Author Topic: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna  (Read 66320 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #105 on: 21/November/2012 »
Bar vam taj medical ostaje i za neki iduci posao.

 ::yes::


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline flynn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #106 on: 21/November/2012 »
Zašto joj vjerujem??? Zato što vraća novce osobno iz svog džepa makar i u slučaju da osiguranje ne vrati ništa. To znači stajati iza svoje tvrtke i svog posla. Svi ljudi griješe, ono što nas razlikuje je kako se ponesemo nakon svoje pogreške. Tko si ti uopće da bilo kome sudiš u ovoj situaciji?

Lako je biti general poslije bitke

Pa jesi li dobio te novce?
Čuj ovo, tko si ti... A tko si ti?

Offline bo1987sk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #107 on: 21/November/2012 »
I što se sada događa su Suzi na kraju?  :nono:
Btw sada ću možda zvučati sebično sa ovim pitanjem, ali nisam jedini kojeg to zanima, jer nam mnogima budućnost ovisi o tome.
Dakle ako slučajno se dogodi (a iskreno se nadam da do toga neće doći ne samo radi mene, mojih kolega već i same Suzi jer o ženi i dalje imam dobro mišljenje i vjerujem joj) da ona ostane bez licence, zatvore joj agenciju i sl., što će biti sa svima nama koji smo prošli interview i čekamo ugovore da dođu?
Da onda se obratimo direktno Carnivalu da nam šalju ugovore na mail, tak i tak sami rješavamo lječnički, pomorsku, vizu, pa možemo i kartu sami kupiti jer nismo nesposobni... Ili smo propali slučaj?  :nono:

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #108 on: 21/November/2012 »
Pa jesi li dobio te novce?
Čuj ovo, tko si ti... A tko si ti?

a tko si ti? čekaš ukrcaj preko a priori, ili samo s*reš po njoj?

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #109 on: 21/November/2012 »
Zašto joj vjerujem??? Zato što vraća novce osobno iz svog džepa makar i u slučaju da osiguranje ne vrati ništa. To znači stajati iza svoje tvrtke i svog posla.
Svi ljudi griješe, ono što nas razlikuje je kako se ponesemo nakon svoje pogreške. Tko si ti uopće da bilo kome sudiš u ovoj situaciji?

Lako je biti general poslije bitke

Ova njena greška vas je mogla stajati života. Vidjela bi baš da li bi je branio da vam se nešto dogodilo. Da je ispoštovala što  piše u Pravilniku o posredovanju pri zapošljavanju pomoraca ovo se ne bi dogodilo.

Članak 16.

Posrednik je dužan osigurati da pomorac prije upućivanja na brod ima potpisan individualni ugovor o radu koji mora biti u skladu s mjerodavnim pravom i sadržavati najmanje standarde utvrđene primjenjivim međunarodnim ugovorima i nacionalnim kolektivnim ugovorom.
Ugovor o radu s pomorcem potpisuje poslodavac ili posrednik u ime i za račun poslodavca.
Posrednik je dužan prije potpisivanja ugovora pomorca obavijestiti o njegovim pravima i obvezama koji proistječu iz ugovora o radu.
Posrednik je dužan prije potpisivanja ugovora iz stavka 1. ovog članka provjeriti ima li brodovlasnik ili brodar osiguranje odgovornosti za slučaj smrti, narušavanja zdravlja ili tjelesne ozljede pomorca, najmanje na razini koja je utvrđena mjerodavnim pravom i kolektivnim ugovorom, te ima li sustav osiguranja repatrijacije pomorca, te o tome izvijestiti pomorca.
Posrednik je dužan prije potpisivanja ugovora iz stavka 1. ovog članka provjeriti udovoljava li pomorac uvjetima za ukrcavanje na određeni brod, u određenu službu i u određenom svojstvu.
Posrednik je dužan omogućiti pomorcu da pažljivo provjeri uvjete zapošljavanja prije i poslije potpisa ugovora o radu, te je dužan uručiti mu njegov primjerak ugovora o radu prije ukrcaja na brod.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #110 on: 21/November/2012 »
Pa jesi li dobio te novce?
Čuj ovo, tko si ti... A tko si ti?

Tebe nije briga za mene i moje novce  +U+ Od jučer si ovdje i misliš da možeš meni pametovati - e nećeš razbojniče! Molim te da mi se osobno ne obraćaš više!

