Author Topic: Prvih mesec dana, Asst. IS Manager, Carnival College  (Read 8359 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Prvih mesec dana, Asst. IS Manager, Carnival College
« Reply #15 on: 19/November/2012 »
Mirno more  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline hariscupina

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Prvih mesec dana, Asst. IS Manager, Carnival College
« Reply #16 on: 15/December/2012 »
Prinče na belom brodu,
reci mi sa kojom školom si aplicirao za poziciju  Asst. IS Manager,
jesi išao na Fakultet Informacijskih Tehnologija možda ili nešto slično.

Baš me zanima !!!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Prvih mesec dana, Asst. IS Manager, Carnival College
« Reply #17 on: 15/December/2012 »
Jeste, završio sam faks davno, diplomirani inženjer informatike, to se valjda danas zove master. Ali, iskreno, nije ih zanimala moja škola, već radno iskustvo. Da, škola je plus, ali konkretno "hands-on" iskustvo je ono što zaista traže. Mogao sam u CV da napišem bilo šta, bilo koju školu i niko nikada ne bi tražio diplomu na uvid ili nešto slično. Ali zato na intervjuu dobiješ konkretna praktična pitanja i to je to, tu se pokažeš da li znaš ili ne znaš. I naravno Cisco/Microsoft/CompTIA... certifikati su veoma dobrodošli, lako se provere da li ih poseduješ ili ne, ali ni oni nisu neophodni.

Moram još da primetim... povremeno nam dođu zainteresovani iz drugih departmenta koji bi želeli da se prebace u IS... na brodu je intervju osetno teži nego preko telefona... upere prstom u gomilu rutera, switcheva, servera, kablova, lampica... i "šta je ovo?", "čemu služi ovo?", "kako bi uradio to i to?"... pa ko nema iskustva sa velikim sistemima i mrežama može samo da se zbuni... ja bih se zbunio, priznajem. (sve se to brzo nauči i ukopča u glavi kad počneš da radiš, ali pre dobijanja posla treba proći intervju)

Offline zeenmc

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Prvih mesec dana, Asst. IS Manager, Carnival College
« Reply #18 on: 25/December/2012 »
@Prince, kako si se prijavio za taj posao, koje su ti bile kvalifikacije, kako stojis s platom, i koje ti je slobodno vreme, ono sto mi je najbitnije, da li ima sanse da se unapredi znanje, nepricam o stampanju pitnickih kartica :P, kakva vam je kompjuterska mreza, ima li optickih kablova (kapiram da ima :p) da li imate rutere i switcheve cisco ili juniper ? malo detaljnije o delu posla ako ti nije problem :) e da, cisto infromativno, koliko je proslo vreme od slanja aplikacije do njihovog odgovora i odlaska u ameriku ?
CCNA R&S, CCNA Security, CCNP Switching

Prodajem 2 Cisco Switcha 2950, 40 evra po komadu, funkcionalni 100%, vezbao sam na njima pripremu ispita za sertifikate

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Prvih mesec dana, Asst. IS Manager, Carnival College
« Reply #19 on: 26/December/2012 »
Prijavio sam se na mejl adresu koja više nije aktivna. Kvalifikacije: MSc IT i 10 godina rada u struci. Plata je oko 3200-3300 dolara mesečno + kompanija plaća avionsku kartu i za prvi ugovor, plaća troškove lekarskog pregleda, imaš na raspolaganju besplatna krstarenja kad si na odmoru... Slobodnog vremena imam sasvim dovoljno - i za provod i za lično/profesionalno usavršavanje. Kompanija podstiče usavršavanje znanja, pruža ti pristup online literaturi, kursevima i resursima za učenje i pripremu ispita i plaća ti uspešno položene ispite za stručne sertifikate. Imaš priličnu slobodu u izboru pravca u kome želiš da se usavršavaš. Ako ti karijera bude uspešna, posle par godina ti se smeši radno mesto u sedištu kompanije u Majamiju. Na poslu se kroz praksu i rešavanje problema samousavršavaš. Na koledžu se dobije i kraći MTN kurs iz satelitskih komunikacija i WMS iz Cisco VoIP telefonije... nije nešto preterano, čisto basic nivo, ali ko hoće niko mu ne brani da od toga nastavi dalje. Mreža ima optičkih kablova, ima Cisco rutere i switcheve. O poslu ne mogu detaljnije, nemam vremena. O tome ću pisati kad završim ugovor. Inače, dosta zavisi od broda, negde non-stop imaš probleme i/ili debilne korisnike, negde je sve relativno mirno, tiho, stabilno i korisnici su dovoljno pametni da ne zovu za svakojake gluposti. Od slanja aplikacije do odgovora je prošlo dan-dva. Međutim od slanja aplikacije do odlaska u Ameriku je prošlo godinu dana. Već sam ti u drugoj temi napisao da se javiš odmah, a ne da čekaš da budeš spreman da ideš. Sigurno do leta neće biti slobodnih mesta, ako govorimo o Carnivalu.