Author Topic: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna  (Read 66322 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline flynn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #120 on: 21/November/2012 »
Otkud ti znash sta je ona napravila a sta nije. Ako znash molio bih te da podijelis sa nama a ako mislis e vidis to je vec nesto drugo.

Čekaj, a ti znaš?
Ako znash molio bih te da podijelis sa nama a ako mislis e vidis to je vec nesto drugo.


P.S. Nauči osnove gramatike, molim te.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #121 on: 21/November/2012 »
Ne znam kako je na drugim kompanijama, al na Carnivalu taj depozit ti uzimaju od prve plaće. Ne znam zašto jer ( znam po curi koja je iz mog grada, koja je dala otkaz i zajedno smo se vraćale doma ) čak iako daš otkaz oni ti taj depozit vrate.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #122 on: 21/November/2012 »
valjda su im i vize za rad u EU trebale, ali da su ih išli vaditi onda bi otkrili prevaru. čudno kako se nitko nije zapitao da li mu treba viza 

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #123 on: 21/November/2012 »
pa ako dođe do toga, javit će nam valjda..

Marijana jest da je propust, ali je čak razumljivo to što nije provjeravala jesu li oni stvarno ti za koje se predstavljaju, posebno ako su si dali truda da ju sj*bu.
Ono što je meni najgore je da je tolerirala taj fucking depozit, i da se takva eksploatacija tu uzima zdravo za gotovo..

Carnival npr ne uzima depozit već sami plaćate kartu. Ovo se činilo puno bolje - kao da se kompanija želi osigurati da ćeš završiti ugovor, a ako ne završiš - da ćeš imati novac za plaćanje karte, umjesto da su oni prisiljeni platiti je. Tako sam ja razmišljao, i na to je prevarant ciljao

Čekaj, a ti znaš?
Ako znash molio bih te da podijelis sa nama a ako mislis e vidis to je vec nesto drugo.


P.S. Nauči osnove gramatike, molim te.

Zadnji put da ti se obraćam, bez ikakvog uvida u situaciju nemaš pravo pljuvati po nikome - pogotovo ne po ženi koja je, nakon što je saznala što se dogodilo, u sat vremena organizirala prijevoz, u roku od 9 sati je bila s nama u hotelu koji je platila iz svog džepa, kao i sve ostale troškove. Da mi je bilo vidjeti npr. Employment Power u takvoj situaciji... "Žao nam je ali više nemamo veze s vama, mi smo svojih nekoliko stotina eura naplatili". Tako da te molim, ribice - otplivaj  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #124 on: 21/November/2012 »
Ono što je meni najgore je da je tolerirala taj fucking depozit, i da se takva eksploatacija tu uzima zdravo za gotovo..

To nije jedina vrsta diskriminacije koju agencije uzimaju zdravo za gotovo.

Npr. u obzir za zapošljavanje uzimaju samo ljude do 30-e godine, a stariji za njih kao da nisu ljudi. Nema veze ako imaš iskustvo i preporuke.
 
Zatim, kompanija koju predstavlja je internacionalna, i hvali se: Carnival Cruise Lines is proud to be an equal opportunity employer of nice people! M/F/D/V, ali oni odlučuju tko je za njih nice people

Iako je Carnival internacionalna kompanija, A Priori ne zapošljava na nju ljude Srpske nacionalnosti. Dok ako se želiš na Carnival ukrcati u Dubrovniku i potrošiti par tisuća $$$ na krstarenje, onda može, nema veze ako si Srbin ili Tunguzijac.

Posrednici su navikli sagnuti glavu i slušati šta im se kaže. Inače gube dozvolu za posredovanje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #125 on: 21/November/2012 »
Carnival npr ne uzima depozit već sami plaćate kartu.

Carnival ti uzima prvu plaću.

Offline flynn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #126 on: 21/November/2012 »

Zadnji put da ti se obraćam, bez ikakvog uvida u situaciju nemaš pravo pljuvati po nikome - pogotovo ne po ženi koja je, nakon što je saznala što se dogodilo, u sat vremena organizirala prijevoz, u roku od 9 sati je bila s nama u hotelu koji je platila iz svog džepa, kao i sve ostale troškove. Da mi je bilo vidjeti npr. Employment Power u takvoj situaciji... "Žao nam je ali više nemamo veze s vama, mi smo svojih nekoliko stotina eura naplatili". Tako da te molim, ribice - otplivaj  +U+

Još uvijek mi ne daješ apsolutno nikakav odgovor. Svaka čast frajeru.
Mislim da ne znaš šta znači riječ ''pljuvanje'' jer ju pogrešno koristiš. Name, nisam pljuvao ni po kome, samo kažem da je ona kriva (odgovorna) jer nije radila svoj posao kako treba, što je i APSOLUTNA ISTINA.

Platila iz svog džepa? Je li vam svima vratila tih skoro 1000€ ili barem 450€?

