Author Topic: Panika , dal da tražim nižu poziciju?  (Read 2732 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« on: 19/November/2012 »
Pozdrav svima ..
Čekam ugovor i panika me jako hvata. Već sam par puta pisala na forumu uglavnom da skratim i ukratko napišem : dečko i ja smo se prijavili skupa , on je primljen za ass. waitera a ja za steakhouse . Bla,bla... Na intervjuu sam s gospodinom Ericom pričala niti 15sekundi a jedino o čemu smo razgovarali je bio moj uvodni monolog  :haha: tipa kako ste , jeste umorni od svega i malo smješkanja , pitao me samo šta sam radila u Adidasu , rekoh da u maloprodaji i to je bilo to već je šarao nešto papiru ,upisivao ocjene i bla,bla... I sad ... mene fino panika uhvatila . Engleski razumijem , čitam ,pišem sve super ali me jaako strah pošto direkt s gostima radim , znam da je tu u steakhouseu plaća puno bolja no svejedno me strah jer engleski ne govorim svakodnevno štoviše ne koristim ga uopce . Posudila sam si dobru knjigu na engleskom (Never love a stranger-Harold Robbins) i čitam ... razmisljam dal da se javim u agenciji dok još čelam ugovor da me stave na nizu poziciju tek toliko da se opustim i da steknem naviku pričati, razmisljati na engleskom . Svaki početak je težak .
Molim Vas za neke savjete tek toliko da se opustim . Bojim se da ću dobit čir na želudcu od tolikog opterećivanja   :hehe:
Ugodnu večer svima želim ...   :plovim:
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« Reply #1 on: 19/November/2012 »
Da vidiš kakvih sve ciklama ima na kruzerima, ne bi ti padalo na pamet tako se podcjenjivati.


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« Reply #2 on: 19/November/2012 »
i uz to sve nemam nikakvog iskustva s tacnama  oT    , možda me ipak precijenio ... jaoooo BOOOOŽEEE pomozi mi  :pop1:
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« Reply #3 on: 19/November/2012 »
Kada bi samo mogla da proviriš na brod i čuješ sve te "engleske", počev od samog kapetana i njegovih dobrodošlica putnicima... nasmejala bi se i opustila. Nemaš frke, veruj mi. A i nemoj zbog nekih tacni da odbacuješ višu poziciju, na forumu se učimo da pucamo što više, a ne da se plašimo i potcenjujemo. ;D :uzdravlje:

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« Reply #4 on: 19/November/2012 »
gle, točno znam kak ti je, kak mi se sve više bliži datum polaska tolko si zabrijavam da manje znam engleski, neznam točno kakva je to barijera... ugl. ono kaj me trenutno drži je ova stranica www.englishpage.com, prvo sam sva vremena ispisao na papir, rješavam polako testove neke i učim vremena :D
kad se naučiš par pravila, znaš se uloviti u takvoj gluposti da se sramiš, ali to je super jer si već tim potezom napravila korak naprijed!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« Reply #5 on: 19/November/2012 »
i uz to sve nemam nikakvog iskustva s tacnama  oT    , možda me ipak precijenio ... jaoooo BOOOOŽEEE pomozi mi  :pop1:

Kakve tacne. Tvoj decko ce doktorirat tacne dok konobari u steakhouse nose po jedan tanjir svakoj ruci. Sto znaci dva tanjira nosish. Imas somelijera za vina. Neznam kak je bar service tamo al znam da imash barmena koi ti radi pica. Neznam dali sluzi al nebitno.

Po meni najbolji i najlaksi poso na brodu sta se konobarenja tice. :)
Glavu gore. Super si prosla. Lakse ce ti to sjest nego asst waiter. Oni koi rade znaju a i ti cesh saznati iz prve ruke, da ne pricam da ti imash colege za steakhouse di te pripreme na sve na brodu dok tvoj decko cim doje odma u vatru, nebi se cudio da odustane i da otkaz kao 90% nasih asst waitera dok sa tvoje strane imash fin poso, placa oko 2000 US i mozak na pasi. Radno vreme za 10. Sve portove mosh van sem embarkation premda i tu se da nesh rijesit vjerujem. :)

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« Reply #6 on: 19/November/2012 »
Paničarka mi je srednje ime  :-))))'    , došlo je do toga da sam otišla uplatila misu da me Bog čuva  :pop1:   Holy Rosie hahahhahah
Čitala sam da je SH super pozicija , u prilogu koji mi je poslala agentica pise da je iskustvo u elitnim restoranima i napredan engleski uvjet i ja sad proklinjem Chinoya što nije malo bolje pogledao moj CV . Joj ljudi moji nadam se da će ovo sve na dobro izaći . Svaki početak je težak , stvar je navike i radne discipline a ja sam radoholičar , nadam se da će mi to pomoći .  :moli:
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« Reply #7 on: 19/November/2012 »
Ma gle imash na brodu trening mjesec dana trening di te uce kak se radi. Ionak brod ti nema veze sa elitnim restoranima. Dobila si poso zato si "zgodna", tamo sve rade lijepe zenske, mislim ima i muski al vecinom zenske. Svidila si se Eriku i smatra da je to dobra pozicija za tebe, prije cesh se tamo snaci nego ko asst waiter. Kad ti kazem da je taj poso lagan, nema fizikalije skoro nisht. Veci dio posla ti je psihicki. Plus da ne govorim radno vreme svaki dan od recimo 17 30 do 23h. Imash neki side duty tokom dana tu i tam al to je zanemarivo i solidna lova za prvi ugovor a kasnije cesh ti lako ak ti se ne svidi konobarenje prebacit dept i radit ono sto volish odnosno zelish dok recimo asst waiter malo teze, jer niko nece da asst bude. To stvarno srece treba imat.

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« Reply #8 on: 19/November/2012 »
 :haha:  a fino si me nasmijao ,ajde nadam se da će sve biti dobro . Samo da se već jednom probudim u toj kabini i konačno svojim očima vidim šta me doista čeka  :pilot:
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Panika , dal da tražim nižu poziciju?
« Reply #9 on: 20/November/2012 »
Ma gle imash na brodu trening mjesec dana trening di te uce kak se radi. Ionak brod ti nema veze sa elitnim restoranima. Dobila si poso zato si "zgodna", tamo sve rade lijepe zenske, mislim ima i muski al vecinom zenske. Svidila si se Eriku i smatra da je to dobra pozicija za tebe, prije cesh se tamo snaci nego ko asst waiter.

Potpis  ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)