 »
eddie mogu ti reci kakva je situacija kod mene sto se tice pomorske knjizice....

Naime meni su iz Employment Power-a poslali sta treba da popunim, u pitanju je jedna aplikacija, a osim toga treba da posaljem skenirane sl. dokumente: kopiju pasosa, kopiju lekarskog, kopiju sertifikata (to su oni sertifikati za prvu pomoc i sl.) i kopiju LOE.

Ne znam da li je tako za svakog.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #2 on: 06/November/2012 »
Da li netko zna kakav je postupak kod vadjenja pomorske knjizice?

Prvo polažeš D1 tečaj, zatim obavljaš liječnićki pregled (za Rijeku dr.Nikolić par zgrada prije Lučke kapetanije), predaješ NAVEDENE papire na Lučku kapetaniju:

original medicinski pregled (Dr. Nebojša Nikolić –Verdieva 8, Rijeka)
preslik osobne i original / ili putovnica + preslik
2 fotografije 3 x 3,5
70 kn
original i kopija D1 tečaja
Once a sailor, always a sailor.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #3 on: 22/November/2012 »
Imam nedoumicu - tek su mi javili da sam dobila posao, a idući termin za D1 imam u Šibeniku već 26.11. S obzirom da mi još nisu javili detalje oko liječničkog pregleda, pretpostavljam da nema smisla polagati taj D1 dok ne dobijem medical. Dvoumim se isključivo zato jer mi je idući termin za D1 u Šibeniku tek u siječnju 2013, a ne putuje mi se u ZG il SPLIT jer to povećava troškove. Ovdje bih to platila 800 kn i dobila pomorsku u Lučkoj kapetaniji. Pretpostavljam da neću odmah nakon medicala dobiti datum za ukrcaj, hoću li moći čekati do siječnja :hmm:
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #4 on: 22/November/2012 »
Imam nedoumicu - tek su mi javili da sam dobila posao, a idući termin za D1 imam u Šibeniku već 26.11. S obzirom da mi još nisu javili detalje oko liječničkog pregleda, pretpostavljam da nema smisla polagati taj D1 dok ne dobijem medical. Dvoumim se isključivo zato jer mi je idući termin za D1 u Šibeniku tek u siječnju 2013, a ne putuje mi se u ZG il SPLIT jer to povećava troškove. Ovdje bih to platila 800 kn i dobila pomorsku u Lučkoj kapetaniji. Pretpostavljam da neću odmah nakon medicala dobiti datum za ukrcaj, hoću li moći čekati do siječnja :hmm:

Inače agenti znaju datum i mjesto obavljanja D1, što su ti oni rekli?
Once a sailor, always a sailor.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #5 on: 22/November/2012 »
Agencija još ništa ne javlja, osim da sam dobila posao. No, što se mene tiče, nema nikakve potrebe da mi zakazuju D1 jer sam u Dalmaciji, gdje tečajeve D1 možeš položiti svaka dva mjeseca, a pomorsku mi izdaje ovdašnja lučka kapetanija, te im to mislim predložiti - nema nikakvog smisla da trošim još 300 kn za put u ZG isključivo zbog D1 tečaja. Jasno, ako datum ukrcaja bude nezgodan, tj, u Šibeniku ne bude zgodno, onda ganjaš papire gdje stigneš.
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #6 on: 22/November/2012 »
Agencija još ništa ne javlja, osim da sam dobila posao. No, što se mene tiče, nema nikakve potrebe da mi zakazuju D1 jer sam u Dalmaciji, gdje tečajeve D1 možeš položiti svaka dva mjeseca, a pomorsku mi izdaje ovdašnja lučka kapetanija, te im to mislim predložiti - nema nikakvog smisla da trošim još 300 kn za put u ZG isključivo zbog D1 tečaja. Jasno, ako datum ukrcaja bude nezgodan, tj, u Šibeniku ne bude zgodno, onda ganjaš papire gdje stigneš.

