Author Topic: jel je frka ako odbijem da se vratim na brod pre isteka 2 meseca?  (Read 2163 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
A sta se desava kad zavrsim ugovor i odem kuci i sad imam tipa 2 meseca odmor i oni me zovu posle mesec dana da se vratim, a ja zelim da iskoristim jos mesec dana odmora?
Jel je frka ako odbijem da se vratim na brod pre isteka 2 meseca? Mislim dal ce biti nekih posledica?

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
E sad to ti je onako demokratsko pitanje. Trebalo bi da pratis kompaniju, da radis kako ti oni kazu, ali ti uvek imas pravo da kazes ono "to je mojih mesec dana odmora po ugovoru"  jer ipak to je tvoje pravo. E sad najbolje bi bilo da se javi neko ko ima iskustva oko toga, jer ti ja ovo prenosim sto mi kaze verenica. Znaci probas sa njima da se cenkas, jer to je ta rotacija, njima zafali ljudi pa gledaju kako koga da dovuku na brod sto pre. Al' opet sta ja znam.

Over.. and..
out
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
E sad to ti je onako demokratsko pitanje. Trebalo bi da pratis kompaniju, da radis kako ti oni kazu, ali ti uvek imas pravo da kazes ono "to je mojih mesec dana odmora po ugovoru"  jer ipak to je tvoje pravo. E sad najbolje bi bilo da se javi neko ko ima iskustva oko toga, jer ti ja ovo prenosim sto mi kaze verenica. Znaci probas sa njima da se cenkas, jer to je ta rotacija, njima zafali ljudi pa gledaju kako koga da dovuku na brod sto pre. Al' opet sta ja znam.

Over.. and..
out
Verenica ti je na brodu , a ti??? Ja i verenik smo dobili posao kao asst waiteri na carnivalu,nadamo se da cemo dobiti isti brod!

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Verenica je bila na brodu, inace je iz Indonezije, radila je za Carnivl kao bar oko 4 godine.  Trenutno je ovde u Srbiji sa mnom, evo tu mi pomaze dok vam kucam. Inace pokusavam da je ubacim u image, pa da zavrsimo na istom brodu tamo negde za ugovor dva. Jer je jako tesko biti na istom brodu u prvom ugovoru. A i kasnije ako hoces da se prebacis na odredjeni brod, moraju se poklapati uslovi, to jest da ima slobodno mesto za tu poziciju, a troskove transfera (avionske karte) placas iz svog dzepa.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Verenica je bila na brodu, inace je iz Indonezije, radila je za Carnivl kao bar oko 4 godine.  Trenutno je ovde u Srbiji sa mnom, evo tu mi pomaze dok vam kucam. Inace pokusavam da je ubacim u image, pa da zavrsimo na istom brodu tamo negde za ugovor dva. Jer je jako tesko biti na istom brodu u prvom ugovoru. A i kasnije ako hoces da se prebacis na odredjeni brod, moraju se poklapati uslovi, to jest da ima slobodno mesto za tu poziciju, a troskove transfera (avionske karte) placas iz svog dzepa.

Moji prijatelji,tacnije dva para,jedni su engaged a drugi maried upali su odmah zajedno na isti brod,isto na carnivalu i isli su preko EP. Ja se nadam da cemo ja i verenik upasti zajedno ..bas mi je frka! A koliko moze da traje taj transfer u slucaju da zavrsimo na razlicitim brodovima? Drug mi je rekao najkasnije do 3 meseca u najgorem slucaju nas prebacuju.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
To sve zavisi od office-a . Evo jedan slucaj sa mojim bratom. On je bio na Splendoru (fotograf)  a njegova verenica (internet manager) na Fantasy, gde sam i ja radio kao fotograf. On je podneo zahtev za transfer na fantasy, medjutim su odbili. Cak i kada sam ja pristao da se "menjamo"  posto sam i ja fotograf, da ja odem na Splendor a da on dodje na fantasy, zahtev je bio odbijen. Nedavno posle toga ja sam napustio fantasy, opet nisu hteli da ga prebace tamo. I tako do kraja ugovora nije moga na fantasy.

Ja kontam tebe skroz, i znam kolika ti je frka, i koliko bi super bilo da odete zajedno, pazi mozda vas posalju na isti brod, sto se retko desava, ali eto kao sto ti kaze drugarica moguce je. Uglavnom, najbolje bi bilo da kontaktiras agenciju preko koje ides i pitas ih. Ako nista drugo kao poslednja opcija neki fini ljubazni email kompaniji, u kojem mozes izneti svoje probleme i pitati da li je moguce da budete na istom brodu.

Bolje bi bilo da se javi neko ko je imao iskustva oko tih transfera. Takodje raspitaj se oko ID LOCK , to jest cuveno zakljucavanje ID-a. To je neka opcija da kada zakljucas svoj ID sa necijim, non stop imate isti sign on and sign off date sa istim brodovima. To je imao jean par  iz Srbije na fantasy brodu. Ne znam nista detaljno oko toga, ali eto cuo sam da postoji i moze.

Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
A za taj ID LOCK, jel moram da se obratim agenciji oko toga ili to ide preko kompanije?

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
To sve sa kompanijom, ne znam sto ljudi misle da je ta agencija nesto bitna mnogo tu, oni ti samo nadju posao, to jest oni su ti most izmedju broda i tebe.
Nemaju nikakva ovlascenja da kazu ko ce na koji brod, ili ko ce sa kim gde otici, ali mogu uticati na to ko ce pre, a ko kasnije da ode.
Kada stignes na brod, raspitaj se za taj ID LOCk, ne verujem da mozes ista ranije, pogotvu sto ti je prvi ugovor.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije