Author Topic: konkurisala sam online za Crystal, za poziciju sobarica  (Read 11266 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pomahnitala Pufnica

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav svima  :)

Molim vas za pomoc.. konkurisala sam online za Crystal, za poziciju sobarica u oktobru i jos :waiting: zavrsila sam hotelijerstvo, engleski znam solidno pa nadam se da necu imati neke frke oko toga..
Nemam nikakav odgovor a nemam predstavu koliko se ceka, videla sam po forumu da je i do 6 meseci ali ne znam da li to vazi samo ako se cimas preko agencije ili je to brza opcija od ove..
Ono sto mene muci je zasto ovako malo ljudi ide na Crystal.. da li je taj posao sobarice preterano zahtevan i koji je kes (ja imam informaciju da je za pocetak oko 1500€ a posle oko 2500€, tako nesto) ..  i kako se obavlja intervju kad je ovakva situacija, preko skyp-a ili? i da li je obavezan Marlin? i kako ako je online, oni ti daju password or what?
I to za zdravstveno, kako im saljes to kad odradis, skener pa mail? i kad ides, da li te na aerodromu ceka njihov neko pa te baci u hotel da prenocis pa zorom na brod ili kako, imam trip od toga, plasi me ""]]
I da li ti oni daju uniformu, da li imaju neke zahteve konkretne, kratki nokti, vezana kosa, i tako to.. ne znam ni ja.. sve me zanima..
Ovde ima dosta odgovora koji su mi neke stvari resili u glavi a neki su me i malo demotivisali. Ja stvarno zelim da odem na brod da radim a ova neizvesnost i slaba informisanost me ubijaju. Trenutno ne radim i jako sam tuzna, ne znam da li da trazim posao ili sta..  :nono:
Molim vas za pomoc ljudi  :moli:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
konkurisala sam online za Crystal, za poziciju sobarica
« Reply #1 on: 14/November/2012 »
Zbilja si "Pomahnitala Pufnica", posebno Pomahnitala!  :rofl:  Preporučam nekih 10ak sati čitanja foruma - ZA POČETAK! Kako si se prijavila?

Marlins inače svi rade u posredničkim agencijama, ali mozes ga i sama kupiti online. Sigurno da je zahtjevan posao, bas i nije "a walk in the park".
Ali ako si mlad/a, zdrav/a - ne bi trebalo biti problema dok ima volje. Zdravstveno doktor šalje agenciji, opet.
Ali naravno nalaze dobiješ i na papiru, ako si direktno u kontaktu s kompanijom, šalješ ih skenirane - pretpostavljam!

Zašto neizvjesnost, reci nam preko koga si se prijavio/la?!? Kontaktiraj tu osobu ponovo, nema ti druge. A i ne čekaš nešto jako dugo, mogu ti reći.
Once a sailor, always a sailor.

Offline Pomahnitala Pufnica

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
A jesam ,znaam  bonk  i citam, trazim ali ubija me cekanje..
Prijavila sam se preko kompanije u Oslu, direkt za Crystal sto su zaduzeni.
Znam da ne cekam dugo ali ne radim a dala sam otkaz jos u avgustu a ne umem da ne radim nista i onda mi dodje da se ubijem (ne stvarno naravno) smile
Imam 25 god, zdrava, mlada i zeljna da radim i da odem odavde  happy
Hvalaaa ti puno za odgovor  :runer:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
@Pomahnitala,

Da bi uspješno bila zaposlena preko interneta, i time izbjegla trošak od €1.000 i više, treba ti jako bogato radno iskustvo i puno sreće kako se ne bi dogodilo da se umjesto u autobus za brod ukrcaš u autobus za vađenje organa naivnih nezaposlenih očajnika.
Kažu da je vrijednost ljudskih organa oko $6.000.000  :nokti:

Drugo, ako otvoriš topic sa 20 pitanja u jednom, moglo bi bit problema  :pp:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma sve ti to ovisi. Ja sam ceko na prvi poso na brodu godinu dana i jedan mjesec od kad sam se prijavio do ukrcaja.