[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=ne8VOk0wu0k[/yt]


I što se sada događa su Suzi na kraju?  :nono:
Btw sada ću možda zvučati sebično sa ovim pitanjem, ali nisam jedini kojeg to zanima, jer nam mnogima budućnost ovisi o tome. Dakle ako slučajno se dogodi (a iskreno se nadam da do toga neće doći ne samo radi mene,mojih kolega već i same Suzi jer o ženi i dalje imam dobro mišljenje i vjerujem joj) da ona ostane  bez licence, zatvore joj agenciju i sl., što će biti sa svima nama koji smo prošli interview i čekamo ugovore da dođu? Da onda se obratimo direktno Carnivalu da nam šalju ugovore na mail, tak i tak sami rješavamo lječnički, pomorsku, vizu, pa možemo i kartu sami kupiti jer nismo nesposobni... Ili smo propali slučaj?  :nono:

Mislim da nemaš razloga za brigu i strah, da se Suzana nečega boji, pa ne bi valjda s nama išla po policijskim postajama i prijavljivala cijeli događaj. I ona je samo žrtva u svemu tome, kao i mi.
Once a sailor, always a sailor.

Offline flynn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #111 on: 21/November/2012 »
a tko si ti? čekaš ukrcaj preko a priori, ili samo s*reš po njoj?

Tebe nije briga za mene i moje novce  +U+ Od jučer si ovdje i misliš da možeš meni pametovati - e nećeš razbojniče! Molim te da mi se osobno ne obraćaš više!

Po ovim dovitljivim odgovorima, pretpostavljam da je odgovor - Ne

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #112 on: 21/November/2012 »
To i kažem, agencija je kriva i ne treba joj vjerovati.

Gle posto vidim josh broda nisi vidio ni iz zraka suzdrzi se vako nesto, ocito ti fali ajmo reci iskustva da budes kompotentan u svemu ovome, bilo bi lijepo da sam citas forum za pocetak.

Super za tebe

Procitaj gore post frende, neces pogrijesit.

Pa jesi li dobio te novce?
Čuj ovo, tko si ti... A tko si ti?

Pa gle on je momak koi zna malo vise o brodovima I cijelom poslu jer je odradio ugovor I osobno upoznao suzy kao I ja I moze se reci da je kompetentan da te pita tko si ti za razliku od tebe koi si kompetentan da citas.

Ova njena greška vas je mogla stajati života. Vidjela bi baš da li bi je branio da vam se nešto dogodilo. Da je ispoštovala  što  piše u Pravilniku o posredovanju pri zapošljavanju pomoraca ovo se ne bi dogodilo.
Marijana znash I sama kolko droge ima na brodu, dali je posrednik kriv sto te poslo na brod di ima droge?
U slucaju Coste sve lijepo pise crno na bijelo.
http://www.index.hr/tag/254885/costa-concordia.aspx - naravno posrednik kriv.
Kad sam bio na Carnival Dreamu dobivam dopis u kabinu da je Crew memberica sa Royala silovana I ubijena u Cozumelu. – Kriv je Agent koi je poslo naravno.
Jednom u St martinu bili I crew member je nastrijeljen. – Posrednik Kriv ko drugi.


Jas am iso prek suzy na Carnival, odradio sam dva ugovora na Carnivalu. Upozno sam dosta ljudi na brodu koi su prek Suzy isli I niti jedan je nije stavio medju zube, niti reko nest krivo dok za “nepogresivi” EP nisam cuo niti jednu dobru rijec. Svako moze biti zrtva prevare, bitan je karakter covjeka u cijeloj prici toj.
A suzy ima karakter. Eh da imo sam posla I sa EP, ja nemam rijeci na njih, fer korektni, odrade poso kak spade al cinjenica da dosta se ljudi zalilo mi na njih.
Pa prije ce ti ukrast organe u Miami ili oni Caribi tipa ST Tomas di sam gledaju di ce te opljackat neko a u meksiko kad doje Cruzer onda imate njihove pripadnike specijalnih postrojbi na ulicama sa Jursnim puskama I pistoljima sa strane. To vam govori kolko ste sigurni. Sigurni ste kolko imate u glavi I to je to. Ima jedna poslovica koju vjerujem da svi znaju. “Skace Suzy sa mosta I naravno svi za njom?” Ili ne.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #113 on: 21/November/2012 »
Ja ne znam tko je ovdje lud. Žena nije obavila svoj posao kako treba i to je to. Nije napravila ni ono najjednostavnije a to da provjeri tko je to zapošljava. U ovome svemu se da zaključiti da su joj došli neki ljudi s ulice, tražili je ljude i ona je  ljude njima poslala. Ova njena greška je mogla ljude koštati života.
I to je činjenica. Možete vi pričati kako je ona divna, bajna, krasna ( da se razumimo ja sam isto išla preko nje i sve mi je bilo ok, naravno osim provizije ) ali činjenice govore same za sebe.

