Author Topic: Sales associate (shop assistant) - opis posla  (Read 11017 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Rad u shopu,ili,zavisno od potreba,u tzv.promo area (to su islands-stolovi na kojima se izlaze roba,svaki dan drugacija,i nalaze se neposredno ispred shopova)
Sales associate koji je zaduzen za neki od shopova,mora voditi racuna o svemu u tom shopu.Na primjer,liquor store (prodavnica ekskluzivnog pica),zavisno od broda, radi jedna ili vise osoba.Duzan/a je da odrzava cistocu shopa, urednost, da popunjava police po potrebi (najcesce 2-3 puta sedmicno) i da sluzi goste,tj.musterije,naravno.Duznost radnika konkretno u ovoj prodavnici je da odrzava magacin tj.locker, da sve bude uredno slozeno,I cisto.Svi prodavaci iz shopa su duzni raditi prijem robe na embarkation day (dan ukrcaja) tzv.delivery.
Po zelji manager-a,team se moze podijeliti na 2 grupe,pa jedna grupa odmara dok druga radi,i obratno.
P.S.umalo da zaboravim,vas zadatak je da se smijete,i smijete,i opet isto to,ljubaznost za gostima!

When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline mirjana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #1 on: 11/April/2009 »
Pisete neshto vishe o ovo. Molim vas. Koliko engleski jezik mora da se govori znam da mora techno govoriti ama evo ponekad ja pravim greske sa gramatikom ali male. Zanima me i plata koliko je na ovu poziciju i kako se deli tip?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #2 on: 12/April/2009 »
Zanima me i plata

plata na mojoj kompaniji je 500 $ startna + provizija od napravljenog prometa u toku cruise-a u shopu,sto znaci-moze biti 1000 a moze i do 2000$ ako imas srece...
kako se deli tip?

hm....nema ovde tips sreco moja...jedina mogucnost je da ti gost ostavi tip je ako uslikas njega i zenu i tako nesto,pa da ti sa 5  $ i sl.,ali niko u shopu ne daje tips jer se sve placa karticom koju oni dobiju na brodu,ne prihvata se cash i zato je tako.... ::yes:: ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline kragujevchanka

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #3 on: 25/April/2009 »
Zdravo!

Ja cu ici na intervju za poziciju Shop Assistant na Princess-u. Da li moze neki savet u vezi samog intervjua; zanima me sve sto bi moglo pomoci da dobijem ovaj posao!

Hvala unapred!

Offline Nikolina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #4 on: 18/May/2009 »
plata na mojoj kompaniji je 500 $ startna + provizija od napravljenog prometa u toku cruise-a u shopu,sto znaci-moze biti 1000 a moze i do 2000$ ako imas srece...
hm....nema ovde tips sreco moja...jedina mogucnost je da ti gost ostavi tip je ako uslikas njega i zenu i tako nesto,pa da ti sa 5  $ i sl.,ali niko u shopu ne daje tips jer se sve placa karticom koju oni dobiju na brodu,ne prihvata se cash i zato je tako.... ::yes:: ::yes::

Mi smo imali tips jer osim putnih kartica, primali smo i gotovinu. Sve valute (funte, dolare, eure)


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #5 on: 19/May/2009 »

Mi smo imali tips jer osim putnih kartica, primali smo i gotovinu. Sve valute (funte, dolare, eure)


Izgleda da se Louis po mnogocemu razlikuje od drugih kompanija  ??? Neka neka ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nikolina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #6 on: 22/May/2009 »
Izgleda da se Louis po mnogocemu razlikuje od drugih kompanija  ??? Neka neka ...

Čitajući ovaj frum došla sam do istog zaključka...uglavnom više, je uslovno rečeno, boljih stvari u Louisu nego u drugim kompanijama, bar što se tiče Free shopa, kad bih išla ponovo opet bih kod njih, bez obzira na iskustvo koje sada imam. :run:

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #7 on: 31/May/2009 »
Pisete neshto vishe o ovo. Molim vas. Koliko engleski jezik mora da se govori znam da mora techno govoriti ama evo ponekad ja pravim greske sa gramatikom ali male. Zanima me i plata koliko je na ovu poziciju i kako se deli tip?

ne se boj. svatko moze kod starborda da dodje :)
evo mi smo sad dobili asistent managericu koja ne zna engleski :run:

Offline anci

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Odg: Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #8 on: 07/January/2010 »
ne se boj. svatko moze kod starborda da dodje :)
evo mi smo sad dobili asistent managericu koja ne zna engleski :run:

ha ha ha ha ha.......... :run:
naravno gdje drugdje nego na costi

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #9 on: 24/April/2010 »
Rad u shopu,ili,zavisno od potreba,u tzv.promo area (to su islands-stolovi na kojima se izlaze roba,svaki dan drugacija,i nalaze se neposredno ispred shopova)
Sales associate koji je zaduzen za neki od shopova,mora voditi racuna o svemu u tom shopu.Na primjer,liquor store (prodavnica ekskluzivnog pica),zavisno od broda, radi jedna ili vise osoba.Duzan/a je da odrzava cistocu shopa, urednost, da popunjava police po potrebi (najcesce 2-3 puta sedmicno) i da sluzi goste,tj.musterije,naravno.Duznost radnika konkretno u ovoj prodavnici je da odrzava magacin tj.locker, da sve bude uredno slozeno,I cisto.Svi prodavaci iz shopa su duzni raditi prijem robe na embarkation day (dan ukrcaja) tzv.delivery.
Po zelji manager-a,team se moze podijeliti na 2 grupe,pa jedna grupa odmara dok druga radi,i obratno.
P.S.umalo da zaboravim,vas zadatak je da se smijete,i smijete,i opet isto to,ljubaznost za gostima!



E hvala ti puno konacno neko da mi odgovori sta je posao Ass u gift shopu :) srce si!!!  :-*

peanutz

  • Guest
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #10 on: 24/April/2010 »
Tamara, izvini sto ti predocavam ocigledno, ali, taj Seamanov post stoji skoro godinu dana tu... Mnogo je lakse kada koristis search opciju, i brze dodjes do odgovora, takodje... Pozz...

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Sales associate (shop assistant) - opis posla
« Reply #11 on: 25/April/2010 »
Tamara, izvini sto ti predocavam ocigledno, ali, taj Seamanov post stoji skoro godinu dana tu... Mnogo je lakse kada koristis search opciju, i brze dodjes do odgovora, takodje... Pozz...

Hvala,..u buduce cu da koristim search :)