Author Topic: Zdravstveno osiguranje za dijete  (Read 2193 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marijan900

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Zdravstveno osiguranje za dijete
« on: 11/November/2012 »
Pozdrav!
Ispričavam se ako postavljam pitanje na pogrešnom topicu,ali zanima me sljedeće:30.11 letim preko Zuricha za Miami,počinjem raditi kao ass waiter na Celebrity Eclipse..
Imam kćerku koja je preko mene osigurana što se zdravstvenoga i socijalnoga tiče,pa me zanima kako stvari funkcioniraju  preko bare ili bi bilo najbolje to njeno osiguranje prebaciti na suprugu i stvar je manje komplicirana?Hvala  oT

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Zdravstveno osiguranje za dijete
« Reply #1 on: 11/November/2012 »
Možda bi bilo najbolje prebaciti osiguranje na suprugu, ako imate tu mogućnost, zato što će Vam pri ukrcaju mjenjati broj osiguranja, pa pri iskrcaju opet sve ispočetka, dobivate novo osiguranje kao "privremeno nezaposlena osoba". Sve je to u redu, osobno se ne morate sami prijavljivati/odjavljivati već to rade za Vas (čudo), i samo Vam poštom pošalju tiskanicu koja služi umjesto zdravstvene iskaznice. ALI, ne znam da bi radili isto i za kćerku, vjerojatno NE, pa bi je osobno morali nekoliko puta prijavljivati/odjavljivati.

Smatram da je jednostavnije prebaciti na suprugu ako time ništa ne gubite, a za druge varijante raspitati se u HZZZO-u
Once a sailor, always a sailor.

Offline marijan900

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Zdravstveno osiguranje za dijete
« Reply #2 on: 11/November/2012 »
Ma bolje da to riješimo dok sam ovdje i prebacim na suprugu,manje posla za sve!Hvala! =""

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Zdravstveno osiguranje za dijete
« Reply #3 on: 11/November/2012 »
Ništa, sretno!  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.