Author Topic: Ve? sam prijavljen u Carnival, Kako da prodjem kao "novi" radnik?  (Read 3387 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline enemybac

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
pozdrav raja, treba mi jedna informacija ako to itko zna uopće...

kako nas carnival zavodi u svoje podatke???
da li je to po JMBG ili  br. putovnice (ime, prezime, mjesto prebivališta i sl..) ili i jedno i drugo....
zanima me ako koristim drugu putovnicu sa drugačijom lokacijom prebivališta u odnosu na ovu sa kojom sam već prijavljen u carnival da li mogu da prodjem kao "novi" radnik.

ako ima tko kakvih iskustava bio bih zahvalan... HVALA :)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: putovnica, JMBG ili...?????? pomo? pls
« Reply #1 on: 18/November/2012 »
Bas i mene to zanima...

Koliko znam oni te zavode pod brojem pasosa i svojim ID brojem.

Ali ako se prijavis sa novim pasosom, koji ima drugi serijski broj... :)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Nemaju oni ništa sa JMBG-ovima gomile raznih država, u sistemu nas vode samo po nacionalnosti, broju pasoša i crew id broju. Ako promeniš pasoš, a ne javiš im crew id, onda si novi radnik. Ni ime i prezime, ni datum rođenja ne određuju osobu, jer mogu da postoje ljudi koji se isto zovu, pa čak i da su istog datuma rođeni.

Ovo tvrdim da je 99% tačno, jer imam uvid u pojedine baze podataka na brodu. Takođe, kako nisam išao preko agencije, nego sam svu komunikaciju sa Carnivalom pre dolaska vodio lično, u trenutku kada me je Carnival uveo u bazu, dodelio mi radno mesto, crew id number i poslao LoE, nisu uopšte znali moj JMBG. I tek kad sam došao na brod i potpisao ugovor, tada sam predao pasoš i teoretski su prvi put mogli da vide moj JMBG.

Onaj 1% ostavljam kao rezervu, jer je moguće da imaju drugačiju proceduru kada radnike "obrađuje" agencija. Mada ne verujem, ali... 1%.

Offline enemybac

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Nemaju oni ništa sa JMBG-ovima gomile raznih država, u sistemu nas vode samo po nacionalnosti, broju pasoša i crew id broju. Ako promeniš pasoš, a ne javiš im crew id, onda si novi radnik. Ni ime i prezime, ni datum rođenja ne određuju osobu, jer mogu da postoje ljudi koji se isto zovu, pa čak i da su istog datuma rođeni.

Ovo tvrdim da je 99% tačno, jer imam uvid u pojedine baze podataka na brodu. Takođe, kako nisam išao preko agencije, nego sam svu komunikaciju sa Carnivalom pre dolaska vodio lično, u trenutku kada me je Carnival uveo u bazu, dodelio mi radno mesto, crew id number i poslao LoE, nisu uopšte znali moj JMBG. I tek kad sam došao na brod i potpisao ugovor, tada sam predao pasoš i teoretski su prvi put mogli da vide moj JMBG.

Onaj 1% ostavljam kao rezervu, jer je moguće da imaju drugačiju proceduru kada radnike "obrađuje" agencija. Mada ne verujem, ali... 1%.
E tebe sam cekala. Hvala ti puno.  :D

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
ne kuzim zasto bi ovo uopce radio?
ja se ne bih igrala s takvim stvarima...
kad te stavljaju u bazu bez obzira imao ti drugu putovnicu ili ne, ako imaju duplo ime onda lako mogu provjeriti tvoju staru sliku u sustavu.
osim toga, u sustavu su uneseni svi tvoji podaci (ne JMBG i OIB, to im nis ne znaci), ne samo adresa koja se u medjuvremenu moze promijeniti, nego i tvoj datum rodjenja a ako se to poklapa s jos jednim imenom u bazi, lampica ce im se ekspresno upaliti.
Labor improbus omnia vincit.

