Author Topic: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a na Carnivalu?  (Read 4273 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
 Da li se uniforma za asst. waitera na carnivalu placa i koliko?
Neko mi je rekao da su uniforme +cipele oko 600 dollara s tim da ti to odbiju od prve plate...pa za koje pare onda radim taj mesec  
-()- Ja se iskreno nadam da je to dezinformacija.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za asst. waitera?
« Reply #1 on: 07/November/2012 »
Da li se uniforma za asst. waitera na carnivalu placa i koliko? Neko mi je rekao da su uniforme +cipele oko 600 dollara s tim da ti to odbiju od prve plate...pa za koje pare onda radim taj mesec  -()- Ja se iskreno nadam da je to dezinformacija.

nije dezinformacija, ne znam koja je cijena, ali placas uniformu sam, tj. oduzimaju ti od plaće. Jbg tko te tjera na Carnival - Cunard sve "daje" besplatno, tj. vraćaš je u laundry na kraju ugovora, gdje te čeka da se vratiš  :waiting:
Once a sailor, always a sailor.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za asst. waitera?
« Reply #2 on: 08/November/2012 »
nije dezinformacija, ne znam koja je cijena, ali placas uniformu sam, tj. oduzimaju ti od plaće. Jbg tko te tjera na Carnival - Cunard sve "daje" besplatno, tj. vraćaš je u laundry na kraju ugovora, gdje te čeka da se vratiš  :waiting:

Pa jbg, idem sa verenikom,zato su nam preporucili carnival,jer su velike sanse da idemo zajedno..znam da se placa ali bas ako je 600 dollara e onda j**** ih sve!

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a?
« Reply #3 on: 08/November/2012 »
Zavisi sve od broda do broda, negde menadzeru daju za dzabe, negde moras da platis. Kaze mi devojka da je oko 50$ dve majice-kosulje. Cipele su od 60 do 100$.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline enemybac

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a?
« Reply #4 on: 08/November/2012 »
U biti tamo placas po dvije kosulje a imas tri vrste (dan, noc, formal noc). Dakle 6 kosulja. Hlače/suknju. I cipele koje neces nikad ni nosit jer su ocajne i nisu safe shoes, ne znam u sta su se ufurali. Eto ako hoces odstetu kad se kliznes nakon mopiranja, nosi njihove :rofl: Prsluke dobivas i vracas na kraju ugovora. Ne sjecam se cifre al je prosto nemoguce da te izadje $600.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a?
« Reply #5 on: 08/November/2012 »
U biti tamo placas po dvije kosulje a imas tri vrste (dan, noc, formal noc). Dakle 6 kosulja. Hlače/suknju. I cipele koje neces nikad ni nosit jer su ocajne i nisu safe shoes, ne znam u sta su se ufurali. Eto ako hoces odstetu kad se kliznes nakon mopiranja, nosi njihove :rofl: Prsluke dobivas i vracas na kraju ugovora. Ne sjecam se cifre al je prosto nemoguce da te izadje $600.

Ma da nema sanse da je $600, drug na carnivalu mi je malo pre javio da je oko $120 i da odma skidaju od plate. Ajde to je i prihvatljivo.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a?
« Reply #6 on: 08/November/2012 »
I nista tebi Carnival ne skida od prve plate, ti dobish racun koi morash platit i cao. Nemaju oni sa vasin onboard racunom nista niti ima ko pravo sa vasom lovom da se igra. To je protuzakonito.

Ma uniforma ti je oko 100 dolara li la...
Cipele se ne placaju. Prsluci se ne placaju.

Kosulje se placaju kojima je cijena od 10 do 20 dolara. Ovisi kolko ih uzmesh. Kolko mislish da ti treba.
Hlace ili suknja su ti 10 dolara.
Kais 10 dolara.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a?
« Reply #7 on: 08/November/2012 »
Balkanci, samo preuvelicavate stvari!

"Sve je laz, samo pusta laz....sto se oko nas u krug vrti" :)
Uniformu na Carnival Cruise Lines placate vi sami, osim ako niste menadzeri. U to spadaju: jutarnje i vecernje kosulje, kosulja za elegantno vece (tzv. formal night), hlace i suknje (za one koje vole da ih nose, ali nisu obavezne), cipele (zovu ih safety shoes, ali su pomalo neudobne i skliske. U slucaju neke nezgode na brodu krivi ste jer niste imali njihove safety shoes).

Ovo su cijene po sjecanju od zadnjeg puta kad sa ja kupovao:
Hlace muske/zenske $10
Jutarnja kosulja M/Z $15-20
Vecernja kosulja M/Z $15-20
Kosulja za elegantno vece M/Z $15-20
Cipele M/Z prva dva para cipela su besplatna, a treci par ili vise placate sami po $35. Tako je bilo zadnji put 2010 kad sam ja uzimao cipele. Samo se treba obratiti menadzeru sto se tice cipela.
Masne za kosulje dobijate besplatno, kao i prsluke za jutro i vece, i prsluce za elegantno vece.

Pravilo je da se kupi po tri para svega: jutarnja kosulja, vecernja, elegantna, hlace.
Moja preporuka: Kupite 3 para jutarnjih kosulja, 3 para vecernjih kosulja, 2 hlaca, 1 kosulju za elegantno vece (jer ga imate 1 ili 2 puta po kruzu).

Po dolasku reci ce vam da kupite po tri para svega, ali nemojte jer oni samo hoce da napune budzet kompanije koji je ionako prepunjen.

Ne skidaju vam od plate nista, vec vi sami morate platiti uniformu u toku ugovora u crew office. Mozete platiti odmah ili pred kraj ugovora, ali bilo bi dobro u prva 3 mjeseca jer ce vas posle toga poslovodja smarati da to platite. Naravno, odgovor za njega je : "Platicu od sledece plate".

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a?
« Reply #8 on: 08/November/2012 »
I nista tebi Carnival ne skida od prve plate, ti dobish racun koi morash platit i cao. Nemaju oni sa vasin onboard racunom nista niti ima ko pravo sa vasom lovom da se igra. To je protuzakonito.

Ma uniforma ti je oko 100 dolara li la...
Cipele se ne placaju. Prsluci se ne placaju.

Kosulje se placaju kojima je cijena od 10 do 20 dolara. Ovisi kolko ih uzmesh. Kolko mislish da ti treba.
Hlace ili suknja su ti 10 dolara.
Kais 10 dolara.

hvala najlepse!

Offline shacal

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a?
« Reply #9 on: 08/November/2012 »
Kolko se sjecam ovisi ti to koliko ces uzet odjece(kosulje hlace cipele..) al znam da sam ja platio na carnivalu oko 130dollara

600  oT sigurno nije kako je netko spomenuo  ;)
Burn rubber not your soul

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a na Carnivalu?
« Reply #10 on: 08/November/2012 »
Ej ljudi divni ste , hvala na informacijama :-*

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a na Carnivalu?
« Reply #11 on: 09/November/2012 »
Carnival sad uvodi nove uniforme ( koje su za sada samo na Breezu  ) koje za razliku od starih uniforma koštaju puno više. Čula sam glasine da koštaju preko 300 $, a tu informaciju mogu potvrditi samo oni koji se nalaze ili su bili na Breezu.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Cena Uniforme za Assistant Waiter-a na Carnivalu?
« Reply #12 on: 09/November/2012 »
Imam prijetelja na breeze. Vidio sam na slikama da su nove uniforme. Nisam pito kolko para doju. A bilo i vrijeme jer stare su uzas. Bolje i 300 al da su kvalitetne i da dobro stoje nego ko prije vecini ljudi staje ko vrece.