Employment Power nećeš vidjeti u takvoj situaciji, ne razumijem postavljanje takve hipotetske situacije.

Ajde daj mi još jedan odgovor i prikladni smajlić.

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #127 on: 21/November/2012 »
Još uvijek mi ne daješ apsolutno nikakav odgovor. Svaka čast frajeru.
Mislim da ne znaš šta znači riječ ''pljuvanje'' jer ju pogrešno koristiš. Name, nisam pljuvao ni po kome, samo kažem da je ona kriva (odgovorna) jer nije radila svoj posao kako treba, što je i APSOLUTNA ISTINA.

Platila iz svog džepa? Je li vam svima vratila tih skoro 1000€ ili barem 450€?

Employment Power nećeš vidjeti u takvoj situaciji, ne razumijem postavljanje takve hipotetske situacije.

Ajde daj mi još jedan odgovor i prikladni smajlić.

Kako si naporan više. Evo ti prikladan smajlić  :sljac:
Kao da si ti ostao bez te love i prolazio kroz to sve!

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #128 on: 21/November/2012 »
Kako si naporan više. Evo ti prikladan smajlić  :sljac:
Kao da si ti ostao bez te love i prolazio kroz to sve!
::yes::
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #129 on: 21/November/2012 »
Kako si naporan više. Evo ti prikladan smajlić  :sljac:
Kao da si ti ostao bez te love i prolazio kroz to sve!

Mirem, bas to.  :-*
If you want something - go and get it.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #130 on: 21/November/2012 »
To nije jedina vrsta diskriminacije koju agencije uzimaju zdravo za gotovo.

Npr. u obzir za zapošljavanje uzimaju samo ljude do 30-e godine, a stariji za njih kao da nisu ljudi. Nema veze ako imaš iskustvo i preporuke.
 
Zatim, kompanija koju predstavlja je internacionalna, i hvali se: Carnival Cruise Lines is proud to be an equal opportunity employer of nice people! M/F/D/V, ali oni odlučuju tko je za njih nice people

Iako je Carnival internacionalna kompanija, A Priori ne zapošljava na nju ljude Srpske nacionalnosti. Dok ako se želiš na Carnival ukrcati u Dubrovniku i potrošiti par tisuća $$$ na krstarenje, onda može, nema veze ako si Srbin ili Tunguzijac.

Posrednici su navikli sagnuti glavu i slušati šta im se kaže. Inače gube dozvolu za posredovanje.
The Boss has spoken.   =""

Ne stajem na stranu kompanije niti agencija, ali posao se mora profesionalno obaviti. Ako zaposljavas ljude, barem treba dobro provjeriti posao koji im dajes.
I ja sam sumnjao u to zaposlenje na Moby, sve nekako na brzinu i potraznja za toliko ljudi.

Nadam se da cete svi dobiti nazad ulozeno i da ce osiguranje da uradi svoje.
I pazite se u buducnosti...  :pop1:

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #131 on: 21/November/2012 »
Ova njena greška vas je mogla stajati života. Vidjela bi baš da li bi je branio da vam se nešto dogodilo. Da je ispoštovala što  piše u Pravilniku o posredovanju pri zapošljavanju pomoraca ovo se ne bi dogodilo.

Članak 16.

Posrednik je dužan osigurati da pomorac prije upućivanja na brod ima potpisan individualni ugovor o radu koji mora biti u skladu s mjerodavnim pravom i sadržavati najmanje standarde utvrđene primjenjivim međunarodnim ugovorima i nacionalnim kolektivnim ugovorom.
Ugovor o radu s pomorcem potpisuje poslodavac ili posrednik u ime i za račun poslodavca.
Posrednik je dužan prije potpisivanja ugovora pomorca obavijestiti o njegovim pravima i obvezama koji proistječu iz ugovora o radu.
Posrednik je dužan prije potpisivanja ugovora iz stavka 1. ovog članka provjeriti ima li brodovlasnik ili brodar osiguranje odgovornosti za slučaj smrti, narušavanja zdravlja ili tjelesne ozljede pomorca, najmanje na razini koja je utvrđena mjerodavnim pravom i kolektivnim ugovorom, te ima li sustav osiguranja repatrijacije pomorca, te o tome izvijestiti pomorca.
Posrednik je dužan prije potpisivanja ugovora iz stavka 1. ovog članka provjeriti udovoljava li pomorac uvjetima za ukrcavanje na određeni brod, u određenu službu i u određenom svojstvu.
Posrednik je dužan omogućiti pomorcu da pažljivo provjeri uvjete zapošljavanja prije i poslije potpisa ugovora o radu, te je dužan uručiti mu njegov primjerak ugovora o radu prije ukrcaja na brod.
Nazovi to onim što i je - njena pohlepa. A 50 % je njene krivnje, pretrpana poslom, molim te, još jedan dokaz pohlepe, od nas 80 ljudi što je bilo tamo prije 10 dana ona sve sama radi, tko joj je branio da uvali od tih 1500 kn X 80  200-300 kn nekoj studentici da joj pomogne oko cijelog posla (sve je sama radila oko marlinsa i glavnog intervjua koji su oboje bili pravi horror što se tiče organizacije). Pohlepa se javila ponovno kad se ona nije sjetila kontaktirati samu kompaniju da provjeri tog čovjeka koji ju je kontaktirao, ali ne ona je vidjela dobru lovu i nije se trudila provjeriti. Može ona biti ljubazna i slatka i majka tereza ali kad tako ljudi popuše novac a moguće i nešto još mnogo gore nema nitko prava da ju tu brani  i liže joj d***.

