Author Topic: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom  (Read 11485 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pastryman

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Pozdrav,

Evo da se javim sa svojim problemom... nakon 5 dana sam dao sing out zbog svađe sa šefom.
Naime jedan dan sam radio dnevnu smjenu i on mi oko 2 sata kaze da ce me prebacit u nocnu i da odem spavat.
I dobro, proslo to i ja dodem raditi u 9 nocnu i radio sam do 8 ujutro BEZ I JEDNE pauze, znaci doslovno nisam sjeo.
Dolazi on ujutro radit i nista ne govori a ja sutim i radim.
Novi sam na brodu, tek 2 dana i neznam kako sta funkcionira.
Nakon toga ja pitam glavnog chf kuhinje dali je moguce da se radi 11 sati bez i jedne pauze a on me pogleda, ostavi posao koji je radio i odmah onako ljut otrci kod mog sefa.
Nakon toga zovu mene i tvrde mi da su me nudilli pauzom ali ja nisam htjeo ic (ostatak ekipe koja je radila sa mnom nocnu, inace druge rase, kao i moj sef potvrde to)i onda dode moj sef kod mene i kaze mi da danas pocinjem opet dnevnu i da dođem u 3 radit a tad je vec bilo oko 11 sati i ja tu poludim i dam sing out.
Ja znam da se tu treba radit i bio sam spreman na sve al da me netko tako j... to nemogu.
Jel netko zna kome se mogu zalit u kompaniji?
Trazio sam i fotokopiju moga ILO i jedva su mi ga dali ali tek sad skuzih da nije potpisan od strane sefa oT.. i da,nisu mu ni medical vratili kako da to dobijem nazad...

Offline voolandis

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #1 on: 12/November/2012 »
Da nisi na Carnivalu dok te guze indijci?  :haha:
Šalu na stranu, vjerovatno je bio neki nesporazum, burno si odreagovao, što ti je to trebalo?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #2 on: 12/November/2012 »
@pastryman, kako se čini, dao si sign off, tj, ti si njima dao otkaz.

Otišao si prije nego si naučio da se kaže "sign off" a ne "sing out".  no;;;

I zbog toga si u vrlo lošoj mogućnosti da istjeraš pravdu. Nisi zaposlenik - nemaš prava na žalbu, a i zašto bi se žalio kada si tako brzo "pobjegao sa mjesta zločina".
Ne mogu vjerovati da si, poslije toliko truda da odeš na brod, već poslije 5 dana "poludio".
Mogao si se žaliti na tretman, i garantirano bi ti netko pomogao.

Sada sumnjam da ti lawyer može pomoći, jer on je crew lawyer, a ti nisi crew ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #3 on: 12/November/2012 »
@pastryman  ja znam da je tesko, a vrlo dobro znam kako je i kada te menadzer (supervisor) ili ko vec hebe u zdrav mozak (ma znaju svi koji su bili na brodu), znam i taj osecaj kada se vise njih udruzi da bi se supervisoru uvuklo u bulju. Ali kao sto kaze shef,naglo si to odradio i sad je kasno da se bilo kome zalis. Da si bar ostvario neki kontakt na brodu pa da imas neki plan B... 

Moj savet ti je da vec sada krenes da juris infose kada je koji ntervju i da sto pre zapalis na drugi brod (drugu kompaniju) to jest ako i dalje zelis da ides.

Ja sam nesto slicno odradio kao ti, naime posle 4 meseca na brodu, ali sam imao backup plan i evo sve je ispalo ok. Na sledeci brod koji odes, samo radi ono sto ti kazu, to hebanje u mozak ce da traje malo, i onda prodje. Ti si njima prakticki sada ucinio uslugu, jer ako te taj shef nije tamo gotivio, nasao je super nacin kako da te izbaci iz tima, i to sve pod izgovorom da si ti sam dao otkaz iz cista mira.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline pastryman

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #4 on: 13/November/2012 »
Sefe, ja sam se zalio na tretman ali kad su "moji kolege" ponavljam druge rase kao i moj sef , potvrdili da su me tjerali na break a ja nisam htjeo ici onda sam ja ispo krivac..i kome vise da se zalim..
kome god sam to ispricao na brodu ljudi nisu mogli vjerovat da mi je sef dopustio uopce da radim tolike sate bez pauze...i bila su 2 oficira iz hrvatske koji su i rekli da se slobodno mogu zalit na to sve kad dodem kuc da saljem mailove..
e sad , dali netko zna kome da saljem??ovima ovdje u italiju ili direktno u ameriku..??

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #5 on: 13/November/2012 »
Sefe, ja sam se zalio na tretman ali kad su "moji kolege" ponavljam druge rase kao i moj sef , potvrdili da su me tjerali na break a ja nisam htjeo ici onda sam ja ispo krivac..i kome vise da se zalim..
kome god sam to ispricao na brodu ljudi nisu mogli vjerovat da mi je sef dopustio uopce da radim tolike sate bez pauze...i bila su 2 oficira iz hrvatske koji su i rekli da se slobodno mogu zalit na to sve kad dodem kuc da saljem mailove..
e sad , dali netko zna kome da saljem??ovima ovdje u italiju ili direktno u ameriku..??
Sad kad si kuci, prvo se zali upravama Vodovoda i Elektricnog.

Ne razumijem da si dao otkaz nakon samo 5 dana rada na brodu. Pa mislim da je to rekord svih rekorda.
Imao si na brodu i Sefa kuhinje, F&B menadzera, hotel direktora, staff kapetana, kapetana. Svima njima si se mogao pozaliti i traziti da naprave neku promjenu ako se nisi slagao sa svojim poslovodjom.

