Author Topic: dolazak i prvi radni dan  (Read 3841 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline shipman

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
dolazak i prvi radni dan
« on: 13/November/2012 »
Evo blizu sam  odlasku na brod, zanima me samo u trenutku kad dodjem na brod, obavim sve te stvari, uniforma i ostalo da li imam neki trening gdje naucim raditi posao kojim krecem u sve to jer nemam bas nikakvog iskustva ili sam odmah bacen u vatru pa kako se snađem. Rijec je o Karnivalu.  Posao je Ass waiter.
Zahvaljujem na odgovoru

Offline voolandis

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: dolazak i prvi radni dan
« Reply #1 on: 13/November/2012 »
Carnival...

 :tuctuc:

Skidaj gaće!

Objasniće ti ukratko, pa ide crew mess. Do restorana za goste ima da odgulis 2-3 mjeseca, ako se ne varam  :smack:

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: dolazak i prvi radni dan
« Reply #2 on: 13/November/2012 »
Vatreno krštenje  :D Tu paniku,taj osećaj bureka u svemiru nikad neću zaboraviti.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: dolazak i prvi radni dan
« Reply #3 on: 21/December/2012 »
Moja sestra rodjena je otisla kao ass.waiter na CCL,odmah je ubacili u guzvu,nije neki veliki poznavalac engleskog bila,ali je brzo skontala...kaze prvih mesec dana joj je bilo najgore..a i dalo se videti po njoj dok smo pricale preko skajpa..tih mesec dana je plakala,a posle toga se skontala i evo vec  joj predlozili da se prebaci za hostesu..eto...ali ostavila je dobar utisak tamo,zaista mnogo radi..desilo se mnogo puta da radi od 06h do posle ponoci(naravno sa nekim pauzama)...onda povreda noge,jer nije naucila na taj tempo,pa zavrsila u medicalu..bilo zeznuto...Ali eto nauci tamo i engleski i ona jela njihova,meni,a pored svega toga valjda ima na nedelju ili dve neki testovi koje moras polagati..to sve u hodu sto bi se reklo..kaze ona u jednom trenutku,pa ja sam zavrsila fakultet,a sta radim ja ovde..medjutim sad nece da se vrati :)..ona je osoba koja nije digla teze od kasike,hocu da kazem da je sve bilo ovo novo za nju i eto uspela se skontati..pozz i sve najbolje

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: dolazak i prvi radni dan
« Reply #4 on: 22/December/2012 »
Zahvaljujući ovom forumu i čitanju gomile iskustava drugih ljudi, sasvim drugačije posmatram sve nas na brodu.
Svakoga mnogo više poštujem i trudim se da pomognem, pozdravim, osmehnem se.
Kad si na jednoj poziciji, nemaš uvid i osećaj kako je na drugoj...
Siguran sam da mnogi na brodu ne znaju kako je teško assistant waiterima i sa kakvim sve backgroundima dolaze na brod.

Svakog dana jedem u tom staff mess-u i gledam kad dođu novi, prepoznaje se ko je tu potpuno izgubljen, a ko ima iskustva iza sebe.
Razmišljam da sam i ja u nekim drugim okolnostima sasvim lako mogao biti na njihovom mestu.
Gledam kako evoluiraju, kako se snalaze, kako očvršćavaju, kako se povezuju sa drugim ljudima.
Na neke se naviknem, postanu mi simpatični, redovno se pozdravljamo... i cap... više ih nema u staff mess-u, eno ih u room service-u na primer.
I dolaze neki novi. Zbunjeni, neiskusni. Počinje novi krug.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: dolazak i prvi radni dan
« Reply #5 on: 22/December/2012 »
Nema frke upoznaces puno nasih ,od njih ces da pokupis sve trikove ali bice ti pakleno .
PS good luck buddy !

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: dolazak i prvi radni dan
« Reply #6 on: 30/December/2012 »
Potpuno se slazem. Interesantno je to vidjeti u staff mesu. Obicno tko valja ide odma dalje, tko ne valja ostaje, a ako je neka cura zgodna, radi par dana u staff mesu pa nju prebace u officers mess I tako.. :)

Na kraju krajeva svatko se snade...