Neki dan sam se prijavio za Seabourn i od upita za poso, slanja CV i danas intervju, proslo je manje od tjedan dana i pitao me lik dali bi mi pasalo da idem sada prije bozica.

Imash sada za kompanijiu Moby intervju za poso krajem 11 mjeseca a ukrcaji su ti vec polovicom 12 mjeseca to ti je preko Apriori iz opatije. Imash na forumu.

Bio sam na intervju za Crystal takodjer ima godinu i po dana i sta da ti kazem, razlika za Crystal i Seabourn, Celebrity i CCL nebo i zemlja. Na ovom za crystal me nisht nije pito. Sam je preso preko CV i reko mi da ako zelim posao da sam ga dobio, ovaj sa carnivala me pito da mu kazem pricu o lavu i danielu(moje ime), plus nesh sitno uz poso, ova sa celebrity me ubila i zbunila sa pitanjima i dobio poziciju nize sto sam odbio. :)

Iz moga iskustva sto se tice online apliciranja, aplicirao u 15h i dobio vec odgovor u 17h. Sutradan poslo papire isto oko 15h i dobio odgovor u 18h da sve stima i poslali mi vreme kad da budem na skype da obavimo razgovor, nakon toga odluka u email.

Uglavnom strpljena spasena. :) Cini mi se da pucash visoko odma prvi ugovor na crystal. Oni su ti jedna od boljih kompanija na trzistu, moj savjet kontaktiraj jednu od agencija i vidi sta se nudi. Al opet recimo znam ljude koi su prvi ugovor prvi put na brodu i imaju odlicne poslove, dobro placene i zadovoljni su sa svime.
Do tebe je.

U svakom slucaju sretno.

Sto se tice online apliciranja ako ti nisu odgovorili do sada ni nece sigurno. Mozda je mail tvoj zavrsio u spam boxu ili imaju neki sustav za filtriranje koi je oznacio tvoju email adresu kao nevaljalu. Apliciraj ponovno dokle god ne dobish odgovor. Morali bi bar odbijenicu poslati.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Kako se zove agencija preko koje si aplicirala? Slušaj Šefa, nije ti pametno na slijepo ići negdje u neprovjereno.

Natal, neće moći na Moby ako nema hrvatsku/slovensku putovnicu, a mislim da nema...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
@Pomahnitala:

U rujnu sam aplicirala on line za stateroom stewardess, agencija EP. Sutradan me zove Siniša, kaže interview 29.09. za Crystal, nikakav Marlins, preliminarni, ništa. Interview je bio na Serenityju, svega tri minute općenitog razgovora, čisto da provjere koliko znaš engleski jezik. Nakon interviewa, par dana poslije, zvali iz EP i rekli da idem na D1. Obavila i to u jednom danu, a onda fino kažu da će ukrcaja biti tek nakon Nove godine (tko zna kad!). Upoznala sam jednu curu što je ispričala svoje doživljaje sa Symphonyja, a s drugom curom što je bila na Serenityju sam u kontaktu preko maila. Što se plaće tiče, one, a i EP kažu ovako: početna, dakle trainee, je 1331 USD (ne pitaj me odakle im onaj 1 na kraju) i radiš s još jednom curom u penthouse sobama. Nakon toga (ako dobiješ promociju) plaća 2800 USD. Što se tiče medical: meni je rečeno iz agencije da ga mogu odraditi i prije nego dobijem loe, a koliko je to pametno, ne znam ni sama, jer tko zna kad ću dobiti ukrcaj. Iz EP su mi rekli prije mene imaju još 4 djevojke koje trebaju otići na Crystal, a njima nije običaj zvati iz Europe radnike, ako nisu u Europi, ali isto tako nije isključivo da će za koji dan zvati. (U Europu se vraćaju početkom travnja 2013. Stres.)
Što se uniforme tiče, dobiješ tri noćne, tri dnevne, a cipele si sama kupiš dok si ovdje, jedino dnevne možeš tamo kupiti, ali preporučuju cure da se kupe kod kuće, i to po dva para.
Na oba broda ima dosta Balkanaca (naravno), tako kažu djevojke koje su bile tamo, a i kad sam bila na tom interviewu, nanjušili su nas naši odmah. :D

Zasad je to ono čega se mogu sjetiti. Eto, kao što si rekla sama: strpljen - spašen.