Sa 5 radnih dana na brodu, nemas pravo na bilo sta. Nemas niti kakav dokaz da te je sef "maltretirao".
I slanjem mailova u kompaniju kojoj si dao otkaz nakon svega 5  dana ti nece donijeti nista dobro.

Bolje da saljes mailove agencijama da te obavjeste za posao na nekoj drugoj kompaniji i nikako ne spominji ovo sto si uradio na brodu jer ce te poslati kod psihijatra na detaljan pregled.

Naravno ako imas mail od nekoga u kompaniji a da to nije prijatelj oficir iz strojarnice, slobodno posalji poruku sa detaljima o tome sta ti se izdesavalo.

Bas me zanima sta ce ti odgovoriti na sve to, ali da budes iskren i da nam preneses sve kako jeste.

Nemoj me pogresno shvatiti, ali govorim ti onako kako jest i mislim da ti je negde u tvojoj podsvjesti to jasno i znas da je tako.
Burno si reagovao i jos jednom dokazao da mi balkanci ne damo nikom da nas gazi. Ali ti si bio nepromisljen i ostao bez posla.

Ja sam na takve pokusaje maltretiranja od strane supervizora odgovarao sa "napusi se ku*ca".
Ali to mi se desilo jednom u 4 ugovora. I kad sam rekao ove gore navedene rijeci, bile su upucene jednom mangupu iz jedne od bivsih zemalja Jugoslavije.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #6 on: 13/November/2012 »
Jack ti je sve rekao.
Kada si se svojevoljno iskljucio iz te price, za njih si postao SOLVED, rijesen slucaj.
Sad se mozes zalit drzavi Panami ili gdje je vec registriran brod.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #7 on: 13/November/2012 »
 :pop:

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #8 on: 13/November/2012 »
Jack ti je sve rekao.
Kada si se svojevoljno iskljucio iz te price, za njih si postao SOLVED, rijesen slucaj.
Sad se mozes zalit drzavi Panami ili gdje je vec registriran brod.

a da Panamu (ili vec koju drzavu) boli uvo za tvoju zalbu, brod ne bi ni bio registrovan tamo..

Bez uvrede, al mozda bi trebao da batalis brodove...

Ako i odlucis da pokusas ponovo, skrati rep malo... Nadji cim pre neku sisu da zvaces nocu i dan ce ti lakse proci cak i uz svo maltretiranje...

Rekli su ti iskusniji od mene lepo sta i kako.. Mozes da se zalis Svetom Petru, dzaba ti je...
Mislis da si ti jedini koga supervizor nije voleo? Mene je moja htela da otpusti 10 puta, pa sam opet opstao i bio unapredjen i sad ganjam prebacaj na drugi posao sa 5000 dolara platom i uzivam lepo na brodu... Zamisli kad bi svako dao "sign out" cim mu malo menadzer uskrati rest period ili da neki skrnav zadatak...

Sta god odlucis, sa srecom ti bilo!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline R2D2

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #9 on: 15/November/2012 »
Nisam bio na brosu pa neznam!
Al toga se naj vise plasim kada se "kolege" druge nacije okrenu protiv tebe!!
Ugasio si ga,onda je pakao svaki dan  ;D

Offline nmajm

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #10 on: 16/November/2012 »
hahahahah....Svaka ti cast Jack..... :yahoo:

i moja omiljena je "ma,nabijem te na k***c".....i odmah bude lakse......

naravno,sad to kazem u sebi jer su skoro svi supervizori nasi ljudi,a i nemam mnogo problema sa njima.....

 :pilot:

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #11 on: 16/November/2012 »
O mannn gotova je ova prica sa brodovima druskane .
Sad si u evidenciji sjedi doma koju godinu dok se situacija ne smiri pa ponovno na brod .
Po meni iz mog iskustva imam dva zavrsena ugovora ,promenio sam razne menagere ali nijedan mi nista nije mogo .
Moja fraza je   im soooo soooryyyy  :smack: :sljac: .neslusam te psiholoske gluposti to su samo male igrice i klopke  pamet u mozak  +U+ :pop:

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #12 on: 18/November/2012 »

 Nadji cim pre neku sisu da zvaces nocu i dan ce ti lakse proci cak i uz svo maltretiranje...


off topic - Moram da primetim da se wolfns ozbiljno "bacio u promet" od kako radi na brodu, vec par puta sam naletela da savetuje zvakanje sise  :deda:
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #13 on: 18/November/2012 »
Sunce mu poljubim kakva greska,,,tacno je Jack napisao,,imao si na brodu  6 7 osoba kojim si se mogao zaliti,pa na kraju i kod samog kapetana,,na njihovu laz trebao si da tvrdis da oni lazu i da su u dogovoru,i samo to ponavljas oni bi videli da si odlucan i premestili bi te da rese problem jer ne vli tamo niko svadje ,stavili bi te u crew galley jer oni to smatraju nekom kaznicom a ustavri to je najopustenije mesto na brodu ,,,,a ne popi*deti i reci idem kuci ,,,


Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Nakon 5 dana sam dao sing out zbog sva?e sa šefom
« Reply #14 on: 19/November/2012 »
ILO violation je gotovo jedina stvar na koju si se mogao stvarno zaliti direktno kapetanu bez ikakvih posljedica po karijeru (u slucaju da te nitko od tvojih nadredjenih - sve do hotel direktora - nije poslusao).
Kapetan je jedini na brodu koji odgovara za prekrsaje te vrste ITFu i ILOu.
Za takve stvari kapetani nemaju milosti prema nikome na brodu pa ni prema bilo kojem menadzeru (taman bio i hotel direktor), a tu ti je i DPA ako te kapetan ne poslusa (gotovo nemoguce).
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.