Offline enemybac

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
hmm... zanimljivo a da li mi mozes reci odakle ti ovi podattci o lampicama :) , mislim momak iznad je obrazlozio svoje tvrdnje time sto imao nekakav (kakav takav) pristup informacijama pa me zanima na osnov cega ti mislis da je tako kako kazes, samo pretpostavljas ili...? hvala

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
bila sam jako dobra sa asst IS mgr-om, dakle deckom koji je na istoj poziciji kao i Princ, s tim da se Princ sigurno vise kuzi u CPS program od mene jer se cesce koristio njime.
Cesto smo tako taj kolega i ja provjeravali moj CPS i znam koji podaci u njemu stoje.

A ovo je moja pretpostavka: kada te netko u Officu stavlja u sustav CPS-a i kada unese ime, prezime i datum rodjenja, moze mu se izbaciti poruka (ali i ne mora) da je osoba s istim podacima vec u sustavu. Ovakav nacin obavijesti postoji i u jednostavnijim kompjuterskim programima, pa zasto ne bi bio i u CPS-u?

slike posade i putnika sam vidjala u jednom drugom programu kojim smo se mi na recepciji korisitili svakodnevno, a na kojem smo provjeravali tko je radio na nasem brodu prije par mjeseci ili godina, ne sjecam se tocno. ugl, zakljucujem da i tvoju sliku tako sigurno cuvaju u bazi u Officu i najmanji im je problem potrositi pola min posla da vide radi li se o istoj ili drugoj osobi kod prjavljivanja...

Ali opet, ti napravi sto hoces, ja sam te samo upozorila na ono sto se moze dogoditi...
Labor improbus omnia vincit.

Offline imogeniris

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
bila sam jako dobra sa asst IS mgr-om, dakle deckom koji je na istoj poziciji kao i Princ, s tim da se Princ sigurno vise kuzi u CPS program od mene jer se cesce koristio njime.
Cesto smo tako taj kolega i ja provjeravali moj CPS i znam koji podaci u njemu stoje.

A ovo je moja pretpostavka: kada te netko u Officu stavlja u sustav CPS-a i kada unese ime, prezime i datum rodjenja, moze mu se izbaciti poruka (ali i ne mora) da je osoba s istim podacima vec u sustavu. Ovakav nacin obavijesti postoji i u jednostavnijim kompjuterskim programima, pa zasto ne bi bio i u CPS-u?

slike posade i putnika sam vidjala u jednom drugom programu kojim smo se mi na recepciji korisitili svakodnevno, a na kojem smo provjeravali tko je radio na nasem brodu prije par mjeseci ili godina, ne sjecam se tocno. ugl, zakljucujem da i tvoju sliku tako sigurno cuvaju u bazi u Officu i najmanji im je problem potrositi pola min posla da vide radi li se o istoj ili drugoj osobi kod prjavljivanja...

Ali opet, ti napravi sto hoces, ja sam te samo upozorila na ono sto se moze dogoditi...
Eto imas podlogu sto to govoris.
Ali sve i da provjere njegov stari dosje i usporede sa novim podacima: nova putovnica, novo mjesto prebivalista, nova frizurica i malo brade na slikama onako lose kvalitete kako da dokazu da se radi o istoj osobi? Ta nisu mu uzimali otiske prstiju?
I sta ce kompanija, odbiti 'new hire' zato sto isto se zove i malo baca na njhovog bivseg radnika? Jaka kompanija.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
A zasto bi ti isao za new hire? I zasto bash CCL,

Oli nemozesh postici sto zelish kao sadasnji zaposlenik kompanije. Ne vidim u cem je problem. Puno riskiras sa ovim, dojesh na brod i skuze te i di si onda. :)
Ja sam razmisljo o tome al mislim da se ne isplati jer isto sam iso prova minjat poziciju, naravno ispalo da je to u praksi mal teze nego u teoriji, :),
al jednom sam lago na intarvju za Cruise kompaniju na nagovor ekipe iz EP i uvatila me regruterka i prizno sam laz jer nisam se tio dublje kopat, cak dobio i posao uz cijelu tu zavrzlamu. Vjeruj mi posteno je najbolje, opcenito iz iskustva govorim.