Slažem se, ako nemaš razloga brinuti se oko liječničkog, obavi D1 sad, ako želiš :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #7 on: 22/November/2012 »
E da, taj liječnički me lagano brine, jer nosim kontaktne leće, imam dosta visoku dioptriju i 0.8 - 0.9 vidne oštrine na desnom i 0.7-08 na lijevom oku. Kontaktirala sam doduše nekoliko liječnika, uključujući Nikolića u Rijeci koji pregledava radnike za kruzer, on mi je rekao da je to dovoljno i za fotografsku poziciju, za koju sam dobila posao i fotke su mi korektne prema svim kriterijima. Zato sam odlučila riskirati i izaći na intervju. Mislim da ću ipak pričekati taj medical, pa onda D1, pa kud puklo.
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #8 on: 22/November/2012 »
ja se nisam mislio u vezi toga... sto god mogu sam prije rjesavao.. bez obzira na raspored..
ako pokazes volju i zelju da se brzo rjesi onda ce te i agent tako gledati i poslati sto prije moguce.. (govorim iz vlastitog iskustva)  :deda:
nabijem te...

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #9 on: 22/November/2012 »
Pa nema tu što agent odlučivati, moraju ti prvo poslati popis liječnika kod kojih možeš obaviti medical, uostalom, za NCL nas nema milijun kao za druge kompanije. xxxxxxxxx
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline green_eyes

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #10 on: 16/August/2016 »
Imam jednu nedoumicu, ako neko moze da pojasni.  Ep, agencija koja mi je posrednik, zahteva da izradim Seaman book. Prvo uplacujem taksu od 50$ na racun Bahamas Maritime Authority. E sad, imala sam problem u banci pri uplati na njihov racun, i uplata nije uspela. Da li je neko imao slican problem?

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #11 on: 17/August/2016 »
@green_eyes

For Applications forwarded to BMA New York Office: 
Bank:    Bank of America
Branch:   750 Third Avenue
New York, NY 10017
Account Number:  226004440000
Routing Number:  026009593 
ACH/Direct Deposit:   054001204
Swift Code:   BOFAUS3N

For Applications forwarded to BMA London Office: 
Bank:    Barclays Bank PLC
Branch:   Hanover Square, London
Sort Code:   20 36 47
Account Number:  58053733 (for US dollar payments only)
Account Number:  20581038 (for Sterling payments only)
Account Number:  78651211 (for Euro payments only)
Swift Code:   BARC GB 22
 
For Applications forwarded to BMA Nassau Office: 
Bank:    First Caribbean International Bank
Branch:   Shirley Street Branch, Nassau, Bahamas
Account Number:  3012713 (US$ only)
CHIPS UID:   071448
Swift Code:   FCIBBSNS

Info na snazi od 29/1/2016
Bulletin broj 81/BMA.

Možda da regrutere EP-a pitaš u koji ured BMA-a uplaćuješ taksu. Ili su ti već rekli?

Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.

Offline green_eyes

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #12 on: 18/August/2016 »
Imala sam to, hvala na trudu :).  Resili smo to nekako. Neuki ovi bankari sa deviznim uplatama i transferima. Na kraju pobedila logika  :clapping:.

Offline :D little one

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • everyone knows me in my own little world i live in
    • View Profile
Re: kakav je postupak va?enja pomorske knjižice?
« Reply #13 on: 19/August/2016 »

@green_eyes
Sve kulio.
Dobro je dok logika još funkcioniše. Lično sam prestala da oslanjam se na nju od kada je popularni lik iz popularnog vica bacao kockice u vodu, a izlazili su krugovi nakon čega je logično zaključio da logike nema.
Važno je da uspešno si/ste rešila/rešili nedoumicu, a još važnije da zadovoljna si ishodom i pozicijom na koju ideš. (:
Mirno more. Sve dobro svima, ništa loše nikom.