Da ste samo vidjeli kakvu je kiselu facu napravila kad smo ju direktno pitali hoće li se plaćati njoj provizija za Moby ukrcaje......
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #132 on: 21/November/2012 »
Nazovi to onim što i je - njena pohlepa

Da li su manje pohlepni oni koji su se poletjeli prijaviti? Ljeva kompanija za koju nitko sa foruma nije ni čuo odjednom nudi €€€€€
Koliko je Suzi bila naivna a koliko "kandidati"? 80%:20%? 70%:30%?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #133 on: 21/November/2012 »
Carnival ti uzima prvu plaću.

Radim za Carnival, placu mi nisu nikad dirali. Zapravo su mi i jednom prilikom platili 5 dana off u Miamiju i dali djeparac dok sam off. Ne kuzim tko ti je sto uzeo ajde pojasni molim te.

Na prvi sam contract isao preko Suzi i usluga je bila vise nego odlicna s EP om nisam suradjivao nakon prvog kontakta jer jednostavno mi nisu ulijevali pojverenje i zapravu su mi rekli da nisam materijal za njih vjerovatno jer sam imao misljenje i way too much questions za njihov ukus.. I danas se povremeno cujem sa Suzi. Mislim da je najbolji agent u okolici. Kako se ovo dogodilo pojma nemam.  Ali imam nesto zivotnog iskustva i mislim da je ovo smislio neko tko dobro poznaje pricu o poslu na cruizeru i scamove. Vidi za izvest ovo treba znat kako pokriti tragove i kako se uspjesno predstaviti kao predstavnik neke tvrtke. Moby je jedna od vecih europskih ferry/cruise companija, imaju 15--tak brodova, cak i deal s warnerom bross loney tunes co oko postavljanja warner bross likova na brodove) svakako nisu mala anonimna kompanija.
Za slican scam sam cuo prije nekoliko godina za jednu drugu brodarsku kucu iz Napolia, tocnije Grimaldi gdje su isto tako zavaljali ljude za nekakav novcani iznos i pokusali nekoliko ruskinja uvaliti u prostituciju. Osobno se nisam prijavio za posao iako par kolega sa CCL znam da je htjelo jer je ponuda izgledala vrlo dobro. Sada mi svi ovdje pametujemo i imamo misljenje a misljenje je kao i guza svatko ga ima, skidam kapu Legionaru koji se eto javlja i djeluje realan u onome  sto kaze i zanima me kako ce se prica dalje razviti. Oni koji mora nisu vidjeli ne znaju kako je to otici na kontrakt ali imaju misljenje o svemu kazat cu vam ovo na prvi kontrakt kad sam dosao u Miami, u hotelu nisu znali tko sam i nisu imali nikakvu dokumentaciju koja me trebala cekati u hotelu. Prije toga sam zaglavio na granici nekih 5 sati jer je  CBP-u trebalo toliko da provjere moju vizu. Problem sam telefonski rjesio to iz Miamija a opet ni u jednom momemtu nisam mislio da ce mi neko iscupat bubrege ili slicno... takvo razmisljanje s odlaskom u bijeli ili morski svijet ne ide zajedno.
Suditi treba nakon sto se relevantne cinejnice saznaju, do onda je to licemjerno

Hvala
ča je  život vengo fantažija

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Nažalost Moby je prevara....me?unarodna
« Reply #134 on: 21/November/2012 »
Da li su manje pohlepni oni koji su se poletjeli prijaviti? Ljeva kompanija za koju nitko sa foruma nije ni čuo odjednom nudi €€€€€
Koliko je Suzi bila naivna a koliko "kandidati"? 80%:20%? 70%:30%?

Da se razumijemo, ljudi koji su se javili su ljudi kojima je najvjerojatnije i u velikoj većini potreban veći novac, nebih rekao da je itko iz pohlepe se javio za taj posao već iz nasušne potrebe s obzirom kakvo je stanje u državi dok je ona zaradila novac u par dana intervjua, marlinsa i svega ostalog koliko neki kod nas ne zarade u 5-6 godina, tako da da, ljudi koji su se "poletjeli" prijavit su "manje" pohlepni, PUNO manje, a ako već hoćeš postotke evo: Suzy 99,9999999 %, kandidati - ostali postotak
xxxxxxxxxxxxxxxxx