Da je mene ovako poslala kriminalcima, ona sad ne bi hodala po policiji već bi je moj tata spremio na  hitnu.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #114 on: 21/November/2012 »
Otkud ti znash sta je ona napravila a sta nije. Ako znash molio bih te da podijelis sa nama a ako mislis e vidis to je vec nesto drugo.
Ocito ekipa ima iskustva, zena je pogrijesila. I sta sad je treba lincovat. Sta vi nikad niste pogrijesili a pogotovo ti Marijana vidim asst waiter, kolko puta si uzela nesh iz dining room?
Kolko puta ti alkohol u krvi preso 0.08? Sta ti odma se otkaz trebo dati. Kad bi tako bilo nebi na Carnival bilo konobara. De skuliraj se malo.
Ja ne pricam kak je divna, bajna. Pregledaj sve moje postove i te rijec neces naci da ja opisujem tako nekog. Ja sam realan a i ti bi trebala da budesh realna.
Cinjenice su da je zena prevarena. To su cinjenice. Ti naravno ako imash neke druge cinjenice molio bih da nam kazesh a ne da mislis.
Vidish opet ti mislis, gle da tvoj tata salje ljude na hitnu i sam bi zavrsio na njoj, pitanje vremena, statistika ti je to ili josh gore nebi imala tatu jer bi u zatvoru bio zato sta salje ljude u hitnu ne...

Niko nju ne brani, shta je ucinjeno ucinjeno je. Al shvati da je i ona zrtva u cijeloj prici.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #115 on: 21/November/2012 »
Iz dining rooma nikad nisam uzela ništa jer što da uzmem? Možda  stolicu, stol, butter dish ili water pitcher ? Nikad nisam imala niti 0.00000000000000000000001 alkohola jer ne pijem alkohol. Moje greške ne dovode nikoga u životnu opasnost. A moj otac bi i život dao za mene, kao vjerujem i svi forumaši koji su roditelji.
Nadalje Suzi je prevarena jer svoj posao nije odradila kako treba. Pa valjda u toj kompaniji znaju tko su im agenti. A da ih je nazvala i pitala onda ne bi bila prevarena i dovela ljude u opasnost.

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #116 on: 21/November/2012 »
marijana jesi ikad cula za kompaniju Moby? nisu oni nikli odjednom , postoje vec jako dugo . i ajmo reci njoj se javio netko tipa Eric Chinoy , stupila u kontakt s njim i onda ju je prosto sj*bao . I moj tata bi dao život za mene ali prvo bi pustio da policija zavrsi posao , pa bi bilo :   jesam ja tebi fino rekao da ne ides na kraj svijeta , al moraš ti ići da guzica vidi puta  :sljac: hahhahahahhahahahhahah :haha:


Da onda se obratimo direktno Carnivalu da nam šalju ugovore na mail, tak i tak sami rješavamo lječnički, pomorsku, vizu, pa možemo i kartu sami kupiti jer nismo nesposobni... Ili smo propali slučaj?  :nono:

i mene to zanima
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #117 on: 21/November/2012 »
marijana jesi ikad cula za kompaniju Moby? nisu oni nikli odjednom , postoje vec jako dugo . i ajmo reci njoj se javio netko tipa Eric Chinoy , stupila u kontakt s njim i onda ju je prosto sj*bao . I moj tata bi dao život za mene ali prvo bi pustio da policija zavrsi posao , pa bi bilo :   jesam ja tebi fino rekao da ne ides na kraj svijeta , al moraš ti ići da guzica vidi puta  :sljac: hahhahahahhahahahhahah :haha:

Pa to je isto kao da ja tebi pristupim, da ti kažem  da radim za neku  kompaniju  i da mi trebaju ljudi za rad. Ti me prvi put vidiš u životu. Pa sad ti meni reci da ti mene ne bi provjerila da li ja stvarno radim za tu kompaniju. Da li bi ti meni samo vjerovala na riječ? Molim te odgovori mi samo da li bi me provjerila ili ne?

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #118 on: 21/November/2012 »
neznam , vjerojatno bi . ali znas i sama da je suzana pretrpana poslom ,za mjesec dana salje 70ak ljudi na carnival , hrpa mailova , oni su joj se javili i  vjerojatno zeni koja od 2007 suraduje s carnivalom nije palo na pamet da bi ju netko sj*** ( ispricavam se na prostim izrazima ) . Pogrijesila je tu , ali svakome se desi greska .
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #119 on: 21/November/2012 »

i mene to zanima

pa ako dođe do toga, javit će nam valjda..

Marijana jest da je propust, ali je čak razumljivo to što nije provjeravala jesu li oni stvarno ti za koje se predstavljaju, posebno ako su si dali truda da ju sj*bu.
Ono što je meni najgore je da je tolerirala taj fucking depozit, i da se takva eksploatacija tu uzima zdravo za gotovo..