 :zen:
If you want something - go and get it.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile

Natal, neće moći na Moby ako nema hrvatsku/slovensku putovnicu, a mislim da nema...
Cudi me kako Natal to nije znao...!  :rofl:

Offline Pomahnitala Pufnica

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Dragi moji, hvala vam punoooooo!
Mnogo ste mi pomogli, hvala.
Ja sam aplicirala na icma.no za stewardess takodje, dobila samo da sam uspesno obavila aplikaciju i to je to. Sad cekam. Najvise me je brinulo to kako ide, kolika je razlika kad ides preko agencije i ovako, da nije nesto ne znam ni ja..
Ono sto treba definitivno da uradim je da lepo pregledam forum i to vise puta pa tek onda ako budem imala nekih nedoumica da se javim.
Crystal jeste bolji malo ali meni se mnogo svidja i zaista zelim da odem, bas, bas :)
Hvala svima za sve informacije, divni ste ljudi.
Idem da citam i citam.. ako dobijem neku informaciju u medjuvremenu javljam vam :) hvala jos jednom! :-))))'

Offline voolandis

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Malo ljudi je sa Crystala ovdje, a vjerujem još manje na drugim forumima. Koliko znam oni imaju samo 2 (slovima: dva) broda, oba 7*  :pad: 

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Malo ljudi je sa Crystala ovdje, a vjerujem još manje na drugim forumima. Koliko znam oni imaju samo 2 (slovima: dva) broda, oba 7*  :pad: 

Da, imaju dva broda.
If you want something - go and get it.

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
pisat ce ti na toj istoj stranici status kad se logiras (pod "vacancies" -spoji se s vremena na vrijeme da pogledas u kojoj si fazi). nazalost, meni je bio "CV rejected" kad sam se prijavila :( ah, dogadja se! idemo dalje :)
Labor improbus omnia vincit.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Cudi me kako Natal to nije znao...!  :rofl:

Znao sam. El ti lakse. :D

Ma gle, ak imaju dva broda nacekat cesh se ti josh ak su uvjeti dobri kako kazu svi...vece sanse imash na drugim kompanijama. Uglavnom sretno pa sta bude.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Cudi me kako Natal to nije znao...!  :rofl:

Znao je ali nije bio nacionalist kao ja da shvati odkuda je naša Pufnica  :rofl:

ICMA je bi trebala biti legit pošto je na popisu Crystalovih posrednika... http://www.crystalcruises.com/AboutUs.aspx?stb=5
Once a sailor, always a sailor.

Offline Dijannaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav svima,

  ja sam jedna od djevojaka koja je radila za Crystal. Sve što je Adrijana napisala je tačno. Početna plata dok radiš kao trainee je 1300, nakon toga 2800. S tim da ti odbijaju oko 250 dolara za godisnji, plus neki tvoji troškov (internet, crew bar, slop chest, šopingovanje po brodu), ali uglavnom nikad ne izadješ ispod 2200 (bar je tako meni bilo), naravno uz tipse dodje ti na isto. Posao je naporana, težak i imaju strasno visoke kriterije za ciscenje. Inače Marlins radiš na brodu par dana nakon ukrcaja, čim se ukrcaš ideš na posao, imaš svaki dan treninge kao i na većini brodova. Cipele poneseš sama, ne gledajte ljepotu, samo nek su udobne i obavezno dva para i bijelih i crnih. Bijele su za jutarnju smjenu, crne za nocnu. Refundiraju ti troskove medicala i vize, i placaju ti kartu i da dodjes i da odes. Moj bivši brod je sada u Australiji. Ima dosta naših djevojaka u housekeeping odjelu. U prosjeku čistiš 11-12 soba, dva puta dnevno. Moraš raditi i room service, kao i neke gluposti tipa poliranje cipela, laundry i slicno.