Author Topic: da li postoji nacin da dobijem turisticku vizu direktno u Americi?  (Read 3512 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mojito

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
pozdrav svima,ako ovo pitanje nije za ovu temu molim Sefa da me prebaci u odgovarajucu...hvala. ;)
Zanima me da li postoji nacin da dobijem turisticku vizu direktno u Americi. trenutno sam svakih 7 dana u Majamiju,jer radim na brodu sa pomorskom vizom, pa me zanima da li direkntno ovde mogu da dobijem americku turisticku vizu?
Hvala.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ne. Moras kuci radit turisticku. Jedino ak imas istekla ti pa mozes produziti.

Imas na brodu msi pa pitaj. Bolje ce ti oni reci jer su "up to date".

Nije istina da se prvi put dobi na godinu. Moja je prva na 5godina.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Ne. Moras kuci radit turisticku. Jedino ak imas istekla ti pa mozes produziti.

Imas na brodu msi pa pitaj. Bolje ce ti oni reci jer su "up to date".

Nije istina da se prvi put dobi na godinu. Moja je prva na 5godina.

ako dobiješ na 5 godina, onda možeš ulaziti(bez prekoračenja dozvoljene dužine boravka), koliko puta hoćeš u tih 5 godina?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ako dobiješ na 5 godina, onda možeš ulaziti(bez prekoračenja dozvoljene dužine boravka), koliko puta hoćeš u tih 5 godina?

Mozes, ali svaki puta sa sobom moras imati Letter of Employment, i prilikom svakog ulaska u US, mozes se na kopnu zadrzati samo 30 dana (prije nego se ukrcas na brod).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
ako dobiješ na 5 godina, onda možeš ulaziti(bez prekoračenja dozvoljene dužine boravka), koliko puta hoćeš u tih 5 godina?

5 godina c1d visa. Plus kad ujesh u US odvedu te sa strane i zovu kompaniju da vide dali oni tebe ocekuju. Ak imash turisticku to ne rade. Al ja nisam nikad imo turisticku jer ionak mosh par dana ostat u US nakon ugovora samo najavish u MSI i to je to. Nema problema. Kad idesh van pise ti na karti kad idesh do kad ti visa istice i to je to. I kad putujesh sa c1 uvjek ti na aerodromu kad idesh za US gledaju LOE.

Offline mojito

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
...hvala na odgovorima...ja am mislio da mogu negde ovde u Majamiju mozda,da izadjem sa broda sa pasosem pa da mi udare turisticku,da se ne maltretiram u Beogradu... :)

Offline LazarD

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Da li se moze aplicirati u nassau i da li neko zna da li se moze doci do vize dok si na brodu.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
U principu može... ono što se kaže "teoretski". Pravno ne postoji prepreka da se aplicira za vizu u bilo kojoj ambasadi.

Meeeđutim... ambasada u nekoj trećoj zemlji nema adekvatnih mogućnosti da proveri valjanost dokumenata koji se prilažu (dokumenti kojima se dokazuje vezanost za zemlju prebivališta, posedovanje nekretnina, finansijskih prihoda, porodične veze i tako dalje) i uopšteno ima teškoće da izvrši realnu procenu prijave.

Uopšte nije nemoguće dobiti vizu na taj način, ništa to nije ni zabranjeno ni neostvarivo. Ali je neizvesnost upuštanja u tu proceduru veoma velika.

E sad... dolazimo to kvake... Ovo što ću sada podeliti je zvaničan odgovor upravo od američke ambasade u Nassau koju sam kontaktirao prošle godine iz istih razloga - pitao sam ih da li kao crew member mogu aplicirati za turističku vizu kod njih.

Odgovorili su mi da je veoma preporučljivo da se aplicira u zemlji prebivališta, a posebno ako je u pitanju prva viza tog tipa, a ne obnavljanje već postojeće, jer tad procena mora biti detaljnija. I onda ovo što me je ohladilo od ideje - podebljanim slovima su naglasili da se apliciranjem kod njih rizikuje da će u slučaju odbijanja aplikant morati da se vrati u zemlju prebivališta bez dozvole za tranzit kroz USA.

Nisam siguran da li ovo znači poništavanje C1/D ili (što mi se čini verovatnije) poništavanje onog "landing permit" kog dobijamo prilikom prve imigracije. Sve u svemu, previše rizikovanja da se situacija nepotrebno zakomplikuje.

Quote
If the applicant chooses to apply and found not to meet the requirements for the visa, he/she risk having to travel back to the home country without transit privileges through the United States.

Offline LazarD

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Hvala ti puno buraz. Nista, moracu da sacekam da dodjem kuci.  :(

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tako je. Nije neizvedivo, ali je nepotreban rizik. Znam za slučaj kad je kompanija kod jednog makedonca odjednom uočila da mu ističe viza prije kraja ugovora, pa su mu sredili to baš u Nassau, ali to je jedini slučaj za koji sam ikada čuo. Kompanija ima veću uspješnost od pojedinca, a ovaj put su to napravili jer su shvatili da se momak nije smio ukrcati sa takvom vizom, tj. bila je greška njihove administracije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)