Author Topic: Luggage allowance (kolicina dozvoljenog prtljaga za letove u USA i Evropi)  (Read 12085 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Pitanje se postavlja kad se dodje na aerodrom i radi check-in !
Obicno za sve avio kompanije,ako letite u US,je dozvoljeno da imate dva prtljaga od kojih svaki maksimalno moze imati 23 kg (50 lbs).Za letove u okviru evrope je druga stvar,najcesce je da mozete imati samo jedan luggage i to 20 kg,sto je ogromna razlika.Dosta kompanija,npr.United Airlines,naplacuju masno prekomjerni prtljag,evo meni su htjeli zbog prekomjerne tezine jedne torbe htjeli uzeti 150 $,a nije im bilo bitno da li je 100gr preko,ili 8 kg.Samo su rekli ''any overweight up to 20 lbs will cost you 150 $,please put your luggage on the scale''  :ban:, ovo je konkretno vezano za Luis Muñoz Marin International Airport u San Juan-u u Puerto Rico-u.
Ljudi,kakva su vasa iskustva sa ovim?Mene konkretno to muci,jer na primjer,kad dodjem kuci na odmor,hocu na primjer da odem negdje u evropi na 10-ak dana na neki odmor isto,i mogu uzeti samo jednu torbu od 20 kg sa sobom,sto i nije lose,ali problem je u tome,sto ja, naprimjer odatle idem direktno nazad na brod,i treba mi vise stvari,koje nisam bio u mogucnosti uzeti sa sobom,jer se u evropi,cak ni za pomorce,ne dozvoljava vise.Ne znam kako je kod vas,ali meni su potrebne 2 vece torbe za jedan 7-mjesecni ugovor,na primjer -()- . Molio bih sve clanove i goste foruma da iznesu svoja iskustva sa ovim problemom,ako su ga imali,i da malo ozivimo temu i napravimo pravu diskusiju !  :uzdravlje:


When it comes to money, nobody can be trusted !